*/------Blogger Efendisi-----/* Hint Astroloji Vedıc Astroloji : Astroloji cinsellik ve iktidarsızlık

Translate

9 Eylül 2020 Çarşamba

Astroloji cinsellik ve iktidarsızlık

 

ASTROLOJİ VE                İKTİDARSIZLIK

 KÖK ÇAKRA  ÖFKE ENERJİSİNE DÖNÜŞMESİ

iktidarsızlığın nedenleri, altta yatan sağlık koşulları ve hastalıklar dahil olmak üzere çeşitli nedenlere kadar izlenebilir. ancak belli bir sağlık sorunu olan herkesi etkilemez.

VEDİK astroloji, kişinin haritasını değerlendirebilir ve iktidarsızlığa eğilimli olup olmadığını ve gezegensel nedenlerin ne olduğunu tespit edebilir. 

iktidarsızlık çok fazla acı ve mutsuzluğa sadistliğe  neden oluyor

İKTİDARSIZLIK MAHADASHA VEYA ANTARDASHA TARAFINDAN TETİKLENEBİLİR

Rashi ve gezegenlerin cinsiyeti

vedik astroloji, insan yaşamındaki tüm farklı varyasyonları kapsayan bir sistemdir. her rashsi  ve gezegenin  çeşitli özellikler atar . bu özelliklerden biri cinsiyettir. Rashi  erkek ve kadındır. garip rashiler erkek, çiftler dişidir. benzer şekilde gezegenlere atanan cinsiyetler de vardır. insan yaşamında olduğu gibi, gezegenlere atanmış iki değil üç cinsiyet vardır. 

                                 ERİL GEZEGENLER

Eril gezegenler GÜNEŞ, MARS VE JÜPİTER'dir. bunlardan güneş olgun bir erkektir. jüpiter olgun ve bilge iken mars daha genç ve daha enerjik bir erkektir.

                             DİŞİL GEZEGENLER

dişil gezegenler AY, VENÜS VE RAHU'dur. venüs ve ay ideal güzel dişil enerjilerdir. venüs daha cinseldir ve rahu vahşi ve aşırı tutkulu bir kadındır.

                  ÜÇÜNCÜ CİNSİYET GEZEGENLER

 MERKÜR, SATÜRN VE KETU'dur. merkür bir ergendir ve bu nedenle cinsel açıdan olgun sayılmaz. ayrıca  çok ikilidir ve  aynı zamanda merkür'ün cinsiyetsizler arasında olmasının bir açıklamasıdır.

 satürn yaşlı ve bu nedenle cinsel açıdan zayıf. ketu bağımsız ve manevidir. ketu aynı zamanda bekarlığın bir göstergesidir ve bu nedenle aseksüeldir. 

      ASTROLOJİ VE İKTİDARSIZLIK

bir kişi başka türlü sağlıklı olsa bile iktidarsızlık olabilir. bu durumda astroloji, iktidarsızlığa neden neden olduğu konusunda çok daha net bir fikir verebilir. 

doğum haritasındaki ilk incelenen evler 7. ev ve 8. evdir.

 yatak zevklerinin 12. evi de görülüyor. 7. ev gerçek cinsel eylemdir ve kişinin tavrını ve kapasitesini belirtir. 7. ve 8. evler aynı zamanda kişinin cinsel organlarını da yönetir. 

                     VENÜS VE SEKS

vedik astrolojide  arzunun göstergesidir. aynı zamanda meninin de göstergesidir. kal purush kundali'de venüs aynı zamanda birliklerin 7. ev (terazi) lordudur. iyi yerleştirilmiş bir venüs ve 7. ev, iyi bir cinsel yaşam sağlar. 

 

ETKİLEYEN GEZEGENLER VE EVLER

merkür, satürn ve ketu, cinsellikte nötr olan gezegenler oldukları için cinsel yaşamdaki en ciddi rahatsızlıklardır. 

birbirleriyle bağlantılı olduklarında ve Yükselen etkileşimlerinde  zararlı olduklarında, sorun çoğalır. 

beşinci ev, çocukların evidir. bu evde bir sorun olduğunda, çocuk sahibi olmakla ilgili sorunları gösterebilir. 

cinsel performansı azaltan rahatsızlıklarla birleştiğinde iktidarsızlık görülür.

 5. evin zayıf olması ancak diğer yönleriyle güçlü olması iktidarsızlık yaratmayacak, bunun yerine gebe kalma sorunlarına neden olacaktır.

 6. ev hastalıkların ve sağlık sorunlarının evidir. 6. ev problemi artırabilir ancak başka sıkıntılar olmadan iktidarsızlık yaratamaz.

iktidarsızlık sizi depresyona mı sokuyor? problemi incelemek için vedik astrolojiyi kullanın.

iktidarsızlığa neden olan gezegensel kombinasyonlar

iktidarsızlığın nedenini kesin olarak belirlemek için her bir haritanın incelenmesi idealdir. bununla birlikte, bazı kombinasyonlar çok yaygın olarak bu tür sorunlara neden olur. sorunun ne zaman tetikleneceğini görmek için kişinin geçirdiği mahadasha'yı da incelemelisiniz. 

6., 7. veya 8. evdeki malefikler cinsellikle ilgili sağlık sorunlarına neden olabilir. 

iktidarsızlığa neden olan gezegenlerin 7. ev rahatsızlığı. 1. evde ay, ketu ve satürn. rahu ve satürn'ün 1. veya 7. evin sıkıntısı. yedinci evdeki merkür ve ketu, lagna'dan satürn ve rahu tarafından açıldı. 

7. evde rahu, 8. evde satürn ile. bu, merkür'ün bakış açısıyla geliştirilir. 

satürn, 12. veya 6. evde zayıf düşüyor. 

6. veya 12. evlerde herhangi bir yararlı yönü olmayan  su burcundaki satürn.

8. evde çok güçlü bir merkür veya 8. evde merkür ketu ile kavuşur. 

satürn, venüs'ü 8. veya 12. evlerde kavuşturur. 

rahu, ketu veya satürn'den etkilenen ay ve venüs. 

satürn ve merkür 7. evde kavuşuyor.

tıbbi astrologlar, iktidarsızlığa neden olan gezegenlerin etkisini hafifletmeye yardımcı olabilecek çareler önermeye yardımcı olabilir. bir tedavi olasılığı, hastalığın derecesine bağlıdır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme