Harsha yoga sarala yoga vimala yoga


Bugün Vipreet Rajyoga'yı tartışacağım, Vipreet Rajyoga'yı seçmemin nedeni, bunun üzerindeki kafa karışıklığından kaynaklanıyor.

 

Bu Yoga hakkında çok fazla bilgi yok. Bu yüzden biraz çalışmayı ve kendi bilgim doğrultusunda  anlatmaya çalışacağım...

Kalidasa'ya göre aşağıdaki tanım Veepreet Rajyoga'da verilmiştir.

“6, 8 ve 12 kapalı kadersel evlerin efendileri, 6, 8 ve 12 evler ortaklaşa ya da ayrı ayrı  yerleşmesi durumunda ya da yönetici  gezegenlerin diğerleriyle bağlantısı olmaması kaydıyla, 6 ya da 8 ya da 12  evlerle bağlantılı herhangi bir şekilde olması durumunda…

 6 ya da 8 ya da 12' evlerde gezegen olmaması durumunda  karma evler yöneticileri 3 /6/10/11 yerleşmesi de Raja yoga olup  kişi bir kral olacak ve çok servet sahibi olacak  ve hayatından zevk alacaktır. ”

Şimdi, bu yogalara neden astrolojinin babası tarafından Sage Parashar tarafından önem verilmediği sorusu ortaya çıkmaktadır

                                 HARSHA YOGA

6. evin efendisi 8. ya da 12. eve yerleştirildiğinde Harsha Yoga oluşur.

Harsha Yoga'da doğmuş olan insan mutluluk, zevk iyi şans ile hitap etme yeteneği olacaktır   güçlü adalet anlayışı ile  düşmanlarının üstesinden gelecek ve şanlı ve seçkin insanlar ile arkadaş dost olacak günahkar davranışlarda bulunmaktan korkacak. Zenginlik, ihtişam,  güvenilir arkadaşları olup şöhreti ile  ve  gurur duyacağı evlatları ve oğlu olacak.

1.Harsha yoga, 8. evde 6. efendi yerleşimi ile oluştuğunda yaralanmalara  sebep olur.

Harsha yoga, 12. evin lordunun 12. eve yerleştirilmesiyle oluştuğunda, sağlık sorunları vermez, ancak sert rekabet yaratan ve sizin hatalarınızdan en iyi şekilde yararlanan çok güçlü düşmanlar verir.

Politikacılar gibi, çoğu zaman da rakiplerinin beklenmedik faydalarından yararlanır.

 

                           SARALA YOGA

8. ev lordu 6. ya da 12. evlere yerleştirildiğinde Sarala yoga oluşur.

 

Sarala Yoga'da doğan kişi uzun ömürlü, kararlı, korkusuz, müreffeh olacak ve öğrenmeye hevesli meraklı olacak , çocukları sayesinde  zenginliklere sahip olacak. Girişimlerinde başarı elde edecek, düşmanlarının üstesinden gelebilecek güce enerjiye sahip olacaktır , iflas etse dahi küllerinden yeniden doğacaktır..

Sarala yoga, 6 ev düşmanlar ve gelişim evine  8. lordun yerleştirilmesiyle oluştuğunda, düşmanları yenerek  ün kazanır, ancak aynı zamanda Aileden akrabalardan biri onlara yara vericektir.

Sarala yoga isyancılar ve güçlü kralların burçlarında veya bir başka deyişle Sarala yoga kişinin  toplumda güce sahip oldukları bulunmuştur.

 

                                VIMALA YOGA

12. evin efendisi 6. lord veya 8. evin içine yerleştirildiğinde Vimala Yoga oluşur.

Vimala Yoga'da doğan kişi çok az para harcayacak ve çok para kazandıracak. Çevresin le iyi  geçinecek herkese iyi olacak. Mutlu ve bağımsız olacak ve saygın bir mesleğe ya da davranışa sahip olacak ve iyi nitelikleri ile tanınacaktır. Diğer önemli etken ise babadan yüklü miras kalacağını gösterir..

Umarım zihninizdeki bazı karışıklıkları gidermişimdir, ancak astroloji mümkün olduğunca Haritayı ve Ruhu  kuralları okumaktan ibarettir.


Yorum Gönder

0 Yorumlar