*/------Blogger Efendisi-----/* Hint Astroloji Vedıc Astroloji : Ay Yogaları Durudhara Sunapha Amavasya

Translate

4 Ekim 2019 Cuma

Ay Yogaları Durudhara Sunapha Amavasya


Zihnin temsilcisi Duygusallığımız olarak  kabul edilen AY, doğum haritasında en önemli temel göstergedir. 

Ay’ın olumsuz bir burçta tek başına olması, olumlu bir burçta başka gezegenlerle olmasından daha iyidir
.
Ay sakin ve sessiz  tek başına olmayı sever. Ay  Güneş’ten aldığı ışığı yansıtan Ay ne kadar çok ışıklı olursa o kadar güçlü zihin duygusal güç için makbuldür.

Ay parlak ve zedesiz olursa kişi  erdemli ruhsal  hakikati arayan bir kişi olur.

Ay yerleşimi  iyi ve kuvvetli ise, yaşamınızda ne kadar sorun yaşarsanız yaşayın, her zaman mutlu olursunuz ve yaşamdaki  en yıkıcı sıkıntılarınızda bile gülümsersiniz.

Ay zihni temsil eder, bu nedenle debil  burçtaki zayıflaması   depresifliği ve   çeşitli zihinsel gerilimleri gösterir. Dünyevi yaşamda ne kadar  zengin olursanız olun, zihinsel duygusal  yoksulluktan muzdarip seniz, hiçbir şey sizi mutlu edemez..

YANIK AY  VE AMAVASYA KARANLIK AY DEMEKTİR


Yeni ay oluşmamış haline, Güneş Ay'dan 12 derece  Ay Güneşten  geride kaldığında Güneş ve Ay'ın bu birlikteliğine amavasya diyoruz,  
Ay ışıktan yoksundur, bu yüzden Kişinin  iki tane Rahu var derler, kişinin  değişik yüzleri var: derin bir karanlık döneminden sonra ışığa kavuşmanın  göstergesidir. . Genelde anne ve duygusal ruhsal  sorunlardan sonra gelinebilecek hakikat ışığına  kavuşulmasıdır  

Ay'ın durumuna göre Anapha, Sunapha veya Durudhara Yoga' oluşur 3 yoga  birini oluşturan bir gezegenler yanıyor ve düşüşte ise  ayı ciddi şekilde etkiler.  Ay  tahriş olur zihinsel duygusal ruhsa huzursuzluğa ilişkilerde  başarısızlığa yol açabilir..DURUDHARA
Ayın hem ikinci hem on ikinci yılında gezegenlerin varlığı yogaya neden olur. Burada yine Güneş düşünülmemelidir. Bu yogada doğmuş biri, iyi konuşma, öğrenme, cesaret ve erdem ile ün kazanır.  yoga, doğal zenginlik fiziksel rahatlıklar ve düşmanlara karşı başarının göstergesidir…   doğasında  hayırseverlik vardır   konuşmada bilge cesaretli ve erdemli olacaktır,  ruhen zihnen özgür olup  rahat edecek, liberal olup aile üyelerini koruyup aile üyelerine  İyi ve saygılı  davranır.

Durudhara'da yogada gezegenlerin güçleri yerleşimleri dikkatli analiz edilmelidir  

Durudhara Yoga'ya Mars ve Merkür ile  gerçekleşirse usta  bir yalancı  varlıklı olup  kötü ve yaşlı bir bayana bağımlı olacak  hırsızlığa yolsuzluğa yatkın olacaktır…
Durudhara Yoga'nın Mars ve Jüpiter'den oluşumu  kariyer ve  işleriyle ünlü  güçlü ve zengin olacaktır, doğası  öfkeli ve çok  rakibe  olacaktır , arkadaşlarını koruyacak ve adil yollarla  kazancı  olacaktır.

Ay'ın her iki tarafında Venüs ve Mars varsa,  erdemli bir eşe sahip olacak, şanslı olacak, tartışmalı, saf ve becerikli olacak, egzersiz yapmaktan hoşlanacak ve doğası cesaretli  ateşli olacaktır.
Satürn ve Mars bu yogaya neden olursa (ayrıca bir Paap Kartari Yoga) kötü bir eşi olacaktır. Dünyevi yaşamda Çok parası olur  çünkü para kazanmak için her yol deneyecektir  aniden Öfkeye kapılacak Çalışma alanındaki düşmanlarını çok olup onlara karşı  şiddetle hile ile başarılı olacaktır..


Jüpiter ve Merkür Durudhara yoga kişiyi  erdemli yapacaktır, Shastras'ta öğrenilmiş, şahane, iyi bir şair, varlıklı, fedakarlıkta bulunabilecek ve ünlü olacaktır.

Durudhara Yoga'nın Merkür ve Venüs' durumunda, kişi tatlı bir konuşmacı olup, şanslı, ihtişamlı ve güzel olacaktır, dans düşkünü ve şarkı söyleyecektir..

Merkür ve Satürn yogaya neden olursa, kişi  para kazanmak için bir ülkeden diğerine geçecektir. Çok eğitimli olmayacak, başkalarına itaatkar  olup  hizmetli ruhlu olacaktır..
Jüpiter ve Venüs bu Yoga'ya  olursa, Ay'ın iki tarafında olmakla birlikte, kişi cesur, zeki, politik bilgeliğe sahip olacak, altın ve değerli taşlara sahip olacak, ünlü olacak ve bir devlet çalışanı olabilir.

Jüpiter ve Satürn bu tür gezegenler olursa, Durudhara Yoga' mutlu olacaklar, siyaset bilgisine sahip olacaklar, konuşmada tatlı olacaklar, öğrenilmiş, huzurlu, zengin ve güzel görünecekler.

Venüs ve Satürn'ün neden olduğu Durudhara Yoga kendini yaşlı sevgili yada eş (yani  olgun) becerikli, sevgili ve bol paraya sahip olacak.SUNAPHA 

Ay işaretinden ikinci ev güneşin dışında bir gezegen tarafından işgal edildiğinde, Sunapha yoga ortaya çıkar. Bu yoga, yerel statü, devasa servet ve servetini, dini eğilimini, erdemli arayışlarını ve sessiz bir doğasını kazanma kapasitesini veriyor
yoga hayattaki birikimi ve mülkiyeti ifade eder , Bu yoga kişinin hayattaki dünyevi değerleri  almak için doğduğu anlamına gelir. Karmik Teoriye göre - Anneye, akrabalarına, ailesine ve arkadaşlarına hediye  vermeyi  inanan kişi, bir sonraki doğum  Sunapha yoga i kişiyi ödüllendirir(Her şey alma ile ilgili).


Sunapha Yoga ile doğmuş biri zengin ve şanslı  erdemli olur, Dharmik kitaplarında öğrenilir, toplumda saygın ve  hoş bir kişilik olur. Sunapha Yoga Mars'tan kaynaklanıyorsa (Ayın 2.'sinde olmakla birlikte)  şerefli, zengin, konuşmada sert  acımasız, grupta şef olacak,  zalim, doğası  itici olacaktır.

Merkür Sunapha Yoga  Veda, Shastras ve müzik alanında uzman olacak. Erdemli olacak ve bir şair olabilir. O yüksek fikirli olacak, herkes için iyi düşünmeye niyetli ve parlak bir fiziğe sahip olacak.
Sunapha Yoga'ya  Jüpiter , kişi yaşamda yüksek bilgiye sahip olacak, ünlü olacak ve kendisi bir kraliyet kişiliği olacak ya da bakanlara ya da daha yüksek makamlara sevgili olacaktır. İyi bir aileye sahip olacak ve büyük bir servete sahip olabilir.
Venüs Sunapha yogasına neden oluyorsa, büyüleyici bir eş, topraklar, zenginlik, cesaret, dörtlü ve cesaret verici olabilir.  halk, akrabalar ve toplum tarafından da onurlandırılacak,

Satürn , Sunapha Yoga'ya Ayın 2.'sinde dişlerde boğazda sorun oluşur  yetenekli olacak, köyü ve şehri ile ilgilenebilir ve kariyerle ilgili meselelerle yüzleşebilir ancak işine adanmış ve cesur olacaktır.

 ANAPHA YOGA
 Ay dan itibaren on ikinci evi  güneş dışında Gezegenler olduğunda ortaya çıkar. Bu yoga, doğal, sağlıklı, ünlü ve ünlü, yetenekli, zengin, çeşitli konforlara verilen ve mutlu olan kişi  yapar.harcama ve eğlenceyi ifade eder  yoga kişinin harcamak ve başkalarına hediye  vermek için doğduğu anlamına gelir.

Bu yoga ile doğmuş biri  zeki ve özel  kişilikleri verir.  Etrafı Konforlarla çevrilidir, her zaman başkalarına yardım etmeye hazırdır, para harcamadan önce fazla düşünmez , konuşmaya katılır, çok büyük, erdemli, karşı cinsten iyi bir şirketten zevk alır, mizacında sakinleşir, aynı zamanda kişiyi öfkelenir ve kişi oldukça kolay dövüşme eğilimindedir, aynı zamanda oldukça sosyal bir kişilik olurdu ...

Karmik Teoriye göre - Hayır kurumuna inanan, başkalarına hizmet eden, başkalarına yardım eden, kendileri ve başkaları için ücretsiz harcama yapmaktan hoşlananlar  bir sonraki yaşamda , Anapha yoga ile bu kişiyi ödüllendiriyor (Her şey vermekle ilgilidir).

Anapha Yoganın Ay'a göre onikinci evin sakinlerinin doğasına ve sayısına bağlı olarak sayısız çeşidi vardır.Anapha Yoga, Mars'ın Ay'ın 12.'sinde olması  kişi  bir hırsız grubuna başkanlık edecek yetenekte hırsta donanımda hırsta olacaktır  mizacında kibirli ve  savaşçı olacaktır , doğası kızgın öfke sorunları olacaktır..

Ayın 12’sinde Merkür  kişi şarkı  söyleme, dans etme ve yazma konusunda uzman, şair ve yetenekli bir hatip olacak. Sosyal çevre tarafından onurlandırılacak ve parlak bir vücuda sahip olacak ve ünlü işler yapacak.

JÜPİTER'in neden olduğu Anapha yoga,  görkemli, güçlü, zeki ve  ün kazanacak ve servette şair ve yaşamında maddi dalgalanmaları ile karşılaşacaktır (Shakat Yoga nedeniyle).  Yoga'ya neden olan Venüs kadınlar için son derece büyük bir zevk verirse.  toplum için sevgili olacak dünyasal  zevklerin tadını çıkaracak. O görkemli, ünlü olacak ve büyük mülk sahibi olacak.


 SATÜRN bu Yoga'ya neden olursa, konu geniş omuzlu olacak, lider olacak, taahhütlerini yerine getirecek kişi, dörtlüler açısından zengin olacak ve her zaman alt sınıf insanlarına yardım edecek.
Venüs, kişiyi bir kadın avcısı olmasına rağmen otorite tarafından saygı duyulan bir kişi yapar. Satürn, şaşkınlığa ve düğümlere sapkınlığa yol açar..
Venüs, kişiyi bir kadın avcısı olmasına rağmen otorite tarafından saygı 

ADHİ YOGA 
 Ay’ın 6., 7. ve 8.’de yer alırsa veya yükselen Adhi Yoga oluşur.
Adhi yoga insanı kibar, sağlıklı kılar ve lüksle çevrili mutlu bir yaşama götürür. Erkeklerde biri düşmanlarını alt eder ve uzun yaşar.
Adhi Yoga, göz ardı edilemeyecek en önemli kombinasyonlardan biridir. Astrolojik otoriteler bu Adhi Yogayı Papadhi yoga ve Shubhadhi yogi olarak sınıflandırır.

 Merkür, Jüpiter ve Venüs, Adhi Yoga'ya neden olabilir. Bütün bu faydalar 6., 7. veya 8. veya iki evde olabilir veya hepsi bu evlerin herhangi birinde olabilir. Bu işaretlerin herhangi birinde tam güçte bir gezegen varsa, o kişi lider olur. Eğer iki tane varsa, o bir bakan olacak ve eğer üç tane varsa, o yaşamda önemli bir yere sahip olacak.

KEMADRUMA YOGA 
Ay'ın 2. veya 12. pozisyonunda gezegen yok
Aya açılı gezegen yok (yani 1., 4., 7. veya 10. pozisyon)
Yükselen bir açıyla gezegen yok
Ay yükselen bir açısı yok Bu Yoga altında doğan kişi kirli, kederli, alçak fikirli ve zenginlikten yoksundur

Kemudra yoga

Ay yalnız olmalıdır ama sağı ve solu boş olmamalıdır. Kemadruma yoga varsa yani sağı ve solu boş ise Ay'dan 4. ve 10. evi boş ise Kemadruma yoga olur, kişi yalnızdır, tek başına olmak ister, sosyelleşme azalır, bu konum ruhsal işlere meyil verebilir. Kişi hakikati anlar çünkü etrafına köle olmaz.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme