Nakshatralar ve üç Guna

Nakshatralar ve üç Guna

Niteliklerine göre 27 nakshatra üç gruba ayrılır:

 Deva (ilahi eğilimler)
 Manushya (insan eğilimleri) 
Asura (şeytani eğilimler) 

Gezegenlerinizin çoğunun hangi grupta olduğunu kontrol edin. 
Özellikle: Güneş Ay Atmakaraka yükselen yükselen cetvel Dasha cetveli

 Nakshatralar ve üç Guna: Sanskritçe Gan (गण्) kelimesi

bir topluluk, bir grup, bir kabile anlamına gelir Bir bireyin davranışını ve mizacını

kategorize etmek için kullanılan

üç ana Vedik astroloji grubu Gana eşleştirme, sinastriye benzer şekilde Kundali Milan'ın bir parçasıdır, zihinsel uyumluluk için burçları eşleştirir.

öncelikle ay nakshatra'nıza göre 9 gezegenin ve yükselenin tümünün nakshatra yerleşimini kontrol ederek haritanızda hangi gana'nın daha baskın olduğunu da öğrenebilirsiniz.

Bir ganada 4 veya daha fazlası kesinlikle bir baskınlıktır.

🙏🏽lütfen dikkat: bir bireyin gana'sı, vedik astrolojide dikkate alınan birçok faktörden sadece biridir ve kişinin kişiliğinin ve davranışının tek belirleyicisi değildir.

Nakshatralar ve üç Guna


Dev Gana nakshatraları:


9 Deva (ilahi) nakshatralar: Aswini Rohini migashira Puşya Hasta Swati Anuradha Şravana Revati

Doğaya yardım etmek, genellikle hayırsever faaliyetlerde bulunur.


Aynı şekilde DEVA nakshatralarında doğmak da tamamen ilahi veya iyi olmayı garanti etmez. Merhamet ve bilgelik gibi olumlu nitelikleri temsil ederler, ancak bireylerin yine de kusurları olabilir.
Bu nakshatralarla ilişkili daha yüksek nitelikleri fark edin ve somutlaştırmaya çalışın.

Manushya nakshatras:

9 Manushya (insan) nakshatraları: Bharani Ardra Punarvasu Purva Phalguni Uttara Phalguni Purva Ashadha Uttara Ashadha Purva Bhadrapada Uttara Bhadrapada


 İnsan Nitelikleri: kişisel çıkarlarının farkında, hırslı, ileri görüşlü, cesur, dengeli yaklaşım, pratik, sosyal.

Rakshasa nakshatras

9 Rakshasa (iblis) Nakshatralar: Krittika Ashley Magha Çitra Vishakha Jyeshtha Mula Dhanişta Shatabhisa

 Nitelikler: kurnaz, kolayca aldatılamaz, saldırgan, ahlaksızlığa yatkın, kendi çıkarları için veya kıskançlık nedeniyle başkalarına zarar vermekten pek çekinmez.

Lütfen dikkat: Rakshasa (iblis) Nakshatras'ta doğmak, bireyin bir iblis olduğu anlamına gelmez. Rakshasa Nakshatras, yoğun, dönüştürücü enerjiyi ifade eder. İddialı, hırslı ve güç odaklı. Bu özellikleri olumlu bir şekilde benimsemek, büyümeye ve kendi kendini güçlendirmeye yol açar.

Vedik astroloji’ye göre 3 tip enerji yani 3 Guna vardır.


bunlar Satva, Raja ve tamo gunalar diye adlandırılır.Raja yada Rajasik enerji, sürekli üreten, yerinde duramayan enerjidir.

Dünyasal zevkler ve materyal konular için hırs ve arzu taşıyan, girişimci, ego içeren, huzursuz, aktif enerjidirTamo yada Tamasik enerji, durağan olan, sabit ve istikrarlı, yavaşlık veren, atalet, karanlık, hırs ve ilgisizlik, kısıtlama ve cehalet veren kısır enerjidir.Satva yada Satvik enerji; Denge, diğer ikisinin dengesidir, aydınlatan, saflaştıran niteliktedir. Sevgi, bilgelik, huzur, inanç, saflık ve iyilik taşıyan enerjidir.Her gezegenin belirli bir gunası vardır.Güneş Ruhu temsil eder ve bu nedenle Satvik olarak kabul edilir.Benzer şekilde, Ay Saflığı ifade eder ve Satvik’tir.Jüpiter, bağışlama, bilgelik, inanç ve maneviyat niteliklerine sahiptir. Böylece Satvik’tir.Venüs, arzu ve zevkle bilinir. Benzer şekilde, Merkür dünyevi çıkarlar içindir ve bu nedenle de Rajasiktirler.Satürn, kısıtlama ve atalet verir. Mars düşmanları ve kazaları temsil eder. Yani tamasiktirler. Rahu dünyevi hırslar, tatminsizlik, Ketu gizlilik taşır ve tamasiktirler.Zodyaktaki burçlar da Gunalarla ilişkilidir. Ancak az yada çok her birimizde var olan bu 3 temel nitelik yapısını temsil ederler. Bir birey üç niteliği yaşamında dengelemelidir. Bu denge, zihnimizi, bedenimizi ve ruhumuzu uyumlu hale getirerek elde edilebilir.Bu üç guna’yı burçlar ve evlere uyarlarsak

Koç- Yengeç- Terazi- Oğlak yani öncü burçlar Raja;Boğa- Aslan- Akrep- Kova yani sabit burçlar Tamo;

İkizler- Başak- Yay- Balık değişken burçlar Satva enerjiyi temsil ederler.

DAHA FAZLASI..

NEW 3497628581713240918

Yorum Gönder

emo-but-icon

Günlük Astroloji Yorumları

Satvik+Rajasık+Tamasıc+Faydaları

Translate

paylasmak güzeldir.

Sosyal Medya

facebook twitter google+ youtube

Blog Arşivi

Popüler Yayınlar

YAYINLARIMIZA ABONE OL

Enter your email address:

by www.astrolojikozmik.com

item