vedik astroloji Ay yogaları


Vedıc astroloji Ay'ın oluşturduğu yogalar

SUNAFA YOGA

Bir gezegen (Rahu, Ketu ve Güneş hariç), Ay'ın herhangi bir zarar görmeden yerleştirildiği ikinci eve yerleştiğinde , Sunafa Yoga'yı oluşturur. Ay'ın ayrıca D-9, Navamsha haritada pozitif olarak yerleştirilmesi gerektiğini unutmayın. iletişim konusunda oldukça yetenekli ve iyidirler  sesi ikna edici ve olumludur. Bu yoga  insanlar çok çalışarak zenginlik kazanırlar. Onlar iyi motive ediciler ve ailesi  ile mutlu bir yaşam sürdüler. Oldukça zeki, çekici, bilgili ve iyi huylu dini kitap okumaya  eğilimindedir. Ayrıca sağlıkta ve sporda iyidirler


Anafa yoga

Rahu, Ketu ve Güneş dışında bir veya daha fazla gezegen, Ay'ın bulunduğu 12. evde konumlandırıldığında Anafa yoga oluşturur. çekici bir kişiliğe sahip ve karizmanızı yüksektir. Çok fazla olumlu özelliğini Kibar ama etkili bir konuşma tarzı olur İletişimi içeren tartışmalarda ve alanlarda başarıdırlar Toplumda çok fazla ün  saygı kazanma eğiliminde olurlar…

Durudhara yoga

Rahu, Ketu ve Güneş  dışındaki bir veya daha fazla gezegen, Ay'ın on ikinci evinin yanı sıra Ay'ın hemen önündeki evi  yerleştiğinde, Durudhara yoga'yı oluşturur. Gezegenler olsa da hiçbir malefik etkisi altında olmamalıdır. Bu Yoga'nın sonucu, dahil olan gezegenlerin gücüne çok bağlıdır Bu Yoga istihbaratla donatır. Bu insanlar nasıl bir yol bulacağını iyi bilirler. kalpleri saftır .Çabaları ve sıkı çalışmaları ile yaşamda karşılığını verir . . Bu insanlar toplumda iyi bir isim yapar ve arkadaşları ve aileleriyle mutlu bir yaşamın tadını çıkarır. 


Gajkesari yoga

Jüpiter, Kendra'ya, yani AY 'dan rahatsızlık duymadan, 1., 4., 7. ve 10. evlere yerleştirildiğinde, yerleşim Gajkesari yoga'yı oluşturur.Bu Yoga, gezegenler güçlü derecelerde olduğunda ve herhangi bir malefik etkiye sahip olmadıklarında Jüpiter'in ayrıca D-9, Navamsha çizelgesindeki rahatsızlıktan arınmış olması gerektiğini unutmayın.Gezegen şiddetle karşılanıyorsa, kişi çok zeki, zengin, sağlıklı ve keskin fikirli olması muhtemeldir. Böyle bir kişi aracın, iyi bir işin, bilginin, şöhretin, iyi bir eğitimin ve rakiplere karşı zafer gibi hayatın sunduğu tüm lüksün tadını çıkarır. Bu Yoga  haritanın neredeyse güç ile eşanlamlıdır, bu yüzden yoga adı Gajkesari. Gaj, fil anlamına gelir ve Keseri, aslan anlamına gelir, her ikisi de güçlü hayvanlardır. 


Adhi yoga

Jüpiter, Venüs ve Merkür  gezegenler üçü, Ay'ın 6., 7. ve 8. evlerinden üçü  ikisine veya herhangi birine yerleştirildiğinde, Adhi Yoga  oluşturur .  bu üçlü bu evlerde güçlü olur. Bu kombinasyon kişiye akıl fiziki güçlü olması birlikte liderlik verir . Böyle bir insan yaşamda çok fazla zenginlik ve lüks kazanır. Kendi işini kurabilir ve kar edebilir. Kişinin  iradesi ve zihinsel aklı  güçlüdür. Muhalefeti devirmek zafer kazanmak için gereken güce ve şansa  sahipler. Güçlü hafızası  yaşamın her anlamında desteklemektedir. 


Vasuman Yoga

Vasuman Yoga, faydalı gezegenlerin Upachaya evleri de denilen 3, 6, 10 ve 11. evi yerleşmesi ile  oluşur. Bu gezegenlerin yerleşimi olan kişiler  güçlü, varlıklı, dikkat çeken, başarılı ve çalışkan olma eğilimindedir. İşini iyi yapıp  ellerinden geleni yapıyorlar.Çok güvenilir olup  güçlü bir irade gücüne sahiptirler.. 


Gauri Yoga

Boğa Ay'a  veya Yengeç burcuna   içine yerleştirildiğinde veya Ascendant'dan Jüpiter'in özelliğine sahip bir trine evini işgal ettiğinde, Gauri Yoga'yı oluşturur. Gauri yoga sahip olanlar  çok çekici ve güzel. Ebeveynleri çok destekleyici olur  zengin olma eğilimindedirler ve arkadaşlarınızla ve ailenizle huzurlu bir yaşamın tadını çıkarırlar. Ayrıca seçtikleri bir eşle evlenirler. 


Chandra Mangala yoga

Mars, bir evde Ay  ile birlikteyken, Chandra Mangala yoga'yı oluşturur. Bu kişinin finans ve geliri ile ilgili iyi bir yerleşimdir.Kişi  gıda finansal statüsüne şansa bilgiye sahiptir ve toplumda çok fazla saygı ve ad kazanır. Ancak, bu pozisyon anne ve akrabaları ile ilişki için iyi değildir. Kadın  evli yaşamda güçlükle karşılaşırlar ve bazen evlilikte de gecikme yaşarlar. Bu Yoga aynı zamanda huzursuzluk ve kararsızlık tezcanlılık evhamlılık eleştiriye tahammülü olamayan kişilik  verir. 


Amala yoga

Yararlı gezegen veya gezegenler Ay'ın 10. evini işgal ettiğinde ve 10. ev de etkilenmemişse, Amala Yoga'yı oluşturur. Bu uygun bir kombinasyon. Kişiye yetkili bir konum verir. Böyle bir insan varlıklı, müreffeh, ünlü ve kariyer ve sosyal yaşamda çok fazla büyüme yaşıyor.


CHANDRA  AY YOGALAR  Ay temelli birkaç yoga vardır.

(1) Eğer Ay, Güneş’den itibaren bir kendrada ise, kişi az bir servet, zekâ ve yeteneğe
sahiptir. Eğer Ay, Güneş’den itibaren panaparada ise, kişi ortalama bir zenginlik, zekâ ve yeteneğe sahiptir. Eğer Ay, Güneş’den itibaren apoklimada ise, kişi çok fazla zenginliğe
sahip olabilir, çok zeki ve yeteneklidir.
(2) Eğer Ay kendi navamsa’sında veya adhimitrada (iyi arkadaş) ise bu iyidir. Böyle bir
durumda, Jüpiter’in Ay’a görünümü, gündüz vakti doğanlara zenginlik ve konfor sağlar.
(sırasıyla). Aynı sonuç gece doğan kişilerde, Venüs’ün Ay’a görünümü ile elde edilir.
Diğer taraftan, gece doğumlularda Jüpiter’in Ay’a görünümü ve gündüz doğanlarda
Venüs’ün Ay’a görünümü kişinin zenginlik ve konforu üzerinde zararlı etki gösterir.
(3) Ay’dan itibaren UPACHAYALARA (3. 6. 10. ve 11. ev) doğal benefikler yerleşmiş ise, kişi
büyük zenginliğe sahip olur. Ay’dan itibaren upachayalara iki benefik yerleşmiş ise, kişi
orta derecede zenginliğe sahip olur. Ay’dan itibaren upachaya’ya sadece bir benefik

yerleşmiş ise, kişi çok az zenginliğe sahip olur.


                 KEMADRUMA YOGA

Tanım: Eğer Ay’dan itibaren 1. 2. ve 12. evlerde Güneş haricinde gezegenler yok ise ve
eğer lagna’dan itibaren kendra evlerde Ay dışında gezegenler yok ise bu kötü yoga oluşur.
Örneğin, Eğer lagna Boğa, Ay Başak, Aslan, Başak ve Terazi’de Güneş dışında gezegenler
yok ve Boğa, Aslan, Akrep ve Kova’da gezegenler yok ise bu yoga oluşur.
Sonuçlar: Bu yoga ile doğmuş kişi şanssızdır, zekâ ve bilgiden yoksundur, yoksulluk ve
sıkıntı çeker. Bu kötü yoga, haritada var olan diğer iyi yogaların etkilerini engeller,
özellikle de Chandra yogaların. Bu yogaya sahip kişi çok sıkı çalışmak zorundadır ve çok

büyük çaba ile başarılı olur.

                         ADHİ YOGA

Tanım: Eğer Ay’dan itibaren 6. 7. ve 8. evlerde doğal benefikler yerleşmiş ise bu yoga
oluşur. Örneğin, eğer Ay Boğa’da, Merkür ve Jüpiter Başak’ta ve Venüs Aslan’da ise bu
yoga vardır.
Sonuçlar: Bu yoga ile doğmuş kişi, gezegenlerin gücüne bağlı olarak kral, bakan veya
ordu komutanı olur


Yorum Gönder

0 Yorumlar