// Darakara evlilik göstergesi

Translate

10 Nisan 2020 Cuma

Darakara evlilik göstergesi

Daraka gezegen


VEDIC   ASTROLOJİDE

DARAKARAKA (ORTAK / EŞ)

Genellikle astrolojide ne tür nasıl bir  ortak ve eş  alacaklarını belirten iki gezegeni vardır. Jüpiter ve Venüs, evlilik hayanın  en önemli karaka gezegendir, çünkü Jüpiter bir kadın haritasında kocadır ve Venüs bir erkek haritasında eşidir . Bu gezegenlerin yerleştirildiği eve bakarak, kişinin nasıl bir eşle tanışabileceği hakkında bilgi verebilir ve hangi burçta ise  eşin mizacından bahsedebilir, ancak ortağın sadece yüzde 50'sini verir.

 

Darakaraka, eşin doğasını gösteren grafikte en düşük dereceye sahip gezegendir. Hangi gezegenin en düşük dereceye sahip olduğuna bağlı olarak, kişi gezegenin doğasına göre  gezegeninin durumuna bağlı olarak  sonuç alır.

 

Eğer diğer gezegenler tarafından algılanan darakaraka gezegenleri konjonktürse (gezegen düşman veya arkadaş olsun), arkadaş tarafından kavuşumu  veya konjonktür edilirse, o zaman darakaraka gezegeni ve kişinin iyi bir ortak almasına yardımcı olur veya düşman gezgenle kaşusumu darakaraka gezegenine zarar verir ve kişi  hayatı destekleyici olmayacak bir ortak alabilir.

 Örneğin Koç'ta Güneş darakaraka gezegeni ise, o zaman kişi Koç'ta Güneş gibi doğası olan eşi alır ama Terazi'de Güneş ise o zaman kişi Terazi'de Güneş gibi doğası olan bir eş alır, çünkü gezegen doğasının işareti değiştiğinde Ancak bunlar grafikte darakaraka gezegeninin genel davranışıdır.

Rahu ve Ketu Darakaraka olarak kabul edilmez, çünkü onlar fiziksel gezegen değildir.

Aşağıdaki gezegenlerin grafikte darakaraka olmaları ve hayatlarında bu tür bir ortağı çekmek istedikleri etkileri.

Yedinci evde güneş , kişi statüsü, liderlik kalitesi, istikrar ve zeki bir eş alır. Çok fazla dikkat ve sevgi istiyorlar

Yedinci evdeki ay , o kişi çok duygusal, hassas, huysuz ve başkalarıyla uyum sağlamaya hazır olan eş olsun. Kişi ortakları ve genel olarak başkaları ile uzlaşmak ister

Yedinci evde Mars , çok mantıklı, maceracı ve güçlü irade gücüne sahip olan eş alır. Kişi, işi çok hızlı bir şekilde başarabilen kişilere yönelir  Bu kişi çok bireysel ve tartışmacı olabilir, bu aynı zamanda manglik dosha olarak da bilinir.

Yedinci evde Merkür , kişi başkalarıyla çok iletişim kuran bir eş alır. Merkür, eğlenmeyi seven, sıkı çalışma ve bağlılıktan daha çok sevdiği gezegendir. Bu insanlar çok eğlenceli seven eşi alırlar ve hayatta benzer şeylerin tadını çıkarırlar.

Yedinci evdeki Jüpiter , başkaları hakkında çok iyimser ve umutlu olan eş alır.Bu insanlar genellikle ilişkilerinde ve başkalarıyla öğretmen gibi davranan ortak olurlar.

Yedinci evde Venüs , çok fazla romantik arzusu olan bir eş alacak. Genellikle güzel bir ortak istiyorlar  çok romantik uzlaşmacı eş alırlar .

Yedinci kişide Satürn , ilişkilerde çok kararlı olan ciddi bir yaşlı eş alır. Onlar en az romantik insanlar ama ortağa  sadık. Kararlarından asla vazgeçmezler

Rahu oturduğu yerde sorun yarattığı yıkıcı güçtür. Rahu, yedinci evde kişi, başkalarının ilişki ve dikkat arayan hakkında çok olgunlaşmamış bir ortak veya kişi alır.

Yedinci evdeki Ketu ve kişinin ortak olması ya da kişinin kendisi ortaklar için çok kritiktir. Yalnızlığı ve başkaları tarafından tanımlanmadan kendilerini keşfetme özgürlüğünü tercih eden kişi.

 DARAKARAKA GÜNEŞ

Güneş gibi kaliteye sahip bir eş alır ve bunlar statü, liderlik kalitesi,  istikrar ve zeki, gururlu, yaratıcı, yetenekli, çok fazla dikkat ister. Jüpiter ve Mars Güneş dostudur. Eğer Güneş bu gezegene bağlanırsa  Güneş'e yardım ederler, bu gezegenlerin değerini eklerler. Ay Güneş'e dostça ama aynı zamanda yardım etmiyor ama Güneş'e baktığında Güneş'e ve kişinin iyi bir ortak almasına yardımcı olacak.

Merkür Güneş'e karşı tarafsızdır, ancak Güneş'e yardım edecektir. Ve Merkür, Güneş ile birleşirse, kişinin akıllı olduğu anlamına gelen Budha Aditya Yoga yapar ve akıllı bir ortak olurlar.

Venüs ve Satürn, Güneş'in düşmanıdır, eğer Güneş Venüs veya Satürn tarafından kavuşursa veya görünümü ile , eş  hayal kırıklığı yaratacaktır.


 DARAKARAKA AY

kişi çok kadınsı, duygusal, hassas,  bir anne olan ve başkalarıyla uyum sağlamaya hazır olan eşleri olduğu için şanslı olur, kişi ortakları ve genel olarak başkaları ile uzlaşmak için çok fazla güce sahiptir.

Ancak Ay Akrep burcunda veya Ay düşmanı olan Satürn, Venüs, Merkür, Mars ile iyi değilse, duygulardaki inişler nedeniyle ortağı hayal kırıklığına uğratır. Ay Akrep burcundayken, Venüs'ü seven, Mars'a karşı agresif ve Satürn'e karşı depresif olduğunda Ay çok huysuz  hayal kırıklığına uğratacak. Boğa burcu en duygusal olan  Ay, bilgelik, neşeli, iyimser ve umut dolu eş verir

                                             

               DARAKARAKA MARS

 Mars tipi kişiye doğru eğimli maceracı  güçlü irade gücüne sahip, dünyevi  işi çok hızlı başarabilen eş alırlar. Mars, kralının emrettiği işi gerçekleştiren gezegenlerdir. Mars  düzeltebilir, sorunları çözebilir, bu insanlar bu tür bir eş alırlar. Güneş ve Jüpiterler, Mars Jüpiter tarafından kavuşursa veya görünümü, kişi iyi bir eş alır. Güneş Mars'la kavuşumda Mars'ı yakar ama yardım eder. Merkür Mars düşmanıdır, eğer Mars ve Merkür birleşirse veya Mars'ı görürse sinir bozucu eş olur. Mars, Ay'la oturduğunda çok bireysel ve tartışmacı olabilir. Venüs'lü Mars tutkulu doğa eşi ve Satürn'lü Mars nötr ama Satürn ile oturan herhangi bir gezegen Satürn'ün sert doğası nedeniyle acı çektiren bir eş olur

 

                   DARAKARAKA MERKÜR

 kişi çok iletişim kuran bir eş alır, arkadaş gibi. Merkür, eğlenmeyi seven, sıkı çalışma ve bağlılıktan daha çok sevdiği gezegendir. Bu insanlar çok eğlenceli seven eşi alırlar ve hayatta benzer şeylerin tadını çıkarırlar. Merkür Venüs'ün oturduğu veya gördüğü takdirde Merkür ve kişinin iyi eş almasına yardımcı olur. Merkür otururken veya Satürn'ü etkilerse, Merkür'e zarar verirse, zaman geçirmek istemedikleri eşe sahip olurlar. Ay, Merkür'ün düşmanıdır, eğer Ay'a katılırsa sinirlendirecek duygusal olarak kararsız olabilecek eşler veriyor. Jüpiter iyi bir gezegendir, konjonktür veya yönü ile gezegene bilgeliği, umudu ve mutluluğu artırır. Jüpiter ile merkür, ilişkiyi açmak ve daha keyifli hale getirmek iyidir. Merkür, yanıncaya kadar Güneş ile iyidir.

 

                DARAKARAKA JÜPİTER

 kişi başkaları hakkında çok iyimser ve umutlu olan eş alır. Bu insanlar genellikle ilişkilerinde ve başkalarıyla öğretmen gibi davranan ortak olurlar. Onlar çok yararlı, mutlu olanlar şanslı ve neşeli doğru eğilimli. Jüpiter doğal dostu Güneş, Ay, Mars. Jüpiter oturuyor ya da onlar tarafından yükselen Jupiter ve kişi iyi eş almak yardımcı olacaktır. Jupiterin yanındaki  Merkür, Satürn ve Venüs Jüpiter'in düşmanıdır ve partneri hayal kırıklığına uğratırlar.

 

                DARAKARAKA VENÜS

 kişi Venüs'e doğru çekilen kişi gibi. Dengeli, anlaşma yapan, çekici, sosyal, güzel ve uzlaşmacı bir eş alacaklar ve içinde çok sayıda romantik arzuya sahip olacaklar. Onlar çok çok romantik ve ortağı ile uzlaşmacı bir eş  istiyorlar. Güneş, Ay ve Jüpiter Venüs'ün düşmanıdır, eğer Venüs bu gezegenlerin kavuşması veya görmesi ortağı hayal kırıklığına uğratır. Satürn Venüs dostudur, Satürn soğuk ve sert bir gezegendir, kavuşumunda  Venüs'ü hayal kırıklığına uğratır, ancak Venüs'ü yönlendirirse yardımcı olur. Venüs Mars ile ve ortağa aşırı tutkulu bir doğa verir.

 

                        DARAKARAKA SATÜRN

kişi, ilişkilerde çok kararlı olan ciddi bir yaşlı eş alır. Onlar en az romantik insanlar ama ortağa çok sadık. Bu insanlar kolayca ayarlanamaz ve kararlarda çok sağlam.. Satürn , soğuk, ciddi ve realitede yaşamayı sever. Ancak Satürn, uzun vadeli ilişkilerde çok iyidir. Ne istediklerini biliyorlar, ilişkide çok gerçekçi olurlar  Satürn darakaraka hayatlarında doğru bir ortak seçerler.

 Satürn, Güneş, Ay ve Mars'ın düşmanıdır. Eğer Satürn bu gezegenlerin kavuşması  durumunda eşini hayal kırıklığına uğratırlar eşinizle zor anlar yaşarlar. Satürn'lü Ay, kişiyi duygusal olarak çok hassas yapar. Satürn'ün iki arkadaşı Merkür ve Venüs var.

 Satürn konjonktürü veya bu iki gezegenin istediği gibi ilişkide yardımcı olur, ilişki daha keyifli ve eğlenceli bir sevgi dolu olacaktır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder