Naksatra hayvan semboller Renkler


RENK TERAPİSİ NEDİR?


Gezegenler - Renkler 
a) Güneş - Turuncu;
b) Ay - Beyaz;
c) Merkür  - Yeşil;
d) Jüpiter - Sarı;
e) Venüs - Beyaz;
f) Mars - Kırmızı
g) Satürn - Siyah / Mavi;
h) Rahu - Kahverengimsi ve

i) Ketu - Grimsi.

Renk terapisi veya Kromoterapi veya fototerapi, benzersiz  asırlık bir kavramdır.  hastalıkları tedavi etmek için görünür ışık kullanan alternatif bir ilaç yöntemidir.

Kırmızı, yeşil, mavi ve bu renklerin çeşitli oranlarda karıştırılması, insan vücudundaki biyokimyasal süreçleri aktive eden elektriksel darbeleri üretmek için kullanılır.

 Vücudumuzdaki her organın kendine özgü bir rengi vardır ve her bir rengin kendi titreşim enerjisi vardır. Organlar kendi titreşim davranışlarından saptığında, hastalanır. Renk terapisi, tedavide kullanılan renklerin titreşimi yoluyla hastalığın iyileşmesiyle sonuçlanır ve  titreşim dengesizliğini düzeltir.


MENŞEİ

Eski Mısır, Yunanistan, Çin ve Hindistan'da uygulandı. Mısırlılar, güneş ışığının yanı sıra şifa için de renk kullandılar. Yunanlılar, taşların, boyaların, merhemlerin ve sıvaların ortam olarak kullanıldığı, hem doğrudan güneş ışığını hem de dolaylı şifa yöntemlerini kullandı. Eski Hindistan'ın büyük Ayurveda doktoru CHARAKA, çeşitli hastalıkların tedavisinde güneş ışığını kullandı…


Ibn Sina (AD 980) gibi Augustus James Pleasanton ve Edwin D. Babbitt gibi 19. yüzyılda renk terapisi uygulayıcıları, 19. yüzyılda Ghadiali ve 20. yüzyılda birçok kişi bilgi birikimini geliştirmiş ve renk terapisine mevcut biçimini vermek için büyük katkılarda bulunmuştur.


Yumuşak lambalar renkli ampuller, yatıştırıcı ve uyumlu renkler kullanın. Ev, ofis, araba ve giysiler gibi çevrenizdeki renkleri seçin. Doğal ışıktan yararlanın. Doğal renkteki yiyecekleri yiyin, örneğin kırmızı renkten yararlanmak istiyorsanız pancar alın.

KIRMIZI  
sağlığı, ateşi, öfkeyi, tehlikeyi ve yıkımı temsil eder. Kan hastalıkları, Anemi, sürekli üzüntü hissi, felç, Bronşit, öksürük ve soğuk algınlığı vb. Kırmızı renkle tedavi edilir. Aşk ve seks, cesaret ve nefret vb. Gibi daha derin tutkular teşvik edebilir. TANSİYON  rahatsızlığı yüksek olan insanlar kırmızı renkten uzak durmalıdır.

TURUNCU ,
 sıcağı, ateşi, gücü ve yaratıcılığı ve dünyayla ilgili işleri temsil eder. Genel bir refah duygusu yaratır. Astım, epilepsi, Hipo ve Hipertiroidi, Zihinsel yorgunluk, Böbrek hastalıkları vb. Turuncu renk ile tedavi edilir. Vücudu canlandırır, ancak bu rengin aşırı kullanımı bencil egoyu uyandırabilir.


SARI ,
 kasları kontrol eden motor nöronları aktive eder. Sindirim sistemini, adrenalin aktivitesini ve beynin sol yarımküresi tarafından kontrol edilen aktiviteleri etkiler. Sinir ve beyin, karaciğer, bağırsak ve cilt hastalıklarını tedavi etmek için kullanılır. Kanı temizler ve lenfatik sistemi aktive eder. Deliryum, ateş, aşırı heyecan veya KALP çarpıntısı olan kişiler sarı renkle tedavi edilmemelidir.

YEŞİL
sakinleştirici doğanın rengidir. Saflığı ve uyumu temsil eder. Büyümeyi teşvik eder. Aynı zamanda tansiyonu düşürür ve kan basıncını düşürür. Sakinleştirici etkisi uykusuzluk, bitkinlik ve sinirlilik gibi durumlar için yararlıdır. Bu duygusal bir dengeleyicidir. Sinir gerginliği, yüksek tansiyon, halsizlik, aşırı uyarılma vb. Gibi hastalıklar 

yeşil renkle tedavi edilir. Yeşil, KANSER ve TÜMÖR hastalarını tedavi etmek için kullanılmamalıdır.


İNDİGO
entegrasyon arıtma  renkgidir . Mükemmel bir kan temizleyicidir ve vücudun bağışıklık sistemini güçlendirir. Sıkılaştırıcı özelliklere sahiptir ve aşırı kanamayı azaltmak veya durdurmak için tedavi edilebilir. Paratiroidi uyarır ve tiroid'i baskılar. İndigo yatıştırıcı bir etkiye sahiptir; Meditasyonda daha derin bir bilinç düzeyi elde etmek için kullanılabilir. İndigo göz, kulak, burun, ağız ve sinüslerin tüm koşullarını tedavi etmek için kullanılır. Depresyondan muzdarip hastalar için kullanılmamalıdır.

MENEKŞE ,
 ruhsal ve fiziksel enerjilerin dengelenmesine yardımcı olur. Kanser tedavisinde etkilidir. Umutsuzluk hissine karşı koyuyor ve özgüvenini artırıyor. Dalağı uyarır ve motor sinirlerinin aktivitesini azaltır. Vücudun potasyum ve sodyum dengesinin korunmasına yardımcı olur. Şiddetli davranışları sakinleştirmek için mükemmel. Menekşe bazen tüm hastalar için iyi olmayabilir öfke gibi duyguları bastırabilir.


 MAVİ 
sakinleştirici ve yatıştırıcı bir renktir. Büyümeyi teşvik etmek için kullanılabilir. Uykusuzluk sorunu için iyidir. Enflamatuar hastalıkların tedavisi için mükemmeldir  siniri ve aşırı heyecanını azaltır. Astım, suçiçeği, sarılık ve romatizma gibi hastalıkları tedavi etmek için kullanılır. Hipertansiyon, kasların daralması, felç ve soğuk algınlığı hastalarında kullanılmamalıdır. Renk terapisi, tıbbi iyileşmenin en güçlü fakat daha az kullanılan tekniklerinden biridir.

RENKLER, bütünsel bir tedavi sağlaması hem fiziksel hem de psikolojik düzeyde çalışır. Renklerin dengeleyici gücünü kullanarak birçok psikolojik ve fiziksel koşullar tedavi edilebilir ve iyileştirilebilir. Renkler insan yaşamında huzur ve istikrar, iyilik mutluluk saflık duygusu getirir..
10. Ev'de yerleşen gezegenler veya 10 ev yönetici efendisi, meslek seçiminizi, şöhretinizi ve toplumdaki statünüzü ortaya koymaktadır. Ayrıca mevcut Dasha (Dönem) ve Antar-dasha (Alt Dönem) İşteki değişim veya engellerde büyük rol oynar.

 Gezegene atanan Renkleri ve ayrıca her Nakshatra'yı (Yıldızlar veya Takımyıldızları) temsil eden Hayvanlar'ı bilmeliyiz.

Gezegenler - Renkler 
a) Güneş - Turuncu;
b) Ay - Beyaz;
c) Merkür  - Yeşil;
d) Jüpiter - Sarı;
e) Venüs - Beyaz;
f) Mars - Kırmızı
g) Satürn - Siyah / Mavi;
h) Rahu - Kahverengimsi ve
i) Ketu - Grimsi.

Nakshatras - Hayvanlar:
1) Ashvini - Atlar
2) Bharani - Fil
3) Krittika - Keçi
4) Rohini - Yılan
5) Mrigashira - Yılan
6) Arudra - Erkek Köpek
7) Punarvasu - Dişi Kedi
8) Pushyami - Keçi
9) Ashlesha - Erkek kedi
10) Magha - Sıçan
11) Purvaphalguni - Sıçan
12) Uttaraphalguni - Boğa
13) Hasta - Su Mandası
14) Chitra / Chittha - Kaplan
15) Swathi / Svati - Su Mandası
16) Vishakha - Kaplan
17) Anuradha - Geyik / Antilop
18) Jyeshta - Geyik / Antilop
19) Moola - Erkek Köpek
20) Purvashada - Maymun veya Şempanze
21) Uttarashada - Firavun
22) Shravana - Maymun veya Şempanze
23) Dhanishta - Dişi Aslan
24) Shatabisha - At
25) Purvabhadra - Erkek Aslan
26) Uttarabhadra - İnek ve
27) Revathi - Fil 


10 ev yöneticisi hangi Nakshatra'da yerleştiğini  bulunması  Nakshatra'yı temsil eden hayvanı çizin ve Gezegenin Rengi (10. lord) ile doldurun.
Yorum Gönder

0 Yorumlar