Karmik Ay düğümler Rahu Ketu yogaları

RAHU  GRAHAN YOGALARI

1) Rahu + Mars: (Angarak yoga) kötü yoga, bu yoga kişisiyle daima olumsuzlukları düşündürür  Rahunun aç gözlüğüne esir düşer dünyevi istekler arzular için şiddet kullanmaktan çekinmez  tembel ve açgözlü bir kişi diyebilirsiniz kazalar borçlar yaşayacaktır.. Bu, çok fazla saldırganlık (çoğunlukla yönsüz), sadist düşünce, ego artışı vb.Veren bir Volkan birleşimidir.
Başak  ikizler Balık Yay  Kişisel burçlarında bu birleşim varsa, kişi düşünceler, kelimeler ve eylemler üzerinde çok fazla kendini kontrol etmelidir.
Bu insanlar dini veya ırkçı savaşlara neden olabilir.
Birçok terörist, anti-sosyal aktivist, devrimci lider bu kombinasyonla doğmuştur.. 


2) Rahu + Ay: (Grahan Yoga)  Ay'ın kuzey düğümü Rahu, yeraltı dünyası, mafya, kaçakçılık, madencilik, hapishaneler, hastaneler, mezarlıklar, akıl hastaneleri, gizli ve magi uygulamaları, hayattaki ani ve beklenmedik olayların arkasındaki neden olur . 
Rahu negatif yerleşimi insanlar hapishanelerde, mezarlıklarda, hastanelerde, akıl hastanelerinde çalışırlar yada zaman geçirirler..


3) Rahu + Jüpiter: (Guru-chandal yoga),  Jüpiter'in rahu tarafından  karşılıklı görünümü yada kavuşumu ile oluşur kişi her zaman yasadışı faaliyetlerde bulunur, hangi evin yerleştirildiğine bağlıdır. Jüpiter'in 4., 7. ve 8. veya 12. Evlerde  ağır hasar görmesi halinde, evlilik dışı ilişkiler verir farklı inançlar verir  , Guru-Chandala Yoga  Yay burcu veya Balık burcunda ortaya çıkarsa, etkileri abartılır. Jüpiter'in bilgisi ve bilgeliği Rahu'nun içgüdüleri tarafından yanlış yönlendiriliyor.
Bu birleşim, takipçilerini yanlış yönlendiren dindar kafalara, maneviyata, yazarlara, hatiplere vb. Yol açacaktır.
Eğer Jüpiter kötü bir şekilde yerleştirilirse, o zaman bu sosyal yaşamda ve dini  eylemlerde olmaz4) Rahu + Güneş: (Pitra Dosha) Çok kötü bir kombinasyon Güneşimiz rahatsız edilirse , ışık kaynağımız o zaman direk hayatımızı etkiler. Bu yoga en çok siyasetçilerde  politikacılarda görülür. Politikada sosyal etkinliklerde  ani bir artış sağlar. Tuzağa düşme aşırı bencillik  ben merkezcilik ilk onun isteği olması ve ego sorunu verir.. Güneş  (Koç, Aslan  Akrep'te)  Güneşin pozitifliğine sahiptir. Güneş etkili olur
Eğer İkizler Kova Terazi'ye burcunda Rahu Güneş  kavuşumu, enerji Rahu tarafından emilir ve motivasyon olmadan bırakılır. Rahu  kişinin 'Ego'sunu bencilliğini  arttırır.
Fiziksel olarak güçlü olacak, güçlü ve etkili insanlarla birlikte olmaktan hoşlanır 

5) Rahu + Venüs: 1 4 10 11 evlerde etkileri çok iyidir Materyalist dünyevi zevkler değişik haz arama isteğini arttırır Dünyevi başarı için  için genel olarak iyi ama aşırı lüks isteği yüzünde bazı   kadınlar için hastalık ve  kötü kadınları temalar.. Rahu Venüs kavuşumu olanlar  genelde yurt dışı  evlilikleri görülüyor  oyuncular, yazarlar, şarkıcılar, dansçılar ve müzisyenler için iyidir, ancak cilt alerjilerine yol açar.
Yaşamlarında doğru kişiyi bulamazlar.
Genellikle doğru insanları bırakırlar ve sonunda yanlış seçimler yaparlar.
Venüs, cinsel içgüdüleri, insan vücudunda sperm / yumurta üretimini kontrol eder ve çoğu durumda, bu kombinasyon aşırı cinsel arzulara (bazen kontrol edilemez) yol açar


6) Satürn + Monn (Vish Yoga) , Satürn ve Ay birlikte olduğunda veya Sert  bakışları  duygusal katılık  oluşur. İyi bir yoga değildir ve bu yoga altında doğmuş bir insan Satürn'ün yerleştirildiği evdeki insanlara zarar görür. Duygularını karşı tarafa aktaramaz.ama duygusal karmaşaları soğuk kanlı bir şekilde hal eder.. Bu Yoganın etkileri nedeniyle, stresli, hasta ve tahriş olmuş olabilirsiniz. Olumlu tarafı, ilkeli, idealist ve yaşamdan  sorumlu olacaksınız. Başarısızlıktan korkuyorsun. Düşünceleriniz alaycı olabilir ve bir aşağılık kompleksi çekebilirsiniz.

7) Rahu ile Merkür : sojadatva yoga 1, 3, 5, 9, 10, 11 evler yerleşimi  çok iyidir.  hayal gücü, deneyime istekli ve devrimci fikirler verir.  Ancak Merkür  çalışması için Merkür  evlerinin faydalı evlere işaret etmesi gerekir.
Merkür malefik evlerde ise, o zaman bu krizde uygun yargılama eksikliği, işe yaramaz konuşma, hayal kırıklığı, monotonluk, tekrarlayan ve kopyalanan düşüncelerden kaçar. 


GÜNEY KARMİK AY DÜĞÜMÜ KETU KAVUŞUMLARI
KETU Güneş - egoya değil aşkın kişisel güce odaklanın 
KETU Ay - Duyguya değil saf hissete odaklanın 
KETU Mars - Disiplin ve cesarete odaklanın, başkalarıyla savaşmayın 
KETU Merkür - Ayrıntılara ve gerçeğe odaklanın, ayrıntılara ve teşviklere değil 
KETU Jüpiter - Saf öğretiye ve bilgeliğe odaklanın, inançlara veya demagojiye konu edilmeyen konulara değil 
KETU Venüs - Kişisel arzuya değil, saf güzelliğe ve bağlılığa odaklanın
KETU Satürn - Git ve yalnızlığa izin ver, odaklan ve kontrol et 

KETU AY kavuşumu Grahan yoga, Ay  güçlü hayal gücü verir; zihin denetleyicisi Ketu tarafından ayrılmıştır.Malefic etkiler altında, kavuşum zihinsel huzursuzluk ve korku verir. Olumlu etkiler altında, bu kavuşma pozitifliğe doğru ilerlemektedir. Kişi zihinsel olarak  çoklu görev ve çoklu iş yapabilir.

KETU MARS  psicco  şiddet yogasıdır   çok fazla saldırganlık, zulüm, kendine güvenmeyen , şeytani düşünme, kurnazlık veren bir Volkan birleşimidir.

 Kova Aslan İkizler  Kişisel burçlarında birleşim  kişi düşünceler, kelimeler ve eylemler üzerinde çok fazla kendini kontrol etmelidir. Kişi , dini veya ırkçı  örgütlere üye olabilir ve çevrenine savaşlara neden olabilir.  Ev aile  mülkiyeti sorunları olabilir.

KETU  GÜNEŞ  kavuşumu Grhan yoga güneş zayıf olarak kabul edilir.göz problemleriyle karşılaşabilirler. Kemikleri zayıf ve alerji sorunu olacak.  Devletin resmi kurumları ve hükümetle ve babalarıyla ilgili sorunlarla karşılaşabilirler. babası birçok zorlukla karşılaşabilir.


Ketu, bu bağlamda da kötü sonuç verir, bu nedenle  erkek çocuk, anne amca ile iyi geçinmelidir ..


KETU MERKÜR Bu birleşme, doğal olarak kendi iş kolunda yeni ve farklı işlemler  yapmasını ister. Bu birleşme, devrimci fikirlerle yaratıcı bir güç verir. Merkür malefik ise,her hangi krizde yada büyük sorunda  doğru karar vermeme, işe yaramayan konuşmalar , hayal kırıklığı verir...

KETU JUPİTER    birleşme en hayırlı  Yay burcu veya Balık Akrep  burcunda görülürse en iyi kombinasyon  olur..

Jüpiter'in bilgisi ve bilgeliği Ketu içgüdüleri tarafından iyi bir şekilde kullanılıyor. Bu birleşimin bir sonucu olarak  manevi arayışlarda ilgi ve başarı elde edebilir. Ketu: Ayırıcı, manevi, aydınlatıcı, geçmiş yaşam belirtileri, olumsuz, ani, aşırı, üzüntü, kargaşa, ilgi eksikliği, karamsarlık vb.
Jüpiter, bu iki gezegenin bir araya geldiği zaman Ket
u'nun gizemli olma gizemli  bilgi ve genişleme  yeteneği verir, Yüce ve O'nun gücünü, Yaratıcılığın temel gerçeğini  Bilme konusunda doğal bir eğilime ve istek verir.

 Jüpiter Ketu ile birlikte çalışan kişi, imanı zayıf  Düşüncelerini veya inançlarını değiştirmesi  kolaydır, Jüpiter ve Ketu bir araya geldiğinde, burçtaki o evin anlamları  öldürür.

9. veya 12. evde Jüpiter Ketu birleşimi, manevi yaşamın ilerlemesinde yardımcıdır Yükselen veya 10. Evde  ,Astrolog, sihirbaz, simya, öğretmen, manevi usta yapar

  

KETU VENÜS Olumlu etkiler altında, bu birleşme oyunculuk ve yazmada başarı verir. Bu kavuşma, gerçek aşkı edinme dürtüsünü doğurur ve gerçek aşkı aramaktan  hayal kırıklığına uğrayabilir.

Çoğu durumda, bu kombinasyon çocuksuzluğa, iktidarsızlığa veya geç doğan bebeğin veya zayıf çocukların vs. sorunlarına neden olur.

 Ketu mistik bir gezegendir, Ketu Venüs ile geldiğinde şehvetli zevkten memnuniyetsizlik verir ama Ketu onları sevginin farklı tarafına götürür ve bu tantra aşkıdır, bu insanlar sevginin Tantrik tarafına girer. Aşk hayatındaki sorunlarla yüzleşirler. 

.Kişi şehvetli zevk almaktan zorlanır , daima tatminsiz  ve aşık olma ile  hayal kırıklığına uğrar.   Ketu, Venüs olaylarını eleştirir ve ilişkilerle ilgili problemler gösterir.Kişi, bilinçsizce ortaklarını değiştirmeye devam ettiği ilişkiden memnun değildir.

Ketu Venüs'e kendi burcunda Boğa  ve Terazi veya Yay burcu ve Balık burcunda katılırsa, Ketu çok güçlenir. Bu insanlar doğada çok mistik ve ruhanidirler ve materyalist dünyaya gitmelerine izin vermede daha az acı çekerler. Venüs, Balık burcunda ketu ile , kişi çok sevgi dolu ve manevidir ve herkesi eşit olarak sevebilir ve her şeyde mutlu hissedebilir. 

Eğer Ketu Venüs'ü Koç, yengeç , Başak, Akrep, Aslan gibi başka burçta  daha fazla acı çekebilirler, maddi şeyleri bırakma konusunda zor zamanlar geçirirler, bu yüzden zihinsel olarak acı çekerler. 

KETU SATÜRN   hayatı mücadeleyle, memnuniyetsizlikle ve kederle doludur. Bu tür bir kombinasyonu olan insanlar mesleklerinde problemlerle karşılaşabilirler..

Ancak Yoga karaka veya Yükselen  olduğunda  trine veya kendra'ya yüceltilmiş veya kendi  burcunda ise  Raja yoga yaratır. 

Satürn hukuk ve düzen gezegenidir ve Ketu sınırsız kurallara aykırı gezegendir  kavuşum insanlığa düzene adalete karşı olma eğilimindedir. .

Satürn Ketu'lu olan kişi Burçta kavuşma, ilk yarıda değil, yaşamın ikinci yarısında da başarılıdır.

Eğer bu kavuşum  Yükselen'de gerçekleşirse  her konuda karamsar kötümser  sert çekirdek  alışkanlıkları ve tutumları, memnuniyet eksikliği, güvensizlik korku verir. .


Satürn, Karma gezegenidir, çok çalışkandır ve Ketu, bir insanı toplumdan, aileden, eylemlerinden veya Karma'dan kaynaklanan nedenlerden ötürü birinden uzaklaştığında veya izole ettiğinde tecrit gezegenidir.


Yorum Gönder

0 Yorumlar