// Rahu Ketu Transit etkileri

Translate

13 Nisan 2020 Pazartesi

Rahu Ketu Transit etkileri
  Rahu Transiti (Kuzey Düğüm)  Etkisi

 Astrolojide Geçişler, gökyüzünde gezegenin hareketidir. Hayattaki mevcut olayları tahmin etme yöntemidir. Bu genellikle belirli bir bireyin doğum şeması için kullanılır. Astrolojik geçişler, gezegenlerin doğum haritasından geçerken devam eden hareketlerini yorumlama yöntemini içerir. Gezegenin geçişi, bireysel burçlara göre herkes için farklı düşer. Doğum haritasındaki gezegenlerin hangi işaret, ev, en boy ve açı geçişine bağlı olarak sonuç verir.

 

Peki Rahu (Kuzey Düğüm) farklı gezegenlerin üzerinden geçtiğinde etkileri nelerdir?

Rahu (Kuzey Düğüm)  Gezegenler üzerinde Transit

 

Rahu genişleme hissi verir ve hayatı sonuna kadar yaşar. Rahu'nun faydalı bir gezegen üzerindeki geçişi, zararlı gezegen üzerinde pozitif sonuç ve negatif geçiş verebilir. Ayrıca gezegenin işaretine de bağlıdır, çünkü Rahu enerjiyi gezegenlerin işaretine göre yükseltecektir.

 

Rahu Güneş Üzerinden Geçiş

 

Güneş'ten geçiş yapan Rahu, iktidar  ben ego duygularınızı geliştirir ve şimdi başarı ve kamusal imge edinme zamanıdır. Olumlu geçiş olmasına rağmen, kişi Güneş enerjisinin çok fazla ego ve güç kaybetme korkusu olan olumsuz yönüne gitmemelidir.

Rahu  Ay burcu transit geçiş

 Rahu'nun Ay üzerinden geçişi zordur. İnsanı çok mutsuz yapar ve mantıksız korkular veya kaygı yaratır. Bu insanların bu transit sırasında ekstra dikkat göstermeleri gerekiyor, çünkü garip hayal gücü ile dolu olabilir.

 

Mars üzerinden Rahu  geçişi

Mars üzerinden Rahu geçişi de zorlayıcıdır. Kişinin ekstra risk almasını, dürtüsel olmasını ve bir şey elde etmeye odaklanmasını sağlar. Bu kişilerin bu süre zarfında dikkatli olmaları gerekir, çünkü önlem alınmazsa zararlı olabilir.

 

Merkür üzerinden Rahu  geçişi

 

Rahu'nun Merkür üzerinden geçişi, Merkür'ün işaretine bağlı olarak olumlu olabilir. Bu süre zarfında bir kişi iş, satış ve iletişim ile ilgili işler yapabilir. Ama akıllı ve zeki olmamaya dikkat etmeleri gerekiyor.   

 

Jüpiter üzerinden Rahu  geçişi

 

Rahu Jüpiter üzerinden genellikle olumlu geçiyor. Kişi çok umutlu ve olumlu olur çünkü Jüpiter ve Rahu'nun ikisi de geniş gezegenlerdir, birlikte çok fazla şey yapabilirler. Bu süre zarfında bu insanlar yabancı dinlere katılabilir veya farklı kültürden biriyle tanışabilirler.

Rahu  Venüs üzerinden geçiş

 Venüs ve Rahu'nun ikisi de iyi arkadaş. Bu dönemde kişi materyalist yaşamla ilgili iyi vakit geçirir. Bu geçiş evlilik, lüksler, ilişkiler, iyi yemek ve kıyafetler, dans, müzik ve oyunculuk ilgisini getirebilir. Bir süreyi kişiye değiştirir.

 

Satürn üzerinden Rahu  geçişi

 

Rahu ve Satürn'ün her ikisi de stresli gezegenlerdir, Rahu'nun hayali korkuları vardır ve Satürn'ün yaşam hakkında gerçek korkuları vardır. Satürn üzerinden geçiş yapan Rahu çok zordur. Bu zaman yerli için çok zordur çünkü Satürn karma gezegenidir ve bu zamanda kişi hayatta zorluklarla karşılaşır. Satürn sizin için iyi bir gezegense, Rahu Satürn iyi niteliklerini artıracaktır.

 

Rahu üzerinden Rahu  geçişi

 

Rahu üzerinden Rahu geçişi karmik ekseni harekete geçirir. Hayatınızın amacının bir kısmı bittiğinde yeni bir karmik gelişim döngüsünün başlangıcıdır ve şimdi yenisine odaklanma zamanıdır. Bu zamanda kişi şaşkınlaşır ve '' bu yaşamda amacımın ne olduğunu '' merak eder.

 

Rahu  Ketu üzerinden transit geçiş

 

Rahu Ketu'nun üzerinden geçtiğinde, eksen tersine döner ve karışıklık yaşar ve geçmiş yaşam sorunları etrafında karışıklık yaratır. Kişi insanlarla ilgili sorunların farkında olabilir ancak hiçbir şey yapamaz. Geçmiş yaşam sorunları ile çalışmaya çalışırlar, ancak geçiş, geçmiş yaşamların sorunlarının yarısında olduğunu gösterir. Geçmişte İnsanlarla yaşadığı  sorunlarını çözemezler.

 

 

Ketu  Transitinin Gezegen Astrolojisine Etkisi

 

Astrolojide Geçişler,  gezegenin hareketidir. Hayattaki mevcut olayları tahmin etme yöntemidir. Bu genellikle belirli bir bireyin doğum şeması için kullanılır. Astrolojik geçişler, gezegenlerin doğum haritasından geçerken devam eden hareketlerini yorumlama yöntemini içerir. Gezegenin geçişi, bireysel burçlara göre herkes için farklı düşer. 

 

Ketu Geçiş Gezegenleri

 

Ketu, mükemmellikte her şeyi isteyen iç ebeveyndir. Ketu gezegenlerin üzerinden geçerken Ketu her zaman sizden vazgeçmenizi, reddetmenizi  ister. Ketu olaylara daha eleştirel baktığında, geçişleri yaşamdan ne istediğinize dair gerçekçi olmayan bir beklenti verebilir. Ketu, ruhun gelişmesi gereken alanda zayıflık  gösterir.

 

Güneş  üzerinden Ketu  geçişi

 

Güneş'in üzerinden geçen Ketu, baba ve otorite figürleri ve hükümetle sorun olduğunu gösteriyor. Ketu'nun Güneş üzerinden geçişi sırasında, babanızı mutlu etmek için ne kadar çaba sarf ederseniz edin,  babanızla ilgili köklü sorunlarla karşı karşıyadır, ancak işinizi asla takdir etmeyecektir. Bu zamanda konuşmak iyidir, çünkü onun eyleminin farkında olmayabilirsiniz.

 

Ay üzerinden  Ketu geçişi

 

Ay'ın üzerinden geçen Ketu, annede sorun olduğunu gösterir. Zihin tedirgin ve huzursuz olabilir. Çok sorunlu ama transit geçtikten sonra, anne ile birçok yanlış anlaşılmanızı temizliyor ya da sadece anne ile olan sorunlarınızı çözmek için vazgeçiyorsunuz çünkü sizi asla anlamayacak. Meditasyon için, ruhsal kökenlerinizi aramak ve duygularınızı kontrol etmek için iyi bir zamandır.

 

Mars üzerinden Ketu  geçişi

 

Mars üzerinden geçiş yapan Ketu, kardeşi veya kardeşi benzeri figürlerle ilgili bir sorun olduğunu gösterir. Ketu Mars gibi davranır ve Mars üzerinden geçer, etki iki katına çıkar. Bu süre zarfında kişi tartışmalardan ve insanlarla kavga etmekten kaçınmalıdır. Kişinin herhangi bir fiziksel işlem yapmadan önce düşünmesi ve sürüş sırasında dikkatli olması gerekir, çünkü bu dönemde yaralanma veya kaza geçirebilir.

 

Merkür üzerinden Ketu  geçişi

 

Ketu mükemmeliyetçi ve eleştiren iç ebeveyn ve Merkür mevcut kız kardeşi. Hem Ketu hem de Merkür mantık ve analitik zihinlerini iletişimde uzman olmak ve işaret ve ev ile ilgili beceri geliştirmek için kullanırlar. Kafa karıştırıcı olabilir ve kişi yanlış karar alabilir. Ayrıca kız kardeşi ile ilişkilerde zorluk yaratır.

 

Jüpiter üzerinden Ketu  geçişi

 

Jüpiter bir kadın için inanmak, yüksek öğrenim, felsefe ve kocadır. Ketu'nun Jüpiter üzerinden geçişi, kişinin çocukluk veya geçmiş yaşamlarda başkaları tarafından tanımlanan yaşamla ilgili birçok inancı, felsefeyi, fikri reddetmesini sağlayabilir. Şimdi bu süre zarfında farklı veya yeni fikirleri, felsefeyi ve öğretileri keşfederler. Bir kadın için, bu kocayla veya gurularla zor bir zaman olabilir.

 

Venüs üzerinden Ketu  geçişi

Venüs bir erkek hayatında lüks, konfor, güzellik, ilişki ve eştir. Ketu'nun Venüs üzerinden geçişi tüm Venüs işleri için zor bir zamandır. Ketu bu dönemde daha basit bir yaşam istiyor, böylece yaşamı konfor ve güzelliğin ötesinde anlayabiliyorsunuz. Bu dönemde yerli lüks ve konfordan vazgeçiyor. Ketu, sevginin fiziksel hazzın ötesine geçmesini ister ve ilişki zaman dilimlerinde ilişkiyi kırabilir.

 

Satürn üzerinden Ketu  geçişi

 

Satürn, sorumluluk ve görev gezegeni. Satürn üzerinden Ketu geçişi iş ve görev bakımından ağırdır. Kariyerde ani sorumluluk ve iş yükü yaratır. Bu süre zarfında halkın önlem alması gerekir, kariyer alanında sorun yaratabilecek sorumluluk ve işten ayrılır. Zaman, ancak Ketu, bu süre zarfında hayattaki hedeflerin ve sorumlulukların tamamen yeniden değerlendirilmesine yol açar.

 

Rahu üzerinden Ketu  geçişi

 

Ketu Rahu üzerinden geçtiğinde kafa karışıklığı yaratır. Aniden Arzuları ve istekleri bırakıp maneviyatın yolunu tutmanız gerektiğini hissedersiniz. Ancak Rahu kafa karışıklığı yaratır Ketu, kişinin sorunları çözmesi zor olan karışıklığı berbat eder. Bu, bir karmik mücadelenin yarı safhasını temsil ettiği için, iç sesinizi anlama konusunda hala meşgul olduğunuzda dış yaşamla ilgili olarak zordur.

 

 

Ketu üzerinden Ketu  geçişi

 

Ketu dönüşü (Ketu Transit Ketu), ruh gelişiminin bir döngüsünün sona erdiğini gösterir. Son 18 yılda öğrenilen dersler üzerinde meditasyon yapmak için iyi bir zamandır. Şimdi kapanma zamanı, karmik borçlarınızı ödemek ve duygusal bagajınızı bırakmak  eski koşullara devam ederseniz, ruhunuzun olgunlaşmasına ve büyümesine yardımcı olmuyorsunuz.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder