Başak burcu 17 Eylül 16Ekim


Başak  Zodyak'ın altıncı burcu  Bakire burcu olarak Başak sembolü olarak gösterilir. Başak sembolü kadınsı  olarak  gösterilir. Güneş, 17 Eylül - 16 Ekim arasında transitindedir…

 17-26 Eylül arasında  Güneş Merkür'ün yönettiği 1 Başak Decan'da kalır. Sessiz emekli Düzenli, eleştirel, sistematik ve genellikle kendi merkezlidir.

 27 Eylül - 6 Ekim arası, Güneş Satürn'ün hüküm sürdüğü  Decan'da kalır. Kişinin bağımsızlığını uyandırır ve onu tüm iş arayışları için pratik ve iyi adapte hale getirir. Dünyevi Zenginlik, endüstri, tasarruf ve ticari organizasyonda pratik sağduyu yöntemlerini benimseyerek edinilir.

7-16 Ekim  doğarsa, Güneş Venüs'ün yönettiği 3 Başak Decan'da kalır. Tüm iş ve pratik eğilimleri vurgular ve finansal girişimin söz konusu olduğu yerlerde servet elde etmek için zihinsel niteliklere sezgi ekler. Genellikle önemli sanatsal yetenekler vardır

Başak Merkür  yönetilir;  mide, sinir sistemi, sindirim sistemi Özellikleri titizlik, mükemmellik arzusu, kritiklik, analitik, kibarlık, ayrıntılara duyarlılık, pratikliktir. Ulaşılan hedeflerin analizini, ulaşılan sorgulama içgüdüsünü ve özeleştiriyi sembolize eder.
Başak insanları, keskin analizler ve dikkat çekici anılarla sorgulayan beyinlere sahipler. Sorunları analiz etmekten hoşlanıyorlar  ne zaman ve nerede olduğunu bilmek 

istemelerinin önemli bir nedenidir. Onlar, ayrıntılı çalışmalara hevesli, pratik çalışanlardır  gevşemekte zorlanırlar. Genellikle mağlubiyetleri kabullenmezler  aktif zihinleri  başarı yakalamak  için yeni yollar arar.


Başaklar verdikleri  sözü yerine getirir  Organizasyon  yetenekleri var olup programları ayarlamaktan keyif alıyorlar. Doğuştan gelen bir düzen ve uyum sevgisi vardır kaba  hiçbir şeyden hoşlanmaz. Kolay Arkadaşlıklara  girmezler, ancak arkadaş olduklarına sadık ve samimi bir ilgileri vardır. Çok çekingen, utangaç insanlarla, içsel düşünceleri. Sessiz ve yumuşak olmaları nedeniyle çok az düşmanları vardır.

BAŞAK KARİYER Hizmet, şifa, evcil hayvan ve çok fazla ayrıntı ve tekrar içeren tüm zihinsel işlerle  Öğretmenler, Arıcılar, Dosya Katipleri, Perakende Marketler, El Yazısı Uzmanları, Sinir Uzmanları, Araştırmacılar, Tıp Satıcısı, Kimyacılar, Diyetisyenler, Doktorlar ve Şifacılar, bu tablonun genel sağlık ve şifa kurallarını belirttiği gibi Başak tarafından yönetilmektedir

BAŞAK SAĞLIK  burcu doğal altıncı evidir, bu nedenle genel olarak sağlığı yönetir. Sindirim sürecini yönetiyor. Başak, her türlü yiyeceği sindirecek olan pankreas sularının uygun şekilde salınmasıyla ilgili olarak pankreasın kurallarını değiştirir.
Başak endişeleri yüzünden  gerginlik, sağlıklarını etkileyerek bağırsak bozukluklarına, cilt döküntülerine ve ülserlere neden olabilirler. Genellikle sağlıklıdırlar ve daima kendilerine bakmanın yeni yollarını ararlar..

Başak'ın olumlu özellikleri: Mütevazı, Titiz, Güvenilir, Pratik, Çalışkan, Akıllı, Analitik, Ayrımcılık ve Hijyenik.

Başak  olumsuz özellikleri: Telaşlı, Endişe, Aşırı Kritik, Utangaç,  ve Duygusal.

Başak burcu, Uttara Phalguni /  Hasta / Chitra Nakshatra  ay konağı içerir.

Doğum haritasındaki Başak Evi şunları gösterir: Hasat zamanı, servis zamanı, analiz zamanı. Duygularınızı dürüstlükle ve "Yürekten Kendine Yüksek" iletişimiyle analiz etmelisiniz. Bu evde duygusal bedeniniz, yüksek benliğinizde tezahür ettirene kadar alt benliğinizi kontrol etmede disipline ihtiyaç duyar. Hoşgörü, alçakgönüllülük ve duygusal kontrol tohumları günlük olarak ekilmeli ve sulanmalıdır.


Dualite: Kadınsı / Bakire /  değişken
Yönetici Gezegen: Merkür (konuşma tanrısı)
Şanslı Gün: Çarşamba
Şanslı Yıllar: 23, 32, 41 ve 50
Şanslı Numaralar: 5  Taş  Zümrüt
Şanslı Metal: Civa ve Nikel
Şanslı Renk: Mavi, Gri, Kahverengi, Yeşil
Şanslı Yön: Kuzey Batı

BAŞAK tarafından yönetilen Çiçekler: Sabah zafer, Hercai Menekşe, Aster ve Nergis.

Ağaçlar: Yaşlı, genel olarak at kestanesi ve fındıklı ağaçlar.

Otlar: , Dereotu, Rezene ve Kediotu.
Hayvanlar: Küçük evcil ev hayvanları, Kediler, Köpekler, Fareler ve Arılar.

Ünlü Başak Kişilikleri
Bruce Springsteen: 23 Eylül 1949
Martina Hingis: 30 Eylül 1980
Mahatma Gandhi: 2 Ekim 1869
Vladimir Putin: 7 Ekim 1952
Margaret Thatcher: 13 Ekim 1925

                AY BAŞAK BURÇ
Ay  Başak burcundayken, dünya ve ortak bir işaret, daha entelektüel, titiz, güvenilir ve sorumlu olduğunuzu, ancak aynı zamanda çok sinirli, tartışmacı  olabileceğinizi gösterir. Pratik, analitik ve entelektüelsiniz ve her şeyde bir düzen duygusuna ihtiyacınız var, kaos, kirli ve hatta örgütlenmemiş ortam sizi hasta edebilir. Mükemmelliği seviyorsunuz ve küçük ayrıntılara dikkat edebiliyorsunuz ancak bu çok ileriye taşınırsa işiniz ve projeleriniz, aşırı mükemmellik isteğiniz nedeniyle gecikebilir. Başkalarına yardımsever ve faydalı olmayı seviyorsunuz ve bu da sizi güzel ama çok hırslı hale getirebilir. İlişkilerde  düşünceli bir arkadaş olacaksınız, ancak aşk için entelektüel yaklaşımınızdan dolayı romantizm eksik olabilir. İlişkilerdeki kritik ve mükemmeliyetçi eğilimlerinizi susturmaya çalışın. Bazen endişe ve kaygıya karşı eğiliminiz vardır ve umut ve neşe geliştirmeniz gerekir.

Yorum Gönder

0 Yorumlar