Akrep burcu 16 Kasım 15 Aralık


Akrep veya Vrischika, Zodyak'ın sekizinci işaretidir.  Akrep sembolü erkeksi cinsel bölgeler ile belirtilmiştir. 16 Kasım - 15 Aralık tarihleri ​​arasındadır..

 16-25 Kasım doğarsa, Güneş Mars'ın hüküm sürdüğü Akrep'in 1. Decan'ında kalır. kurnaz ve gizli bir ifadeyi gösterir. Bunun altında doğan iki farklı insan türü vardır, cahil ve son derece mistik.  en zayıf insanlar, suç duyularını kontrol edemeyenlerin en büyüğü mistik ve zekidir.

26 Kasım - 5 Aralık  doğarsa, Güneş Jüpiter'in hüküm sürdüğü Akrep'in 2. Decan'ında kalır.Kader genellikle talihsiz ve çoğu zaman felakettir. Yerli, sefil bir ortamda doğarsa, nadiren kendini sıradanlığın üstüne çıkarmayı başarır.  kendi fırsatlarını yaratırlar ve yaşamları sadece şansın elindedir.


 6-15 Aralık  doğarsa, Güneş Ay'ın hüküm sürdüğü Akrep'in 3. Decan'ında kalır.İşaretin hassas yapısını uyandırır ve duygusal bağlanma için keskin bir arzu sağlar, böylece Akrep'in etkisinde içsel bencilliği azaltır. Ancak bu pozisyon kıskanç eğilimleri arttırır. Buna dikkat etmesi gerekiyor, aksi takdirde hayatını mahvedebilir.

Akrep Mars ve Pluto gezegen (modern batı astrolojisine göre) tarafından yönetilir, sabit, sulu, kadınsı Özellikleri derin mistik kişilik, güçlü duygular çekicilik ve ölüm, tutku ve derinliktir. Kendini imha etme ve fiziksel varoluş sınırlamasının aşılmasından etkilenen kişiliği sembolize eder; Amaç, tüzelliğin ve maddi bilincin aşılmasıdır.

Akrep, güçlü iradeleri ve yapmaya çalıştıkları her şeyi başarmadaki kararlılıkları nedeniyle en güçlü işaretlerden biridir. Analitik zihinleri, güçlü sezgileri, muhakeme güçleri, algıları, uzun vadeli planlama yetenekleri, manyetizmalar ve enerji, başarı güvencesidir. Sabit  burç ve inatçılığı   katı olabilir ki, hiçbir ikna etme düşünceleri fikrini değiştiremez. 

eleştiri altındaki tüm yargı duygusunu kaybederler. Saldırı altında, sessizlik ve alaycılıktan etkili bir şekilde faydalanırlar. Ne yazık ki, iğnelemeleri haklı hale gelebilir. Eşit olmak için uzun süre bekleyebilirler. Bir Akrep aldatmak zordur. Sezgileri, diğer insanların amaçlarını anlamalarını sağlıyor. duygusal yoğunluk, uygun şekilde kanalize edildiğinde, Akrep'e büyük bir dayanıklılık verir. . Genellikle sağlıklıdırlar, ancak gıda, ilaç, cinsiyet ve alkolde aşırı hoşgörü eğiliminde olabilirler.
Akrep  Vishakha  Anuradha  Jyestha Nakshatra'yı içerir .

Natal  Akrep Evi şunları gösterir: Dayanıklılık, derin katılım. Duyguların ve yoğunluğun çoğunu yerleştirdiğin yer burası. Gizlilik bile bu özel enerji düzeninin bir parçasıdır. Bilinçaltı ihtiyaçlarla başa çıkabileceğinizi unutmayın. Dönüşümün yeri. Kendini kontrol etme, savaşmama ve disiplinin tohumlarının başkalarına kendi alanlarına izin vermesi için bol suya ve güneş ışığına ihtiyacı vardır.


Akrep'in Olumlu Özellikleri:  Güçlülük, Araştırmacı, Kararlı, Güçlü, Sezgisel,  Tutkulu, Manyetik ve Hayatta Kalma İçgüdüleri.

Akrep'in Olumsuz Özellikleri: Kıskançlık, Zorunlu, Obsesif, Gizli, İyelik, Tutkunun Kötüye Kullanımı,  ve Haksız olduğu yerde Haklı Olmak.

Dualite: Kadınsı : su Sabit veya Statik
Hakim Gezegen: Mars (savaşlar ve savaş tanrısı)
Sembol: Akrep : Cinsel Organlar
Debil İşareti: Ay Caydırıcılık İşareti: Venüs
Şanslı Numaralar: 9
Şanslı Yıllar: 18, 27, 36 ve 45
Şanslı Gezegenler: Güneş ve AyŞanslı Taş (Vedik): Kızıl Mercan Topaz
Şanslı Renk: Koyu Kırmızı, Crimson & Maroon
Şanslı Yön: Güney Batı
Çiçekler: Kasımpatı, Ormangülü, Sardunya, Anemon
Ağaçlar: Karaçalı,  Elma, Gür Ağaçlar ve Çeşitli Kaktüsler.

Otlar: , Ginseng, Süt Devedikeni, Karayılan otu ve Sinameki.
Hayvanlar: Böcekler ve Kabuklular.

ÜNLÜ AKREP KİŞİLİKLER
Indira Gandhi: 19 Kasım 1920
Nostradamus: 14 Aralık 1503
Tina Turner: 26 Kasım 1939
Bruce Lee: 27 Kasım 1940
Britney Spears: 2 Aralık 1981

Ay Akrep burcunda


Ay b Akrep burcu burcunda olduğunda, su ve sabit bir işaret, sizi yaratıcı, kararlı, tutkulu ve idealist gösterir, ancak aynı zamanda gizemli, kıskanç, kırgın ve hükmettiğinizi gösterir.  güçlü bir iradesin ve planlarını ve hedeflerini yerine getirme konusunda uzun zamandır gitmeye hazırsın. Gerçek duygularını gizlemekte ve aynı zamanda başkalarının gizli amaçlarını tanımakta zekisin  Bazen ani ve düz konuşmalarınız olabilir..

 Gizemli ve manyetik bir kişiliğiniz var ve ilişkide yoğun, tutkulu ve duyusalsınız ve bu bir duygu olabilir. Başkalarına tam güven duymayı ve kendinizi tam olarak işlemek için uzun zaman harcayarak zor bulursunuz. Ancak, bir kez yaparsanız, derin sevgi yeteneğine sahipsiniz.sizin için her şey tüketen 
 Ay Akrep olabilir. Mangal Oğlak burcunda yücelimde- ekzolteolup  Ay bu durumda bugün tam düşüşte olmaz 

Akrep yükselenler  diger  yükselenlere göre mokşa karaka Ketu. Mokşa ruhsal olarak   yükselmek anlamındadır. Ketu iyi yerleşmediyse kişi aşırı sivri de olabilir. Başkaldıran bir tip olur. Akılsızca saldırır etrafına. Karma yükü ağırlaşır.


Akrep Yükselen çok güçlüdür.  içinde bitmeyen bir kor var bu da agni tatwa olan gezegenlerden dolayı oluyor. Yumuşak başlı bir kişi pek sayılmaz. Mangal ve Ketu nasıl yerleşmiş buna göre kişinin yaşam testlerini ve karma kader ödemesinin nereden geldiği anlaşılır . 


Yorum Gönder

0 Yorumlar