Yay burcu 16 Aralık 13 Ocak


Yay  Dhanus, Zodyak'ın dokuzuncu işareti Yarı at ve yarı insan figürü ile belirtilmiştir. Yay sembolü bir okla gösterilir. Güneş, 16 Aralık - 13 Ocak tarihleri ​​arasında Yay Burçlardadır.

 16-25 Aralık  doğarsa, Güneş Jüpiter'in hüküm sürdüğü 1. Yay Decan'da kalır. Açık fikirli, dürüst, sempatik ve cömert , özgürlük ve bağımsızlığa düşkün. umursamaz ve dikkatsizdir. Fakat entelektüel olarak uyandığında, felsefi, bir hukuk ve düzen aşığı, barışçıl ve sezgiseldir.

 26 Aralık - 3 Ocak arasında doğarsa, Güneş Mars tarafından yönetilen Yay burcunda kalır. Bir bütün olarak işaretin itici ve dikine eğilimlerini gösterir. Aynı zamanda,  zihinsel ve fiziksel enerjisini tüketmekte aşırı uçlara gittiğini gösterir. Aşırı heyecanlanmadığı için dikkatli olmalı. Kendi kendini kontrol etme gücünü geliştirmeli ve enerjisini korumayı öğrenmelidir.

4-13 Ocak arasında doğarsa, Güneş, Güneş tarafından yönetilen Yay burcunda kalır. iyi yarısını uyandırır ve sezgiyi kışkırtır ve geleceği öngörme yeteneği sağlar. Bu sevgi doğasını arttırır ve  sevgi içinde gösterici ve ateşli yapar. Hiçbirinin gerçek değerini anlamadan kendisini bir ilişkiden diğerine amaçsızca sürüklerken bulabilir.

Yay burcu Jüpiter gezegeni tarafından yönetilir, değişkendir, ateşli, erkeksi  kalçalar dır  Özellikleri felsefe aşkı, seyahat ve bilinç gelişimi, iyimserlik, din, tasavvuf ve yabancı ülkelerdir. Kişiliğin, yüksek öğrenimin ve kişiselin ötesindeki bilinç durumlarının aşılmasıyla sembolize eder.Yay burcuları açık sözlülük, bazen körlük noktasına kadar. Genellikle, gerçeğe duydukları gayret, onları düşündüklerini tamamen mahvederler.  son derece açık konuşulsalar bile, diğerleri zorunlu olarak aldırış etmiyorlar, Yaycılar birçok spor dalına ilgi duyarlar. Aktif olarak katılmasalar bile izlemekten zevk alırlar. Her zaman coşkulu ve iyimser olan Yaycılar, yaşamlarına her zaman yeni boyutlar katacak başka bir şey ararlar. Bu, çok fazla etkinlikle katılmaları  enerjilerini çok hızlı kullanmalarına neden olabilir. Yay burcuları güler yüzlülüğü, yardımseverliği ve ince mizahları ile dikkat çekmektedir. Onlar iyi konuşmacılar  her zaman seyahat etme arzusu var.. Kişisel özgürlük için gerçek bir ihtiyaç olan son derece bağımsızdırlar.. Yay burcu küçük detaylara göz kulak olabilir, ancak genel planlama anlayışı mükemmeldir. Güzel anıları var. Disiplinli ise, çok iyi şeyler yapabilirler.Yay burcu , Mula  Purva Ashadha Nakshatra ve  Uttara Ashadha Nakshatra ay konağı içerir.


Yay burcunun olumlu özellikleri: İyimser, neşeli, iyi huylu, dürüst, cömert, basit, entelektüel ve felsefi

Yay Olumsuz Olumsuz Özellikleri: Taktiksiz, Huzursuz, Aşırı İyimser, Aşırı Güven, Dikkatsiz, Sorumsuz, Fanatizm, Kumar.

NATAL YAY Evi şunları gösterir: Bu, Genişleme, Zihinsel yoldaşlık, yüksek zihin ve onun manevi gizemine sahip olmanız gereken yerdir. Bu genişleyen ve gelişen alandır. Akıllıca keşif aklı için zaman. Deneyimlerinizin enerji kalıpları yeni olabilir. Daha önceki yaşamlarda bu ev işleri ihmal edildi. Muhafazakar bakış açısı, evrimleşme, büyüme ve refah tohumları günlük olarak sulanmalıdır.

Yay Sağlığı uyluğa hükmeder, kramp veya rahatsızlık hissi, kalça, uyluk  yaratabilir. Yay ayrıca, akciğerlerin ekspiratuar fonksiyonlarını da yönetir. Yay burcunda bulunan gezegenler, vücudu  bacağın baldırına kadar tutan siyatik sinir problemlerine neden olabilir. Ayrıca, koksiksten kaynaklanan yaralanmalar ve ateşli silahlar nedeniyle yaralanmalar olabilir.

YAY KARİYER VE MESLEĞİ  Jüpiter ve dokuzuncu evle  Tanıtım, Yayıncılık, Editörler, Reklamcılık, Reklam Yazarlar, İthalat ve İhracat işleri, Hakimler, Avukatlar, Din adamları, Kapitalistler, Pursers, Finansçılar, Jokeyler, At Eğitmenleri, Yarışmacı Sahipleri ve Çalışanları, Spor Malzemeleri Üreticileri ve Bayileri, 

Dualite: Eril / Ateş elementi / Değişken
Yönetici Gezegen: Jüpiter (Tanrıların Rahibi)
Sembol: Okçu Vücud Kalça, Uyluk ve Karaciğer.
Caydırıcılık İşareti: Merkür 

Şanslı Numaralar: 3 Şanslı Yıllar: 21, 30, 39 ve 48
Şanslı Gezegenler: Mars ve Jüpiter
Şanslı Taş (Vedik): Sarı Safir Topaz ve Turkuaz
Şanslı Metal: Kalay  Renk: Kraliyet Mavi, Mor ve Sarı
Şanslı Yön: Güney

Çiçekler: Pembeler, Karanfiller, Nergis,  Karahindiba.
Ağaçlar: Kül, Kestane Dut, Meşe ve Huş Ağacı
Otlar: Adaçayı, Anason, Balsam, Yabanmersini, Rıhtım, Hodan, Tarçın
Hayvanlar: Atlar, Geyikler ve tüm tırnaklı ve avlanan hayvanlar.

Brad Pitt: 18 Aralık 1963
Denzel Washington: 28 Aralık 1954
Tiger Woods: 30 Aralık 1975
Ben Kingsley: 31 Aralık 1943
Mel Gibson: 3 Ocak 1956
Stephen Hawking: 8 Ocak 1942
Salman Khan: 27 Aralık 1965

                 AY YAY BURCUNDA

Ay bir ateşli  maceracı, iyimser, coşkulu, açık fikirli ve dürüst olduğunuzu gösterir, ama aynı zamanda huzursuz, savurgan, sorumsuz,  dokunulmaz da olabilir. Hayattan sonuna kadar zevk almak istiyorsun ama bazen dikkatsiz ve umursamaz olabilirsin. Çok keskin  zekanız var ve yeni şeyler öğrenmeyi seviyorsunuz. Her zaman bir sonraki büyük şeyi veya projeyi araştırıyorsunuz ve bir tanesini aldığınızda büyük bir coşkuyla başlatıyorsunuz, ancak ilginiz çabucak kaybolabiliyor ve bir sonraki için tekrar bakıyorsunuz. Bu nedenle en büyük sorunlarınızdan biri her zaman arama ve çözüm bulma konusundaki problemdir. İnsanlarda en iyiyi algılıyorsunuz ve çekiciliğiniz, zekâ, dürüstlük ve espri anlayışı sizi iyi bir arkadaş çevresi getiriyor  ama  aşk ilişkilerinde bazı sorunlara neden olabilir.

   
                          YAY BURCUNDA MERKÜR

 Yay burcundaki Merkür, bağımsız, çok yönlü  bir zihin üretir. İfade yönteminiz, itici, doğrudan ve bazen tartışmalıdır. Yine de, sosyal olacaksınız ve dinleyebilecek Kendi görüşünüzden  farklı görüşlere karşı toleranssız olabilirsiniz.  Sabırsızsınız ve her zaman doğru bir karar vermek için yeterince beklemelisin . Yine de insanlar sizi dinler, çünkü siz ilginçsiniz. Harika hayal gücün seni doğal bir hikaye anlatıcısı yapabilir. Duyularınız keskin, ancak uzun süre boyunca herhangi bir konuya konsantre olmanız zor olabilir. Felsefe, psikoloji, yabancı kültürler veya dinin tadını çıkarabilirsiniz. Bu geniş konular hakkında derinlemesine bilgi edinmek, düşüncelerinizin çoğunu meşgul edebilir. Yaşam boyu öğrenci olabilirsiniz, çünkü öğrenme ve bilgi paylaşma konusunda asla yorulmazsınız. Unutkan ve pratik olmayan, akılda tutamayan  düşünceli  olabilir.


Yorum Gönder

0 Yorumlar