Vedıc Astroloji Gandanta ruhsal değilim


Ateş ve suyun buluştuğu yer Gandanta
  gandanta vedıc astrroloji su işareti ile Ateş işareti arasındaki kavuşumda gezegenlerin oluşu ile  meydana gelir.
  Su ve ateş birbiriyle uyuşmuyor. 

Gandanta, uç noktalara yakın bir yerde, bir su işaretinin son derecesinde ve bir ateş işaretinin  üç derecesinde gerçekleşir.Gandanta, Balık burcu ve Koç burcu , Yengeç ve Aslan burcu ve Akrep ve Yay burcu arasında meydana gelir. 

Birçok Vedik astrolog, 28 derece 12 saniyede bir su işaretiyle (son 48 saniye) başlayan Gandanta Bölgesi kullanır.
Gand  düğüm Anta son anlamına gelir. Gandanta sonunda düğüm anlamına gelir. İyi bağlanmış bir düğüm çözülmesi  zor olmasıdır. Düğümü çözmeye ne kadar çok çalışırsan, o kadar sıkılaşır. Gandanta kendi içimizdeki bir düğümü, uzlaştırmaya çalıştığımız derin bir sorunu temsil eder. 
Gezegenler bu pozisyonlara yerleştirildiğinde, onları bir sonraki seviyeye taşıyacak olan gizli düğümü çözmeye çalışırken belirsizlikle karşı karşıya kalırlar. Bu konular, kişisel ilişkiler, travmatik olaylar veya içsel mücadeleler yoluyla kendilerini bireyin yaşamında hissettirir. 
. Geleceğe geçmek istiyorsan, şimdiki zamanı inkar edemezsin.Gandanta'daki gezegenlerin konumu  güçlüdür. Bu, bu doğum için çok özel bir amaç olduğunu gösterir. Karşı karşıya gelmemiz gereken birçok zorluk olabilir, yaşamda yapılacak düzeltmeler, ikinci seviyeye bir manevi gelişim seviyesine geçerken. Bu, bugünün gerçeği ile anlaşmaya varmayı öğrenirken dengeyi oluşturabildiği gibi çok iyi bir pozisyon olabilir. 
Koç Navmasha'ya yerleştirilen üç gezegen, sadece biri gandanta enerjisi ile mücadele ediyor olabilir.
Gandanta'nın tam dereceleri, işaretin kenarından itibaren 2 ghati'dir (48 '). Bu yüzden gezegen rashiğin kenarına ne kadar yakınsa, manevi bir düğüme o kadar bağlanır ve düğümü çözmenin zorlaşması o kadar fazla olur.
Üç çeşit Gandanta vardır:
Lagna Gandanta
Nakshatra Gandanta
Tithi Gandanta
Lagna Gandanta, yükselen burcun iki tarafın da 14 dakika içinde düştüğü zamandır.
Nakshatra Gandanta, Ay'ın bu noktaların her iki tarafında 48 dakika içinde bulunduğu zamandır. 
Tithi ay günüdür ve Tithi gandanta, tithi'nin sonunda veya başında olur.
İnanç, yaşam belirli bir noktada kristalleştiğinde, ruhun ve bilincin daha yüksek tezahürüne doğru yol alırız. Ruh halimizdeki bir sonraki adıma zihinlerimizi hazırlamak Ruhumuzla zaman geçirmeliyiz.
 Eğer gandantaların herhangi birinde doğmuşsanız, bu doğumda bazı manevi zorluklar bekleyebilirsiniz. Destek eksikliği,  değişim dönüşüm duygusu. Duygusal yalnızlık gibi..                               GANDANTA

Gandanta her zaman Su ve Ateş İşaretleri ile naksathalar arasında gerçekleşir. Ateş  suyu ısıtabilir ve su yangını söndürebilir. Bu nedenle  manevi gelişimin gerçekleştiği alandır.
 Gandanta bölgesine yerleşen   gezegen zor bir durumdadır yerleştiği  evde önemli konularla yüzleşmek zorunda kalacaktır. 
Balık / Revati ve Koç / Ashwini Gandanta, bir ruh büyümesi döngüsünün sona ermesini ve bir sonraki aşamasının başlangıcını gösterir. Bu, içsel benliğin başlayıp yaşam yolculuğudur.Her yolculuk içinde bir döngünün sona ermesi anlamına gelir.
 Eğer Ay Gandanta'nın Balık bölümünde ise, ruhun mevcut olgunluk seviyesindeki tam olgunluğa ulaştığı ve farklı bir sorun kümesinin yaşanacağı başka bir yaşam döngüsüne geçmeye hazır olduğu biten deneyimlerle ilgilidir.
Gandanta'nın Koç / Ashwini bölümünde, burada ruh geçmiş yaşama bağlanır, ancak bir başkasının dönüşümünde  olduğunu bilir.  yaşadığınız eski bir deneyim mi, yoksa üstleneceğiniz yeni karşılaşmalar var..
Yengeç  Ashlesha ve  Aslan / Magha Gandanta, ruhun aradığı yerde son buluyor ve şimdi nihayet maddi hayata  dahil olmanın zamanıdır.
Yengeç  / Aşlesha aşaması, yaşam deneyimindeki arayışın tamamlandığı yerdir. Psikolojik değişiklikler olur. Ashlesha'nın yönetici tanrısı maghadır  bilge yılanlar daha büyümek için derinin dökülmesi var. Zihni ve ruhu değiştiren bu deneyim çok acı verici olabilir, ancak ruhun başka bir boyuta büyümesi gerekir. 
Magha / Aslan aşamasında, ruh nihayetinde yaşamı maddi düzeyde deneyim lemeye hazırlar.
Akrep / Jyeshta ve Yay Mula Gandanta, içsel ruhu evrensel bilinçle birleşmeye  yönüne doğru hareket ettirdiği için  zor olanıdır, maddi bağların parçalandığı ve ruhun o gerçek manevi yönünü idrak ettiği aşamadır. Burası içsel duyguların azami çalkalanmasının gerçekleştiği yerdir. Ruh, onun gerçek doğaya giden yolunu kabul etse bile, ona karşı savaşır. Bu  kolay bir iş değildir.   psikolojik veya fiziksel  zorluklar oluşturur. 
manevi seviyede Kundalini'nizi veya gizli gücünüzü aktif hale getirmeye yönlendirir. Mula / Yay aşamasında, ruh, değişmesi gerektiğini ve birçok yönden  sahip olduğunu kabul eder. Ancak hala geçmiş yaşamıyla bağları olmaya devam ediyor ve kökün önerdiği Moola'nın yeryüzüne ihtiyacı var.  kökler, toprağa  gömülür ve daha yüksek potansiyele ulaşmak için yer kabuğunun kırılması gerekir.
 

Rahu Gandanta  Rahu hava elementidir ve tıpkı doğadaki hava gibi Rahu bir gün rüzgarlı  ertesi gün sakinleşebilir. Rahu her zaman geriye dönük olarak hareket eder  
Gandanta'da çok fazla zaman geçiren Satürn, belirsizlik ve istikrarsızlığı ifade ediyor. Satürn yapıları ve temelleri yönetir. Satürn ayrıca istikrar  sever.Yapılar, temeller ve reformlar dağıldıklarında ya da değiştiklerinde korku ve belirsizlik yaşarız Satürn kişinin aydınlanma arayışı içinde disiplin ve azim verir

Venüs Gandanta  ; yüksek düzeyde kişisel ve ruhsal gelişim verirken ilişkiler ve evlilik güvensizlik alanı olacaktır.

Yorum Gönder

0 Yorumlar