Ay koç Burcu 00 : 13/20 Dereceler ( Aswini)Ashwini Nakshatra Birinci Nakshatra  Koç burcunda  0-00 ′ - 13-20 ′ arası değerler)
Ashwini Nakshatra Karakteristikleri:, iyi görünümlü, iyi huylu, zeki ve işlerinde yetenekli.
Ashwini Nakshatra Anlamı:Enerji çeviklik  canlılık ve inisiyatif alma . Aynı zamanda hızlı cesaretli ve  çevikler.
Ashwini Nakshatra Lordu: Ketu Sembol: At Başı ve Süvari
Ashwini Nakshatra : Baş Evlilik: Hayırlı değil
Ashwini Nakshatra Tercüme: Bir kadın at veya bir at hanımından doğmuş
Ashwini Nakshatra Cinsiyet: Erkek uğurlu taşı: Kedinin Gözü
Ashwini Nakshatra Şanslı harfler: C & L Şanslı Renk: Siyah
Ashwini Nakshatra Şanslı Sayılar: 7, 9
Ashwini Nakshatra Kuş Adı: Yabani Kartal
Ashwini Nakshatra Yoni / Hayvan Sembolü: Bir Erkek Atı (Ashwa)
Ashwini Nakshatra Ağacı: Mushti

Aswini Takım yıldızı, Mars ve Ketu gölge gezegeni tarafından yönetilir ve sembolü at başıdır. Zararlı bir takım yıldızıdır.
Aswini Nakshatra doğumlu olanlar,  geniş alınlı ve normal büyüklükte burunlu insanlar olur. Bunun yanın sıra büyük, parlak ve güzel gözlere sahip olurlar.
Bu takım yıldızında doğanlar refah ve konforu severler. Azim ve sadakat, bu kişilerin öne çıkan güçlü özelliklerindendir. Ahlaksız ve yasadışı işleri sevmezler. Ekmeklerini, azmederek ve çalışarak kazanmayı isterler.
Sert ve güçlü bir kişiğe sahip olduklarından  kolay kolay arkadaşlıklar kuramazlar. 28 Mart – 14 Nisan tarihleri arasında doğanlar gerçekten inatçı insanlardır, dışarıdan sakin görünen ama özünde güçlü bir kimliğe sahiptirler. Bu kişiler entelektüel varlıklardır.
Genelde 26-30 yaşları arasında evlenirler.
Sinirsel hastalıklarıdan, migren, epilepsi gibi sorunlardan muzdarip olabilirler.

Ashwini Nakshatra 1. Pada:  ilk çeyreği Koç Navamsa'ya gelir ve Mars tarafından yönetilir.  cesaret, güçlü faaliyet ve bağımsız bir ruh tarafından egemendir.enerji, sürücü ve inisiyatif ile kutsanmıştır.


Ashwini Nakshatra 2. Boğa burcu . Venüs tarafından yönetiliyor. Becerikli ve pratiktir, zarif ve zekice olan her şeyi birleştirir. Tüm maddi fikirler ve düşünceler bu padada tezahür edecektir.


Ashwini Nakshatra 3. Pada:  İkizler  Navamsa'sına düşüyor. Merkür tarafından yönetilir  iletişimsel ve mizah yönü ile ilişkilendirilir. hızlı karar verme özelliğine sahiptir ve  çeşitli zihinsel faaliyetlerde uzmanlaşmaktadır.Ashwini Nakshatra 4. Pada: Yengeç Navamsa . Ay tarafından yönetilir. Zihinsel ve fiziksel iyileşme, burada baskın olan faktördür.  asıl husus şefkattir.


Yorum Gönder

0 Yorumlar