Astrolojide Ketu ve 12 evde Ketu Etkileri

Astrolojide Ketu ve 12 evde Ketu Etkileri


Astrolojiye 9 gezegen Ketu dişil ne de eril ne Rahuların organıdır. Ketu kuru, ateşli ve hafif zararlı (Rahu kadar zararlı olmayan gezegendir)

Ketu, geçmiş karma ve geçmiş yaşamları temsil eden karmik bir gezegendir.Astrolojide Ketu ve 12 evde Ketu Etkileri
Ketu Geceleri çok güçlü olduğu için kişide tantrik yetenekler üretebilir. Ketu'nun değerli taşı kedi gözüdür. Ketu, Merkür, Venüs ve Satürn'ün arkadaşıdır. Jüpiter dostlukta tarafsızdır. Güneş, Ay ve Mars, Ketu'nun düşmanlarıdır. Ketu Akrep'te yüceltilir, Boğa'da zayıftır ve mooltrikona burcu Başak'tır. Dost burçları Terazi ve Oğlak, düşman burçları Yengeç ve Aslan, tarafsız burçları Koç, Yay ve Balıktır. Ketu anne tarafından büyükbabayı gösterir.


Bununla birlikte, Ketu'nun yorumu gizemli bir şekilde karmaşıktır. Ruhsal aydınlanma, feragat, bilgi arzusu ve derin düşünme gezegenidir. Aynı zamanda mistik bilim, aziz bilgisi, çilecilik, materyalist zevklerden ve manevi arayışlardan uzak durma ile ilgili bilgeliği temsil eder. Kişiyi doğum ve ölüm döngüsünden kurtardığı bilinen moksha-karaka gezegenidir. Ketu, muazzam psişik yeteneklere ve şifa sanatlarına sahip bir gezegendir.


Ne yazık ki Ketu'nun kurtuluş yolu veya moksha, eğer hayatınız varsa, problemlerin ve acıların vahşetin içinden geçer. Bunların hepsi sizi ruhsal büyüme ve kurtuluş yoluna itmek için Ketu tarafından tasarlanmış ve kontrol edilmiştir. Yogiler, keşişler ve rahibeler Ketu'dan etkilenen kundli'nin güzel örnekleridir.Ketu'nun sizi nasıl etkileyeceği, Ketu'nun konumuna ve konumlandırmaya göre ne kadar hayırlı veya uğursuz olduğuna bağlıdır. Ketu'nun kundli'nize yerleştirilmesi, önceki yaşamınızdaki karmaya bağlıdır. Ketu, kundli'de uğursuz bir şekilde konumlandırılırsa çok zararlı olabilir.

Ketu, birlikte olduğu gezegenin gücünü yok eder ve gezegenin istenen sonuçları üretme yeteneklerini kötü bir şekilde etkiler.Onun ıstırabı yangına, kazalara, bozulan ilişkilere, suikastlere, hapsedilmeye, yoksulluğa, yaralara, ateşe, bağırsak bozukluklarına, düşük tansiyona, sağırlığa, konuşma bozukluğuna, yetersiz beslenmeye, akıl hastalığına vb. neden olabilir.3. ev , 6. ev ve 11. evdeki Ketu maddi başarı için iyi kabul edilir. 12. evdeki Ketu, ruhsal ilerleme için harikadır.12. Evde Ketu Etkileri
Ketu , bu durumda olduğu gibi yerleştirilirse aşırı maneviyat verebilecek çok yetenekli bir gezegendir. Rahibe Teresa , Ketu-12 için mükemmel bir örnektir. 12. ev kötü bir ev olarak kabul edilir. Gizemlerin, kayıpların ve kargaşanın evidir. Ketu burada kötü bir etki olmadığı sürece iyi bir yerleşim veya daha az sorunlu bir yerleşim olarak kabul edilir. Ketu-12, yeniden doğuştan kurtulma, yani kurtuluş için iyidir. Bir insan için belirlenen olası en yüksek hedefe ulaştınız; tüm karmadan özgürsünüz ve bir daha bu dünyaya gelmenize gerek yok.

Rahu ve Ketu gizemli gezegenlerdir. Yöntemleri geleneksel değildir ve sonuçları da öyle. Sonuçları gizemli ve ani olduğu için bunlar tam olarak anlaşılabilir gezegenler değildir. Sonuçları bir olgunluk döneminden sonra gösterirler, bu nedenle genellikle orta yaşınızda aktiftirler veya 40'tan sonra sonuçlarının daha anlaşılır olduğunu söyleyebilirsiniz. Ketu, dağılma, ayrılma, memnuniyetsizlik, bağlantısızlık, ayrışma kopması gezegenidir, herhangi bir şekilde ilgilenmezler. evin herhangi bir özelliği. 12 inci Evi kaybı ev (ayrılması).


Anadili evliliği sorun olacak ve evlilik süreklilik (12 olarak boşanma sona erebilir inci evin) etkilenen veya kişinin evlilik dışı ilişki olabilir. Bu kişinin kararlı bir ilişki içinde kalması mümkün değildir. Anne yakınlarından sorun olabilir.

On ikinci ev aynı zamanda uyku, rüya görme, seks vb. ile de ilişkilidir.

Buradaki Ketu uykusuzluğa, kabuslara, cinsel işlev bozukluğuna, garip rüyalara, huzursuz uykuya neden olabilecek vizyonlara neden olabilir.

Ketu asıl etkisini mahadasha'da (büyük dönem) gösterecek ve kişi bu dönemde ruhsal bir yolculuk yaşayacaktır. Hatta kişi evden ayrılma aşaması kalabilir, manevi topluluk arayabilir veya manevi bilgelik kazanmak için uzun mesafelere gidebilir.

Bu insanlar maddi başarı elde edecek kadar yetkindirler, ancak kendilerini buna bağlı hissetmezler. Ancak bu yerleşim insanı manevi kılar. Maddi hayat onun hayatının amacı olmayacak. Kişi, gerçekten ihtiyacı olan başkalarına yardım eden insani veya hayır işlerinden hoşlanır. Bu kişiler hastane, huzurevi, yurt, sığınak, manastır, huzurevi vb. sosyal veya hayır işlerinde çalışmak gibi iyi amaçlara hizmet etmek için daha fazla zaman ve enerji harcarlar. dış dünyayla bağlantısını kesmek isteyen insanlar. 60 yaşından sonra kişi kendini tamamen tanrısal olarak her şeyi feda etmeye adayacaktır.

DAHA FAZLASI..

NEW 8155994466567392378

Yorum Gönder

emo-but-icon

Günlük Astroloji Yorumları

3+4 Aralık 2021 Güneş Tutulması

Translate

paylasmak güzeldir.

Sosyal Medya

facebook twitter google+ youtube

Blog Arşivi

Popüler Yayınlar

item