Koç burcu 14 nisan 14 mayıs


 Koç  Zodyak'ın ilk burcudur  Koç'un sembolü Ram'ın boynuzlarıyla belirtilmiştir. 0 dereceden başlar ve 29 dereceye kadar uzanır. Güneş, 14 Nisan - 14 Mayıs tarihleri ​​arasında doğanlar..


Koç burcu Mars, kardinal, ateşli, erkeksi burcudur , başı, beyni  yönetilir. Özellikleri canlılık, cesaret, güçlü fiziksel enerji, güçlü kişilik, güçlü irade ve egoizmdir.

Koç, tüm başlangıçların noktasıdır. Koç'ta güneşi olan kişi yeni bir kişilik kurma sürecindedir. Tüm enerjilerde öncü ve  bencildirler  hızla otoriteyi üstlenir ancak önde olanı itip kakmaya karşı koymalı.

Koçluğun Olumlu Özellikleri: Enerjik, Dürüst, Öncü, Cesur, Kendine Güvenen, Dinamik,  Girişimci.

Koç'un olumsuz özellikleri: Bencil, Dürtüsel, Çabuk tembel  Sabırsız, Ham, Zorba

14-23 Nisan arasında doğarsa, Güneş Mars'ın yönettiği Koçan'ın 1. Decan'ında kalır. Açık sözlü dobra özgürlükçüdür. İticidirler, kafaları karışık  korkusuzlar, öncü ve ilerici ruhlardır.dünyada iddialı ve yükseliş arzusundalar.

24 Nisan - 3 Mayıs tarihleri ​​arasında doğarsa Güneş tarafından yönetilen Koçan'ın 2 Decan'ında kalır. Bu Decan, başın güçlü eğilimini ve  Kader, gurur ve sosyal konfederasyonlardan etkilenir, yaşam canlılığı artar ve karakter ahlaki olarak güçlendirilir.

 4-14 Mayıs tarihleri ​​arasında doğarsa, Güneş Jüpiter'in hüküm sürdüğü 3. Decan'ında kalır kişiyi  daha şanslı yapar. Gösteri ve ifade etme arzusunu artırır  hayatın felsefi ve dini yönlerine çeker. İdealizmi teşvik eder ve dürtüsellik arttırır.
SAĞLIK  Koç'un kafa, beyin ve kafatasının ve yüzün kemiklerini belirttiği gibi kafaya, yaralanmalara, kesiklere ve morluklara eğilimlidir. Baş ağrısı, migren, yanıklar, iltihaplı hastalıklar, yüksek ateş, uykusuzluk, beyinlerin tutulması, Muzdariptir. Zihinsel ve fiziksel dinlenme ve yeterli uyku gerektirir.
Uyarıcı ve et kullanımı ılımlı olmalıdır

MESLEK Saldırganlık, silahlar, ateş, metaller, yüksek enerji ve çaba ile ilgili tüm meslekler Koç ile bağlantılıdır. En yaygın askerler, ordu subayları, savunma departmanında çalışanlar, polis, itfaiyeciler, güvenlik görevlileri, güreş, boks,  dövüş sanatları vs. cerrahlar, koyun çiftçileri, kasaplar, tamirciler, metal endüstrisi çoğunlukla demir çelik.


Koç, Ashwini Nakshatra , Bharani Nakshatra ve Krittika Nakshatra'nın dörtte biri olmak üzere üç Nakshatra veya ay konağı içerir.
Cinsiyet : Eril
Element: Ateş Öncü  kardinal
Yönetici  Gezegen: Mars (savaşlar ve savaş tanrısı)
Sembol: Ram koç
Bedenin  kısmı: Baş
Yüceltme işareti: Güneş
Debil Düşüş : Satürn
Caydırıcı : Venüs

Şanslı Numaralar: 1 ve 9
Şanslı Yıllar: 18, 27, 36 ve 45
Şanslı Gezegenler: Güneş ve Mars
Şanslı Taş (Vedik): Kızıl Mercan
Şanslı Metal: Demir Renk: Kırmızı
Şanslı Yön: Kuzey
Çiçekler: Sardunya, Hanımeli, Bezelye,Ağaçlar: Diken taşıyan ağaçlar, Çalılar ve Köknar (Abies).

Otlar: Kapari, Kırmızı Biber, Kırmızı Chilies, Hardal kavun


Hayvanlar: Koç ve Koyun saksağan

Ülkeler: Danimarka İngiltere, Almanya, İzlanda, İsrail, Litvanya, Filistin, Polonya, Suriye


                 Koç burcu Kişileri
DaVinci: 15 Nisan 1452

Charlie Chaplin: 16 Nisan 1889

JP Morgan: 17 Nisan 1837

Adolf Hitler: 20 Nisan 1889


William Shakespeare: 23 Nisan 1564

Karl Marx: 5 Mayıs 1818

Friedrich von Amerling: 14 Nisan 1803


                 KOÇ BURCUNDA AY
Ay burcunda Koç burcundayken ateş ve kardinal öncü burç olduğu için kişiyi  huzursuz, maceracı, agresif, sabırsız, güçlü  rekabetçi olacağınızı gösterir. Kontrol edilmekten  ve emir altında olmak ve herhangi bir alt pozisyon olmaktan asla  tahammül edemezsiniz.


Koç'taki Ay, çok fazla duygusal fırtına  hırs veriyor, belki de sizi başkalarına güvenmeden kendi kaderinizi ortaya koyma ve güçlü işler yapma arzusuyla aşırı hırslı hale getirir. Tamamen hareket etmek ve düşünmek için özgür olmak  istiyorsun  ama karşılığında aynısını vermek Ay koçlar için  zor olabilir. Bu nitelikler çok fazla taşınırsa, ilişkilerinizi engelleyebilir ve sizi yalnız hale getirebilir  heyecan verici iş ve zorlukları üstlenmekte çabuksunuz; ancak heyecanınızı ve ilginizi uyandırdığı kadar çabuk kaybolabildiğinden ve daha ilginç bulduğunuz farklı bir şeye yönelebildiğinden, onu takip etmekte veya tamamlamamakta yetersiz kalıyorsunuz. Bir miktar tolerans, sabır, sağduyululuk, dokunma hissi geliştirmelisin ve öngörülemeyen şeylere acele etmekten kaçınmalısın.

Yorum Gönder

0 Yorumlar