Vedic Astrolojide Ay'ın 5 Gücü ve Önemi?


Vedic Astrolojide Ay'ın 5 Gücü ve Önemi?

Vedik Astrolojide Ayın zihni temsil ettiği söylenir. Güneş -ayın karşı kutbu- sonsuz ve değişmeyen ruhu temsil ederken, ay, insan deneyiminin iniş çıkışlarında gezinirken zihnin sürekli hareketini temsil eder.
Vedik Astrolojide, ayın geniş ve geniş güçleri vardır. Değişen şekli ve konumu, Ruh halimizden ve ilişkilerimizden, kariyerimize ve finansmanımıza kadar her şeyi etkileyebilir. Hayatımız boyunca ilerlerken, ayın döngüleri de önemli ruhsal dersler verir.Dünyadaki tüm yaşamın ilahi annesi olarak kabul edilen ayın göksel ışınları, yaşam amacımızı tezahür ettirmek ve harekete geçirmek için ihtiyaç duyduğumuz enerjiyi bize aşılar.


Ayın dünyanın yörüngesinde döner ritmine ay döngüsü denir ve okyanus gelgitlerinden mahsullerin büyümesine, adet döngülerine ve hayvanların ve insanların davranışlarına kadar her şeyi düzenler.

Tam olarak 29.5 gün (aslında, kelime - Bir ay döngüsü uzun bir ay yaklaşık ay türetilir ).


Vedik Astrolojide Ayın zihni temsil ettiği söylenir. Güneş -ayın karşı kutbu- sonsuz ve değişmeyen ruhu temsil ederken, ay, insan deneyiminin iniş çıkışlarında gezinirken zihnin sürekli hareketini temsil eder.

Ay ve güneş sadece gece ve gündüzü, zihin ve ruhu değil, aynı zamanda kadınsı ve erkeksi de temsil eder. Çoğu manevi gelenekte olduğu gibi, Vedik Astrolojide ay kadınsı olarak kabul edilir.


Ayın kadınsı bir doğası olduğu düşünülürken, Hindu ilminde erkek bir tanrı olan ay tanrısı Soma ile temsil edilir. Soma, tanrıların gençleştirici özellikleri için peşine düştüğü ölümsüzlük iksirinin bir başka adıdır.

Ayın bu hayat veren iksiri içerdiği söylenir ve onun göksel ışınları dünyayı nektarla doldurur, bitkileri besler ve yaşamı destekler.Ayda bir kez, ay güneşe karşı, doğrudan ona dönük olduğunda, dolunay yaşarız. Bu kutupluluk o kadar güçlüdür ki şarkı söyleyen kuşlar ve sadece dolunayda ortaya çıkan mercanlar vardır.

Yeni ay, ay güneş ışınlarının içinde kaybolduğunda ve güneşi ilahi bir birlik evliliğinde birleştirdiğinde meydana gelir.Ayın döngülerini takip etmek, kendi yaşam yolculuğunuzun yönlerini anlamanıza ve çeşitli seviyelerde neler olabileceğine dair iç görü sağlamanıza yardımcı olabilir.
Ay'ın 5 Temel Gücü
1) Yeni Ay — Yeni bir ay döngüsünün başlangıcı, sıfırlama düğmesine basmak gibidir. Yepyeni bir yaşam döngüsü başlar ve sonraki 29,5 gün boyunca taze bir enerji ortaya çıkar. Yeni ayı çevreleyen günler, yansıma, geçmişten kurtulma ve duygularınızla yeniden bağlantı kurma zamanıdır.Vedik astrolojide nakshatra - veya Vedik ay işareti - çok önemlidir. Bir ay döngüsünün kendini nasıl ifade edeceğini belirler ve temaları, sembolizmi ve anlamı gelecek tüm ayın tonunu belirleyebilir. 27 Ay Nakshatrası, gökyüzünün “doğum yıldızları” olarak da bilinen 27 bölümünü temsil eder.


2) Aydınlatma ay ( Shukla Paksha) — Yeni aydan dolunaya kadar geçen iki hafta, büyüme ve genişleme için en faydalı olanlardır. Ay ne kadar parlak ve dolunay büyürse veya büyürse, ışınları o kadar destekleyici ve besleyici olur.

Büyüyen ay, projelerin ve faaliyetlerin başarılı olmasına yardımcı olan pozitif ve iyimser bir enerjiyi destekler. Ay parlarken, geleceği tasavvur etmek, harekete geçmeyi taahhüt etmek, projeler üzerinde çalışmak, tohum ekmek ve hatta saçınızı kesmek için iyi bir zamandır (tekrar kalın ve sağlıklı büyümesine yardımcı olur!).


2) Dolunay Purnima - Purnima veya dolunayın zirve yaptığı zaman, ayın ışığının ve enerjisinin en yüksek ifadesidir. Dolunay, sezgiyi ve netliği artırabilir ve zihni ince mesajlar almaya açabilir. Dolunayı çevreleyen günlerde daha dışa dönük veya fiziksel ve zihinsel olarak enerjik hissedebilirsiniz.


Dolunay, yeni projeler başlatmak, arkadaşlarla bir araya gelmek ve hayatı kutlamak için hayırlı bir zamandır. Ayrıca doğurganlığı artırabilir - istatistiksel olarak, dolunaylarda yeni aylardan daha fazla bebek doğar. Dolunaylar ayrıca ritüel ve duanın gücünü artırabilecek bir ruhsal enerji patlaması sunar. (İpucu: Kristal kullanıyorsanız, dolunay onları doğrudan ay ışığında veya bir bardak suda şarj etmek için harika bir fırsattır.)

Dolunaylar ayrıca aşırı zihinsel ve ruhsal aktivite yaratabilir, ancak huzursuzluk, uykusuzluk veya irrasyonel davranışlara neden olabilir. Aslında, kelime deli türetilmiştir luna , ay boyunca Latince bir kelime.


Dolunayın gökyüzüne düştüğü nakshatra veya Vedik ay işareti, bu zamanda tamamen şarj olur ve ifade edilir.3) Azalan Ay ( Krishna Paksha ) — Dolunaydan yeni aya kadar uzanan iki haftada, ay küçülür ve her akşam daha sonra yükselir.

Ay ne kadar karanlık ve küçülürse, o kadar az uğurlu olur.

Azalan ay, bahçeleri ayıklamak, dolapları temizlemek ve artık ihtiyacınız olmayan şeyleri atmak için iyi bir zamandır. Aynı zamanda bağları koparmak, toksik ilişkilere son vermek ve kötü alışkanlıklardan vazgeçmek için de ideal bir zaman. Bir temizlik yapmak, diyetinizi toksinlerden arındırmak ve programınızı basitleştirmek de bu zamanda desteklenir.


5) Karanlık Ay - Azalan Hilal veya Shivaratri - Yeni aydan önceki iki gün, ay döngüsünün en karanlık ve en tehlikeli kısmı olarak kabul edilir. Metafizik düzeyde, ay döngüsünün sonu, Lord Shiva ile ilişkilendirilen ölüm ve kapanışı sembolize eder. Bu süre zarfında kendinizi yorgun, karamsar veya içe dönük hissedebilirsiniz.


Karanlık ay 14 üzerindeki her kameri ay başlıyor inci döngüsünün gün. Vedik gelenekte bu gün Shivaratri olarak bilinir . Karanlık ayın son saatlerine Amavasya Tithi denir ve karanlık ve merhametli yıkım tanrıçası Kali ile ilişkilendirilir. (İpucu: Zihni depresyon ve kaygıdan korumak için, özellikle beyazlar ve kremler olmak üzere, karanlık aylarda açık renkler giyin.)

Karanlık ay, içsel çalışma yapmak, kederi bırakmak, geçmişi bırakmak ve atalarınızın ruh rehberlerine bağlanmak için bir fırsattır. Oruç, meditasyon ve dinlenme bu süre boyunca desteklenir. Karanlık ayın aşkın vizyonlara, kehanet rüyalarına ve geçmişinize ve geleceğinize dair derin içgörülere ilham verebileceği söylenir.


DAHA FAZLASI..

Vedic Astrolojide Ay'ın 5 Gücü ve Önemi 5444847133372026228

Yorum Gönder

emo-but-icon

Günlük Astroloji Yorumları

Mars Başak burcunda Etkileri

Translate

paylasmak güzeldir.

Sosyal Medya

facebook twitter google+ youtube

Blog Arşivi

Popüler Yayınlar

item