Yengeç burcu 14 Temmuz 16 Agustos

Yengeç veya Kanser  Zodyak'ın dördüncü burcu Yengeç  sembolüdür vücutta  göğüsler tarafından yönetilir. 16 Temmuz - 16 Ağustos tarihleri ​​arası Güneş burcundadır.

16-25 TEMMUZ  Güneş Ay'ın hüküm sürdüğü 1 Decan'da kalır.
Yaratıcı, hayali, alıcı ve inatçı bir eğilim ifade eder. Kader genellikle iç bağlar, aile çıkarları ve etkilenmeyen bağlarla bağlanır. şüpheli çekingenlik sergileyecek. 

 26 Temmuz - 5 Ağustos arası, Güneş Mars'ın hüküm sürdüğü 2 Decan'da kalır. Psişik ve mistik eğilimleri uyandırır, ancak aynı zamanda Aile içinde  kontrol kontrolü sağlar. Dayanıklılığı arttırır ve kararlılığı, iktidar sevgisini, hırsı ve içsel alıcılığı belirtir.

 6 - 16 AĞUSTOS arasında doğarsa, Güneş Jüpiter tarafından yönetilen 3.  Decan'da kalır. misafirperver ve sempatik bir doğa sunar.  çok çalışkan ve sezgiseldir, bilgi edinme konusunda keskin bir sevgiye sahiptir 


Yengeç Ay tarafından yönetilir, kardinal öncü sulu, kadınsı mide, göğüsler, beslenme, sindirim, rahim ve evidir. Özellikleri destek ve bakım hissi, gelişmiş , gelenekçilik, aile sevgisi. Hedeflere ulaşmak için temel koşulları ve maddi desteği, güvenliği ve dayanıklılığı, rahmi ve kişiliğin temelini simgeler.

Yengeç insanları, denizle, sıvılarla, halkın zevkine hitap etmek veya ev içi ihtiyaçları karşılamakla ilgili her türlü işten hoşlanırlar. Hayata akıllarından ziyade duygularıyla hareket ederler   Psişik süngerler gibidir, etraflarında herhangi bir atmosferi fark etmeden absorbe ederler. Kanser insanları duygularında ve duygularında yaşadıklarından, bilinçsizce başkalarından sempati duyuyorlar   Onlar ev sever, aile hayatına düşkün ve iç huzurludurlar, ancak aynı zamanda seyahat ve maceradan da zevk alırlar. Sessizce titizler ve ailelerinin refahı için çok çalışıyorlar. Temel olarak muhafazakardır. Ne yazık ki, endişe doğarlar. Bütün sorunlarını ve kendileri için endişelenme eğilimleri, çoğunun ülserden muzdarip olmasının nedenidir. Duyguları dışa vurmaktan hoşlanmazlar. Fakat bilinçsizce farkında olmadan nasıl hissettiğini yansıtırlar.


Yengeç Sağlığı  beyin, akciğer ve kalp zarları, sinüs boşlukları, gözbebekleri ve kemik iliği gibi kan dışındaki vücudun sıvısını yönetir. Rahim, arka ve hipofiz bezi, memeler, sternum ve göğüs de buna tabidir.  birincil  mide ve  sindirimdir Yengeç te melafik gezegen yerleşimleri midede kusurlu olup sindirim, bozuklukları, ödem ve hipofiz beziyle ilgili sorunlara neden olabilir.YENGEÇ Kariyer ve Meslek, Hemşirelik, Balıkçı, Lokanta  Emlak ve Maden işleriyle uğraşan veya çalışanların, Ev gereçlerinin, , İçki Satıcılarının, Peynir Üreticileri, Tekne Sahiplerinin, Bira Fabrikasının İşçilerini gösterir. , Bira, Sütçüler,Züccaciye Mağazaları Kadın Doğum Uzmanları, Restoran Sahipleri.
Punarvasu Nakshatra Pushya Nakshatra ve  Ashlesha Nakshatra'nın üç Nakshatra veya ay konağı içerir.

YENGEÇ   Olumlu Özellikleri: Sempatik, Hassas, Sevgi Dolu, Yaratıcı ve Koruyucu.

YENGEÇ  Olumsuz Özellikleri: Çekingenlik, Duygusal, Aşırı  Dokunaklı ve Yapışkan.

Dualite: Kadınsı Elementi: su
kardinal veya hareketli

Yönetici Gezegen: Ay (duygu tanrıçası)
Sembol: Yengeç Vücud Göğüsler ve Mide
Yüceltme işareti: Jüpiter Debil Mars
Şanslı Numaralar: 2

Şanslı Yıllar: 20, 29, 38 ve 47
Şanslı Gezegenler: Ay ve Mars
Şanslı Taş (Vedic): İnci Aytaşı
Şanslı Metal: Gümüş
Şanslı Renk: Beyaz ve Gümüş
Şanslı Yön: Güney

Çiçekler: Genel olarak Larkspur, Acanthus, Lotus, Nilüfer ve Beyaz çiçekleri.
Ağaçlar: Kızılağaç, Söğüt, Akçaağaç ve Sap bakımından zengin ağaçlar.
Otlar: Nane,  Tarhun.Hayvanlar: Yengeçler ve Kurbağalar.
Ülkeler: İskoçya, Kanada, Cezayir, Hollanda, Yeni Zelanda ve Paraguay.

Nelson Mandela: 18 Temmuz 1918
Jennifer Lopez: 24 Temmuz 1969
Benito Mussolini: 29 Temmuz 1883
Henry Ford: 30 Temmuz 1863
Arnold Schwarzenegger: 30 Temmuz 1947
Barack Obama: 4 Ağustos 1961
Madonna: 16 Ağustos 1958
Büyük İskender: 20 Temmuz 356

             YENGEÇ BURÇLARINDA AY

Ay burç su ve kardinal öncü  burcu hayal gücünüzü, sempatik, koruyucu, inatçı ve sadık olacağınızı ama aynı zamanda iyilikçi, karamsar, kendinize acıma duygusunun fazla olacağını gösterir duygusal yapınız  sizi  çevrenizdeki her olaya duyarlı hale getirecektir. Ev hayatına ve aileye çok bağlısın. Çok iyi bir hafızanız olacak ve geçmişe ilgili olacaksınız .  duygusal doğanız da  değişimlerinizle tutarsız olabilir. Ama özverili, sabırlı, romantik ve hassas ve kimsenin duygularını incitmekten hoşlanmıyorsunuz, Biraz utangaç olabilir ve kişiye yakın olmadığınız zaman gerçek duygularınızı göstermek istemezsiniz. Güvenli ve kararlı bir ilişki içinde çiçek açıyorsun, ancak yıkıcı hale gelen bir ilişkiyi sürdürebilirsin çünkü başka bir aşk bulacağına inanmıyorsun.

Yorum Gönder

0 Yorumlar