Oğlak burcu 14 ocak 12 şubat


Oğlak veya Makara, Zodyak'ın onuncu  sembolü   boynuzu bükülmüş Deniz Keçisi ile gösterilir. Güneş, Oğlak'ta 14 Ocak - 12 Şubat tarihleri ​​arasındadır.

 14-23 Ocak tarihleri ​​arasında doğarsa, Güneş Satürn'ün hüküm sürdüğü 1. Oğlak burcunda kalır.Hırslı, sebat eden,  ve ısrarcı bir tavır verir. Kader, temelde saklı, sağlam ve kendine güvenen ve  sorumluluk işlerin başında olmaktan endişeli.

 24 Ocak - 2 Şubat arasında doğarsa, Güneş Venüs tarafından yönetilen 2. Oğlak burcunda kalır. iddialı niteliklerini teşvik eder ve ona kalıcı duruş  niteliği sağlar. Muhafazakar ve ortodoks koşullara eğilimli. karakteri güçlendirir  güçlü bir iradeli kişi olacağını gösterir.

3-12 Şubat tarihleri ​​arasında doğarsa, Güneş Merkür'ün yönettiği 3. Oğlak burcunda kalır.İşaretin kendine güvenini değiştirir ve entelektüel ve zihinsel nitelikleri güçlendirir. iyi bir eğitim almayı başarabilirse.  kendi kaderini yönetme yeteneği çok daha fazlası olacaktır


Oğlak Satürn gezegeni tarafından yönetilir, kardinal, dünyevi, kadınsı bir işarettir, dişleri, kemikleri ve   zirvelere duyulan özlem ve nihai gerçekleştirme,  bir şeyler başarma isteğidir. Kişisel zevklerin, materyalizm ve pragmatizmin mutlak ve eksiksiz bir şekilde reddedilmesiyle kişiselin birleştirilmesi nihai gerçekleşmeyi sembolize eder.


Oğlaklar, bir sonuca varmadan . Önceden plan yapmayı ve tüm artıları ve eksileri tartmayı severler. Kararlar asla hızlı bir şekilde alınmaz. Özellikle bir krizde güvenilirdirler. Kural olarak agresif insanlar değillerdir, ancak saldırıya uğradıklarında sadece savunma olarak düşmanlıklarını ifade ediyorlar.

Arkadaşlarını seçmede çok seçicidirler, sadece birkaç yakın arkadaşla. Düşüncelerinde ve tutumlarında, kıyafetlerinde ve sosyal davranışlarında muhafazakarlar. Hukuka, düzene inanıyor ve geleneğe saygı duyuyorlar. Radikal fikirlerin benimsenmesi olağandışıdır. Onlar doğal organizatörlerdir ve iyi avantaj için kullanabilecekleri iyi liderlik yeteneğine sahiptirler. Hedeflerine ulaşmak için pek çok zevkten vazgeçecekler. Fakat aşırıya kaçmamalılar, yoksa fiziksel yorgunluktan acı çekecekler. Gerekirse, bu hedeflere ulaşmada büyük zorluklar çekeceklerdir. Aşağılık kompleksi talepleri çabalarından somut sonuçlar üretmelerini istiyor.

Oğlak Uttara Ashadha Nakshatra ,  Shravana Nakshatra ve Dhanishta Nakshatra  ay konağı içerir.Doğum haritasındaki Oğlak : Restorasyon, kristalleşme ve sosyal temelleri yapmanız gereken yeri gösterir. sosyal saygınızı kazanmalısınız. Çoğu zaman bu özel enerji düzeninde hayal kırıklıkları vardır. Sabır, ilişki ve nezaket tohumlarını ekerken sevinçli olunuz..


Oğlak burcunun olumlu özellikleri: Adalet, Örgütlenme, Dikkat, Ekonomi ve Otorite.

Oğlak'ın olumsuz özellikleri: Şüphe, Gurur, Küstahlık, Affetmezlik, Sert ve Karamsarlık.


OĞLAK SAĞLIĞI  dişler  Diz dahil olmak üzere tüm iskelet sistemi ile ilgilidir. Aynı zamanda sindirim sistemi ile bağlantılıdır. Oğlak, safra kesesi işlemlerini yönetir. Oğlak burcu olan gezegenler romatizma, artrit veya genel ağrılar ve ağrıların yanı sıra cilt rahatsızlıklarına da neden olabilir.

OĞLAK KARİYERİ  Satürn ve onuncu evle ilgilidir Oğlak, iş ve kariyer işaretidir ve iş adamının  sabır ve sorumluluk gerektiren yönetici pozisyonlarında üstündür.  Madenciler, Emlak Satıcıları, Çiftçiler, Müteahhitler, Müteahhitler, Tabakhaneler, Hides ve Deri'deki Bayiler, Kömür ve genel Emekçilere de hükmeder.
Dualite: Kadınsı kardinal veya hareketli

Dualite: Kadınsı kardinal veya hareketli
Hakim Gezegen: Satürn (adalet ve zaman tanrısı)
Sembol: Keçi
Vücudun Parçası: Dizler, Kemikler ve Dişler
Yüceltme gezegen: Mars
Debil gezegen : Jüpiter
Caydırıcılık İşareti: Ay Oğlak

 Şanslı Şanslı Numaralar: 8
Şanslı Yıllar: 17, 26, 35 ve 44
Şanslı Gezegenler: Venüs ve Satürn
Şanslı Taş (Vedik): Mavi Safir  Ametist ve Turkuaz.Şanslı Metal: Kurşun

Şanslı Renk: Siyah ve Koyu Mavi
Şanslı Yön: Batı

Benjamin Franklin: 17 Ocak 1706
Muhammed Ali: 17 Ocak 1942
Charles Darwin: 2 Şubat 1809
Shakira: 2 Şubat 1977
Abraham Lincoln: 12 Şubat 1809

AY OĞLAK BURCUNDA

Ay Oğlak burcunda  hareketli burcu  kararlı, disiplinli, sabırlı  hırslı olduğunuzu gösterir ancak aynı zamanda sert, karamsar, düşünceli, materyalist ve çok ciddi olabilir. Görev ve sorumlulukları yerine getirmek için kişisel endişelerinizi bir kenara koyabileceğiniz  kendine güvenen insanlardan birisiniz. Aklınıza koyduğunuzu takip etmede büyük bir sabrınız, azminiz var , Aşık olmak dahil pek çok şey konusunda temkinlisiniz. Bunun nedeni, kararlarınızın artılarını ve eksilerini düşünmenizdir, ancak kararı bir kez verdiğinizde çok sadıksınız ve herhangi bir ilişkinin sorumluluklarını yerine getirme yeteneğiniz var. Çoğunlukla 'başınızı' kullanırsınız, bu nedenle 'kalp' meseleleri hayatınızda geride kalır.       


OĞLAK BURCUNDA JÜPİTER

Başkaları için hayatı daha iyi hale getirmekten hoşlanıyorsunuz.  spor ve seyahat tutkunu. Felsefe, din veya önemli sosyal konularla ilgili konularda ciddi bir ilginiz var. Hayata yaklaşımınız ve işlerinizi nasıl yürüttüğünüz, güçlü inançlarınızla düzenlenebilir. Görüşlerinizde çok dogmatik olabilir ve onları satmakta başarılı olabilirsiniz. Hayatta gelişeceksiniz, ama özgürce harcıyorsunuz, bu yüzden asla zengin olamayabilirsiniz.


Yorum Gönder

0 Yorumlar