Kova burcu 13 şubat 14 Mart


Kova veya Kumbha, Zodyak'ın onbirinci  Su Taşıyıcıları ile gösterilir. Kova sembolü su dalgaları ile gösterilir. Güneş, 13 Şubat - 14 Mart tarihleri ​​arasında transitinde süreçtir

13-22 ŞUBAT arasında doğarsa, Güneş, Satürn'ün hüküm sürdüğü Kova burcunda kalır. Bu, rafine bir sempatik ve insancıl eğilimi ifade eder. Kader, arkadaşların ve tanıdıkların doğasına bağlıdır. Karakter okuma ve insan doğasını inceleme yeteneğine sahiptir. Sempatlarının gerekçesini ve sezgisini aşırı yönetmesine izin vermemesine dikkat etmeli.

 23 ŞUBAT - 4 MART arasında doğarsa, Güneş Merkür tarafından yönetilen Kova'nın 2. Decan'ında kalır. Bu, zihni aktif ve entelektüel edinme kabiliyeti kazandığından, hayal kurma eğilimini değiştirir. Bununla birlikte, süreklilik veya konsantrasyon sağlamaz.

5 - 14 MART arasında doğarsa, Güneş Venüs'ün yönettiği Kova'nın 3 Decan'ında kalır.net ayrımcılıkla daha fazla denge ve daha yüksek bir akıl standardı sunar. Bu Decan, yeryüzünü hayatın en gizli ve mistik yönüne çekiyor,

Kova yönetici  gezegen Satürn, sabit, havadar, erkeksi bir işaret, ayak bileği ve kan dolaşımını  yönetir. Özellikleri özgürlük, ilerici tutumlar, özgürlüğe duyulan aşk, entelektüel ve manevidir  kişisel sınırlar aşılıyor, topluluk duygusu ve evrensel değerler.

Kovalar Farklı sayılırlar, çünkü bilinen herhangi bir kalıba girmezler.  cana yakın  Sıcaklıkları var, ama çok uzaklar. İnsanlık ile ilgili olarak bütün bireylerden çok daha fazla endişe duyuyorlar. Kova  yeni fikirler getirerek dünyayı değiştirmek istiyor. Sanat, bilim, siyaset ve edebiyat alanındaki gelişmeleri sağlamak ve yeni bir insan anlayışı oluşturmak 

için derin bir istek duyuyorlar. İyi konsantrasyon güçleri var ve birçok bilgiyi özümseyebiliyorlar . Grup etkinliklerine katılmaktan hoşlanırlar. Çok sayıda arkadaşları var, Tipik Kova'nın sınıflandırılması kolay değildir, çünkü kendilerini sürekli değişen koşullara uyarlarlar. Başkalarının kendileriyle ilgili ne düşündükleriyle ilgilenmediklerinden, genellikle başkalarının davranışları hakkında fikir üretme zahmetinde bulunmazlar.

KOVA, Dhanishta Nakshatra Shatabhisha Purva Bhadra Nakshatra  ay konağı içerir.

Doğum  Kova  Evi şunları gösterir: serbestliğin ve reformun olması gereken yer. Eski ile birlikte ve yeni ile birlikte. Artık kullanılmayan eski alışkanlık kalıplarını yıkmak gerekir. Sevgi ve işbirliği tohumlarını ve diğerlerine karşı "Sevgi Ruhu" tutumunu sulamayı gösterir.

Kova'nın Olumlu Özellikleri: İnsani, İşbirliği,  İlerici, Yaratıcı, İdealizm, Amaç ve Fedakarlık.

Kova'nın olumsuz özellikleri: Pratik, Asi, Düzensiz, Eksantrik, Diktatörlük ve İnatçı.

KOVA SAĞLIĞI  bacakların baldırlarını ve ayak bileklerini yönetir. Kova ayrıca vücudun oksijenlenme süreci ile ilgilidir. Ayrıca, Kova gözlerin çubuklarını ve konilerini düzenler. Kova ayrıca omuriliği, kas, sinir ve beynin koordinasyonunu da yönetir. Kova burcu olan gezegenler dolaşım bozukluğuna, kan bozukluklarına ve zehirlenmelere, bel rahatsızlıklarına ve alt bacak kramplarına neden olabilir.

KOVA KARİYER  Satürn, Uranüs ve onbirinci ev ile ilgili tüm meslekler. Bilim İnsanları, Mucitler, Astrologlar, Okültistler, İnanç Şifacıları,  Avcılar, Otomobil Yarışçıları Üreticileri,  Radyo, Araştırma İşçileri, Elektrikli Cihaz Üreticileri ve Satıcıları ile İlgili Elektrikçiler gibi Yeni, Sıradışı ve İleri olan kariyerleri belirtir , Telgrafçılar ve Mühendisler. Aynı zamanda halkla tanışmada dostça bir kişilik ve beceri gerektiren pozisyonları da yönetir.


Dualite: Eril  Element : Hava/  Sabit
Hakim Gezegen: Satürn (adalet ve zaman tanrısı)
Sembol: Su Taşıyıcı
Vücudun Parçası: Dolaşım, Shin ve Ayak Bileği
Şanslı Numaralar: 4
Şanslı Yıllar: 17, 26, 35 ve 44Şanslı Gezegenler: Venüs ve Satürn
Şanslı Taş (Vedik): Mavi Safir  Akuamarin
Şanslı Metal: Kurşun ve Uranyum
Şanslı Renk: Gök Mavisi ve Elektrik Mavisi
Şanslı Yön: BatıÇiçekler: Orkideler, Altın Yağmur ve Kar Damlaları  Kivi, Mürver, Zeytin ve Kızılağaç.

Otlar: Yılan Kökü, Dikenli Kül, Papatya, 
Hayvanlar: Tavus Kuşu, Geniş ve Uzak Uçan Kuşlar.

Michael Jordan: 17 Şubat 1963

Paris Hilton: 17 Şubat 1981

George Washington: 22 Şubat 1732

Elizabeth Taylor: 27 Şubat 1932

Prens Edward: 10 Mart 1964

Rupert Murdoch: 11 Mart 1931

Albert Einstein: 14 Mart 1879

                 AY KOVA BURCUNDA

Ay  hava ve sabit  işareti kovada  bağımsız, sosyal, arkadaş canlısı, yaratıcı, yenilikçi, entelektüel, bilimsel, sezgisel, insani ve ilerici bir insan olduğunuzu gösterir, ancak birbirinden uzak, izole edilebilir , inatçı, kaprisli ve bazen çok farklı ve başkalarının anlaması için olağandışı. Genel olarak, sosyal hizmete, genel olarak insanlığın iyileştirilmesiyle ilgilenen sosyal hareketlere ve faaliyetlere büyük ilgi duyan ve çoğunlukla zihinsel  duygusal olduğunuz için gelenekler, ritüeller, kurallar ve düzenlemeler ile sınırlandırılmak istemeyen bir insancısınız.  Ayrıca modern teknoloji, bilimsel gelişmeler ve bilim kurgu ile de ilgileniyorsunuz. Sizler mükemmel bir gözlemci, dinleyici ve duygulardan ve hislerden uzak kalabilecek ve tarafsız  mükemmel bir arkadaşsınız.

 Eylem ve düşünce özgürlüğünüzü tehlikeye atan  duygularla dolaştırılmak istemezsiniz. Herhangi bir durumda ya da herhangi bir kişi tarafından tutturulmaktan,  mahsur kalmaktan hoşlanmıyorsunuz, bu nedenle sosyal bir insansınız ve çok iyi bir arkadaşsınız ama duygusal ilişkinizi sürdürmek sizin için zorlu bir konudur. 



Yorum Gönder

0 Yorumlar