Translate

13 Ocak 2019 Pazar

Neptün-Plüto-Uranüs-Satürn Transitleri Ruhsal değişimler


NEPTUN  PLUTO  URANUS  SATRUN AĞIR GEZEGENLERİN ORTA YAŞ TRANSİTLERİ YAŞAMIMIZDAKİ  RUHSAL DEĞİŞİMLERİ
Hayatımızı en fazla etkileyen transitlerdir Satrun her yedi yılda 90 derece acı yapışı kavuşumları zıt acıları özellikle 35-45 yaş . Bu transitlerde yaşamımızda önemli değişimler yaşarız. .
Transit Plüto-Doğumdaki Plüto ile kare
Doğum tarihinde haritanızda yerleşen Plüto ile transit Plüto’nun ilk ağır transiti orta çağınızda ve sert bir açı olan kare olarak gerçekleşir.
Plüto’nun etkisi olan şeyleri yıkmak ve bozmaktır yeniden doğmaktır. eski düzeni bitirip yeni bir düzen veya olgu yerleştirmektir. Plüto enerjisi kaçınılmazdır ve buna karşı koymamak kabullenmek gerekir. Ruhumuzun gelişmesinde Plüto’nun etkisi çok önemlidir. Gezegenin kare görünümü yaklaşık 62 yaşında görülecektir. İnsanın fiziksel gücünün azaldığı ve düşüncelerinin yaşam ötesi konulara kaydığı deneyimlerin yaşandığı süreçtir. Bu sırada transit Plüto’nun geçtiği ev hayatımızdaki en büyük değişiklerin hangi alanda olacağını bize bildirir…
Transit Neptün-Doğumdaki Neptün ile kare
Neptün transitleri yaşamımızı alt üst edeciketir. Neptün karesinde hayatımızın en karmaşık olaylarını yaşıyor ve duygularımızı kontrol edemiyor olabiliriz. Yaklaşık 41 yaşında oluşan Neptün karesi bize kendimize güveni azaltabilir ve nedensiz kaygılara sokabilir. Bazen bu karmaşa o kadar büyük olur ki kurtuluşu uyuşturucuda ve alkolde aramakta bulabiliriz. Bu sırada transit Neptün’ün geçtiği evin yaşam alanlarına dikkat etmemiz gerekir. Bu alanlarda yanlış izlenimler,yavaşlamalar ve hayaller yanılgılar olabilir. Bu sırada bir de doğumdaki gezegenlerden biri ile kavuşum yaparsa gezegenin yönettiği konularda kafamız karışabilir. Böyle ağır bir transit sırasında tüm hayatımızı etkileyecek önemli kararları almamamız gerekir.
Transit Uranüs-Doğumdaki Uranüs ile kare
Uranüs transitinde beklenmedik olaylar, yenilikler ve değişiklikler kayıplar yaşayabiliriz. Bunlardan elde edilecek deneyim ise oldukça serttir. İlk karesini 21 yaşında yaşarız ve hayata ilk adımlarda bizi büyük bir aşk sarsabilir. Bunun çekiciliğine kapılıp sonu mutsuz bitecek bir evlilik yapabiliriz. Transit Uranüs hangi evden geçiyorsa evin temsil ettiği yaşam alanlarında ani ve sarsıcı değişikler olur. Transit Uranüs Mars üzerinden geçerken ortaya kişiliğimizi yıkıcı büyük bir enerji çıkabilir. Eğer, Mars’ın güçlü olduğu bir burçta olursa sonuç yıkım olabilir. Bu dönemlerde yaralanmalar, hastalıklar veya sürtüşmeler çıkabilir.
Transit Satürn-Doğumdaki Satürn ile kare
Satürn transitleri hayatımızın en önemli olaylarını oluşturur. Sert açılarda en büyük etkinliği kavuşumda gösterir. İlk kavuşum 28/29 yaşlarında meydana gelir. Bunun dışında kareler ve karşıt transitler de unutulmayacak izler bırakır. Pek çok insan Satürn transitlerinde kendini kontrol bile edemez,cok buyuk deneyimler yaşarlar Yine de gezegen bize büyük bir deneyim kazandırır ve artık hayata bakış açımız farklı olur.
Transit Satürn’ün geçtiği evin durumuna göre yaşam olaylarında
1 evde karamsarlık,mutsuzluk,fiziksel ve ruhsal düşüşler yaşanabilir. Satürn’ün ilk kavuşumunda o zamana kadar yaşanan hayatın yerine başka bir hayat veya düzen yerleşebilir. Burada ortaya çıkan fark önceki döneme göre daha olgun ve eskiden size dayanılmaz gelen şartları daha anlayışla karşılar olmanızdır. Yine de ortaya çıkan dönem eskisinden oldukça farklıdır ve sizi derinden etkileyebilir.
Transit gezegenlerin etkisi doğum haritamızın gezegenlerine ve evlerine nispetle nerede yerleştiklerine bağlıdır. Yaşamda günleri kapsayan değişimler Güneş, Ay, Merkür, Venüs ve Mars’ın transitlerine bağlıdır. Bunların etkileri günler ve haftalar ile ölçülür. Ağır gezegenlerin transit etkileri ise yıllar ve on yıllar boyunca yapılır.
Satürn’ün “düşül evresi” adı verilen 1.ci, 2.ci ve 3.cü evlerden geçişi yaşamda ağır olayların ve duraklamaların ortaya çıktığı zaman olur. Gezegen transitleri geri hareketli oldukları zamanlarda ayrı bir önem taşır. Doğum evinden geçen gezegenin etkisi bu evdeki geçiş süresine bağlı olarak hissedilir. Bununla beraber etkili süreç tüm evden geçiş zamanı değildir. Gezegene bağlı olarak sürecin bir kısmı etkili olurken diğer periyot etkisiz olabilir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme