*/------Blogger Efendisi-----/* Hint Astroloji Vedıc Astroloji : Atmakaraka / Yogani Dasha

Translate

26 Eylül 2019 Perşembe

Atmakaraka / Yogani Dasha


         ATMAKARAKA DASHA

              RUHSAL DEĞİŞİM

Atmakaraka gezegeni Rahsi haritanın Yöneticisi olup bizlere   hayatın en büyük derslerini sunar. Doğal Atmakaraka, Güneş'tir Atmakaraka, ruhu Yaradan'a yönlendiren ruhun özü Atmakaraka olarak da bilinir. en yüksek dereceye sahip olan gezegen Atmakarakadır..

Sanjay Rath'a göre, Atmakaraka'daki Mahar Dasha zorlu süreçin ve ruhun bir önceki Ruha öze dönmek isteyişi nedeni ile ruhsal gel gitlerin dengesizliğin sebebidir…

Atmakaraka'nın dasha zorlu süreçtir – Ruhu dünyevi isteklerden kötü karmasından arındırmak için ağır  deneyimler öğretiyor çünkü ruhlarımızı sıradan seviyede  kurtulması gerekiyor, Dasha ruhsal  büyüme açısından faydalıdır…

Atmakaraka eğer malefik gezegen ise  yüksek bir ruhsal gelişim  gösterirken,  Benefik Atmakaraka gibi faydalı bir gezegen nispeten düşük bir seviyeyi gösterir. Malefic Atmakaraka, Vimsottari dasa  olarak acı çeker.

Atmakaraka'nın yerleştiği burç Narayana dasası sırasında büyük başarılar elde edilir kişi ruhsal olarak meyilli ise, Atmakarakanın dasası faydalı olabilir.

Retro Atmakaraka, doğum sebebi olarak köklü bir arzuya geçmiş yaşamdan bir çok işinin yarım kaldığını işaret ediyor. Atmakaraka'nın yanması manevi bir fikir verir.

Atmakaraka’nın Mahadasha’sı, ancak Atmakaraka’ya bulaştırıldığında sorunlu olacaktır..  Yükselen ikizler olup Venüs Atmakaraka  olan kişi Venüs dasha da evlikte ortaklıklarda ve çocukları ile ilgili ciddi  imtihanlara değişimlere maruz kalır…

Yogini Dasha

 

Yogini Dasha'nın toplam süresi 36 yıldır. Sekiz Yogini Dasha yani Mangla, Pingala, Dhanya, Bhramari, Bhadrika, Ulka, Siddha ve Sankata var. Mangla bir yıl, Pingala iki yıl, Dhanya üç yıl, Bhramari dört yıl, Bhadrika beş yıl, Ulka altı yıl, Siddha yedi yıl ve Sankata.

 

MANGLA DASHA süresi bir yıl olup  Ay'dır. dasha sırasında, bir kişi sakin ve saftır. Böyle bir kişi dini faaliyetlere eğilimlidir. İyi ve saf düşüncelerle ilgilenir

 

PİNGALA DASHA süresi iki yıldır. Güneş, agresif bir gezegendir. Bu nedenle, kişide hastalıklara, kalp sorunlarına ve saldırganlığa neden olur.

 

DHANYA DASHA süresi üç yıldır. Lord Jüpiter.  dasha uğurlu kabul edilir. ilerleme ve başarıya ulaşır. Jüpiter din ve maneviyat için karaka gezegenidir. Bir insanı haclara ve doğru bir yola götürür.

 

BHRAMARİ DASHA süresi dört yıldır. Mars,  kişinin hayatında ikileme neden olur. Mars agresif bir gezegendir. İftira, adanmışlık ve yer değişikliğine neden olabilir. Bazı bilim adamlarına göre, Bhramari dasha aile hayatında sorunlara neden oluyor.  çaba ve cesaretle başarı sağlar.

 

BHADRİKA DASHA süresi beş yıldır. Merkür, Bu dasha hayatınıza destek ve sevgi getiriyor. Böyle bir insan birçok arkadaş edinir. Etkili insanlar ve azizler tarafından saygı görür ve kutsanır.

 

ULKA DASHA Satürn'ün Dasha'sıdır. Altı yıl kalır. Bu dasha kitle imha silahlarıyla karşılaştırılır. Bu dasha'nın uğursuz olduğu düşünülmektedir. Bir kişi bu dasha sırasında para, şöhret ve nakil kaybedebilir. Ailede stres ve anlaşmazlıklar olabilir.

 

SİDDHA DASHA Venüs'ün Dasha'sı. Yedi yıla kadar uzar. Bu uğurlu bir Dasha olarak kabul edilir. Bu dasha sırasında, bir kişi mutlu ve şanslı. Ayrıca terfi ettirilebilir.

 

SANKATA DASHA Rahu'nun Dasha'sıdır. Bu dasha'nın süresi sekiz yıldır. kişiye zenginlik, şöhret ve tanıtım sağlar. Böyle bir kişi aileden ayrılabilir. Böyle bir kişi genellikle inatçıdır.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme