*/------Blogger Efendisi-----/* Hint Astroloji Vedıc Astroloji : Vishakha Nakshatra

Translate

8 Ocak 2019 Salı

Vishakha NakshatraVishakha 16  Nakshatra ( 20 Terazi  - 3:20 Akrep burcu)

Vishakha Nakshatra Karakteristikleri: Enerji, güç, güç; iyi para kazanma becerileri

Vishakha Nakshatra Anlamı: Dallanmış, çatallı dallar
Vishakha Nakshatra Lordu: Jüpiter Shiva
Vishakha Nakshatra : Yaprak katlı güverte kapısı, çömlekçi
Shakti (gücü…): Çok ve çeşitli meyveler
Vishakha Nakshatra Evliliği: Hayırlı Cinsiyet: Kadın
Vishakha Değerli Taş: Sarı Safir Şanslı harfler: Z
Vishakha Nakshatra Şanslı Renk: Altın Şanslı Sayılar: 3
Vishakha Nakshatra Astronomik adı: Alfa Terazi
Vishakha Nakshatra Elemanı: Ateş
Vishakha Nakshatra : Kırmızı Kuyruk Serçesi  
Hayvan adı: Bir Erkek Kaplan

Vishakha Nakshatra Ağacı:  Elma Ağacı
Vishakka Takım yıldızında doğanlar hüzünlü bir ses tonuna sahip olurlar. Çok güzel, biçimli bacakları vardır. Yüzleri yuvarlak, parlak ve fiziksel görünüşleri son derece cazibelidir. Bu Tanrı’nın onlara bir hediyesidir.
Bu takım yıldızında doğanlar,  doğuştan imanlıdır.Modern fikirler benimserler. Tatlı dillidirler.
Vishakka Takım yıldızında doğanlar çoğunlukla  ailesinden uzakta yaşarlar. 35 yaş sonra hayatları ciddi anlamda düzene girer…

Aile hayatı / Uyumluluk:

Koşullar, belki zamansız ölümlerinden dolayı,   babasıyla iyi geçinemeyebilir ve sık sık tartışıyor olabilir. Sebep olduğu için kendine bağlı bir insan olma eğilimindedir.

Eğitim, Gelir / meslek kaynakları: sanatla, özellikle şiirle ilgilenirler . Kozmostan iyi destek alırsa, büyük bir şair veya yazar olabilir.
Bu takım yıldızının insanlarının sağlıkları çok iyidir. Ancak 55 yaşından sonra böbrek yetmezliği gibi sorunlar yaşayabilirler. Aynı zamanda homseksüelliğe meyillilerdir.
Vishakha Nakshatra 1. Pada:  Mars tarafından yönetilen Koç  Navamsa'ya düşer.  halkı çok enerjik ve hırslı yaşamı ortaklıklar ve  ilişkiler üzerinde olacaktır.

Vishakha Nakshatra 2. Pada: , Venüs tarafından yönetilen Boğa  Navamsa'ya düşer.  odak nokta dayanıklılık  Başarı çok muhtemeldir.

Vishakha Nakshatra 3. Pada:  Merkür tarafından yönetilen ikizler  Navamsa'ya düşer.  hedeflerine ulaşmalarından dolayı  tek  taraflı görüşlülüğü üzerinedir.

Vishakha Nakshatra 4. Pada:  Ay'ın yönettiği yengeç Navamsa'sına düşüyor. duygusal kargaşa ve bunun üstesinden nasıl gelineceğidir, çünkü çok riskli bir akıl halidir.
Vishakha Nakshatra Kadın Karakteristikleri
  • Dişi Vishakha Nakshatra'nın özellikleri, erkek meslektaşları için olanlara çok benzer.
  • Konuşması çok tatlı ve davranışları mütevazı. Nadiren kibirli Vishakha Nakshatra dişi bulursunuz.
  • Çok basit ve makyajı çok seviyor. Ayrıca çok dindar ve birçok kez hızlı takip ediyor.
  • Aile ve arkadaş çevresindeki diğer kadınları kıskanmaya yatkın olabilir.
  • Bir Vishakha Nakshatra kadını çok zekidir ve sanat ve edebiyatta akademik mükemmelliğe ulaştığı görülmüştür.
  • Aynı zamanda iyi bir şairdir ve Ay ile Venüs bir araya gelirse yazar olarak onu büyük gösterebilir.

VİSHAKHA YÜKSELEN AY BURCU OLAN İNSANLAR

Bu nakshatra ile doğan insanlar hedefe yöneliktir ve başarı elde edene kadar pes etmeyin. Hırs ve konsantre güç tüm engelleri veya rakipleri fethedecektir. Son derece rekabetçidirler ve karma görüşlerini başkaları üzerinde zorlayabilirler. Bu adım atmak veya başkalarını istediklerini elde etmek için kullanmak anlamına gelebilir. Bu nakshatra olan insanlar gündemlerini çok zorlamamaya dikkat etmelidir. Her zaman başarıdan umutludurlar ve kararlılıkları devam edecektir.

 Olumlu yönleri, hedeflere ulaşmak için güçlü bir irade gücü verir ve aynı zamanda  yaşam sevgisiyle kutsar. Yaşamayı ve kutlamayı öğreniyorlar, ancak bu olumlu nitelikler, sınırlarını kolayca geçip negatif olanlara dönüşebildikleri için her zaman onları kontrol etmelidir.Gölge tarafı agresif, diktatör bir doğa  kavgacı bir kişilik olabilir. Bastırılmış öfke ve hayal kırıklığı ile ilgili sorunlar olabilir. Bu insanlar, mevcut yaşam koşullarından memnuniyetsizliğe, huzursuzluğa ve içinde büyük bir psikolojik kargaşaya neden olabilecek bir tür acı ve kızgınlığa sahiptir. 
Evlilik  yaşamda sadakatsizliğe, kişisel ilişkilerdeki vaatlerin yerine getirilmemesine yol açan güçlü cinsel iştahları ve Kıskanç bir tavırları vardır ve bu duyguları gizlemeleri çok zordur ve bu duygulardan dolayı başkalarına yardım etmek için katkıda bulunamazlar. Yaşamın ilerleyen dönemlerinde ilişkide başarılı olurlar. Son derece rekabetçidirler, sert fikirleriyle diğerlerine karşı isteklerini ve fikirlerini zorlayabilirler. Başkalarını istediklerini elde etmek için kullanıyorlar. Her savaşı kazanmamaya dikkat etmeleri gerekiyor.Vishaka  yükselen: Akıllı olabilir, ibadet biçimlerine adanmış, politik olarak eğimli, agresif, sabırsız ve kolayca öfkelenebilir.

Vishaka Güneş: İlişki odaklı, yaşamın tadını çıkarmaya inanan ya da ben merkezli, hırslı, içe dönük, gizli doğa ve araştırma odaklı.

Vishaka Ay: Parlak görünüm, çekici, bir kalabalık çekiyor ve insani ve yoğun duygularda. Bu nakshatranın gölge tarafının bulunduğu son padada zayıfladı.

Vishaka Mars: Maddi zevklerle ilgilenen, güçlü cinsel apitite, cinsel ilişkiye yönelik, agresif, gizli ve son padadaysa sert eylemlerde.

Vishaka  Merkür: İyi yazar, hoş iletişim, sanatsal, eğer son pada ise düşünce sürecinde çok fazla düşünme ve karışıklık.

Vishaka  Jüpiter :  Tanrı'nın ateşini ve insanlık için sözünü getiriyor. Kutsal Yazıları ve ritüeli takip etme konusundaki doğal sevgi, onları yasal evlilikleri ve iş anlaşmasını savunabilir.  büyük bir rahip olabilir.

Vishaka Nakshatra'daki Venüs: Yargıç, anlaşma yapıcı, uyumlu, barış seven, doğada dengeli olabilir.

Vishaka Satürn: daha kararlı bir güç getiriyor. Kararlılık ve odaklanma Vishakha ile ilişkili anahtar terimlerdir. Hedeflerine ulaşmak için tutarlı bir dürtü vardır.

Vishaka'daki Rahu Nakshatra:  yaşamın hem maddi hem de manevi yanlarından bir memnuniyetsizlik duygusu yaratır. Rahu, önce aşırılıka karşı duygusallık ve cinsel maceralarla duygusallık yaşar ve daha sonra manevi yöne doğru hareket eder.

Vishaka Nakshatra'daki Ketu: bilgelik verdiği gezegensel bir hükümdardır.  geçmiş bir yaşamda ruhun moksha bilgisini anladığını, ancak yaşamın aslında insan olduğunu ve maddi ve cinsel sorunlarla dolu olduğunu ileri sürüyor.


Vishakha'da (Ay, Yükselen veya Venüs) güçlü doğum sonrası yerleşimleri olan insanlar genellikle Krishna'nın adanmışlarıdır.
Share on Facebook1Tweet about this on TwitterShare on Google+0

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme