İnsan Vücudundaki Çakralar, Gezegenler

İnsan Vücudundaki Çakralar, Gezegenler


İnsan Vücudundaki Çakralar, Gezegenler ve Tıbbi Astroloji Arasındaki İlişki

Vedik astrolojiye göre gezegenler ve burçlar insan çakraları ve organları ile yakından bağlantılıdır. Gezegenler ve Burç/Astroloji, Çakraların enerjisini, fiziksel, zihinsel, duygusal gücünü ve insan vücudundaki hastalıkları tanımlamaya yardımcı olacaktır.


Çakralar, yönetici gezegenler aracılığıyla bir kişinin niteliklerini gösterir. Herhangi bir gezegen zayıfsa, o gezegenle ilişkili çakra da zayıf olacaktır.


Bu aynı zamanda belirli çakra enerjisinin bloke olduğu anlamına gelir, dolayısıyla o çakra ile ilgili sağlık sorunlarına neden olur. Çakra enerjisi, burç/Astrolojide “AstakaVarga” aracılığıyla tanımlanabilir.


Burçlar doğum tarihi, saati ve yeri temel alınarak oluşturulur. Bu, gezegenlerin doğum haritasına nasıl yerleştirildiğine yardımcı olacaktır. Burç 12 evden oluşur, her ev fiziksel yapı, özellikler, özellikler vb. gibi kişinin hayatındaki çeşitli nitelikleri gösterir.

Bazı gezegenler doğum haritasında zararlı veya faydalıdır, bu gezegen konumları geçmiş yaşamdan varsayılan olarak yerleştirilir.


Bu gezegenlerin kozmik radyasyonları , pozitif/negatif olsun, astral bedenimizde ilişkili çakralar tarafından alınır.


Satürn, Mars, Rahu(Güney Düğüm), Kethu (Kuzey Düğüm) gibi kötü gezegenler 6. ,8 . ve 12. gibi kötü evlerde yönetildiğinde , bazı fiziksel ve zihinsel hastalıklara neden olur. 6. ev kısa süreli hastalıkları, 8. ev uzun süreli hastalıkları gösterir.

Aşağıda insan vücudundaki 7 çakranın ayrıntılı bir özeti ve bunların gezegenlerle nasıl ilişkilendirildiği yer almaktadır.1.Muladhara/Kök Çakra:İlişkili element topraktır. Muladhara Çakra, Satürn gezegeni tarafından yönetilir. Oğlak ve Kova, Satürn tarafından yönetilir. Muladhara çakra bloke/dengesiz/Aşırı aktif ise, Satürn'ün kozmik enerjisini almaz, bu nedenle aşağıdaki zihinsel ve fiziksel problemler ortaya çıkar.


Korku, disiplinsizlik, Zor durumlarla yüzleşmek, açgözlü ve güvensiz olmak, uykusuzluk, uzun çalışma ömrü.


Et, kaslar, dişler, kemik, diz, ayaklar, eklemler, romatizma ve endokrin bezi: Adrenal korteks.

çareler:


Lord Ganesha'ya Muladhara ve Satürn dengesi için dua edin.

Muladhara için Asanalar: Dağ pozu,


Svadhishthana/Sakral Çakra:


İlişkili element sudur. Svadhishthana Çakra, Jüpiter gezegeni tarafından yönetilir. Yay ve Balık Jüpiter tarafından yönetilir. Svadhishthana çakra bloke olmuş/dengesiz/Aşırı aktif ise, Jüpiter'in kozmik enerjisini almaz, bu nedenle aşağıdaki nitelikler bozulur.Özgüven, maddi zenginlik, şans, maddi ve manevi hayat, adalet, eğitim, sahtekârlık, din ve felsefeye karşı olma, yayılma, tutku.

Aşağıdakilerle İlgili Fiziksel/Ruh Sağlığı Sorunları:Karaciğer, kalçalar, bezler, hormonlar, pankreas, diyabet, kan damarları, kalçalar, obezite. Cinsel dürtüler ve cinsel Endokrin bezi sorunları , Yumurtalıklar, testis sorunları.

çareler:Denge için Svadhishthana ve Jüpiter için Lord Vishnu veya Ardhanarishwara'ya dua edin.

Svadhishthana için Asanalar: Kurbağa Duruşu,Manipura/Solar Pleksus Çakrası
İlişkili element ateştir. Manipura Çakra, Mars gezegeni tarafından yönetilir.

Koç ve Akrep Mars tarafından yönetilir.

Manipura çakra bloke/dengesiz/Aşırı aktif ise, Mars'ın kozmik enerjisini almaz, bu nedenle aşağıdaki nitelikler bozulur.

Fiziksel güç ve eylem, bağımsızlık, cesaret, irade gücü, cömertlik, koruma, netlik, Enerji Tahriklerinin Kaybı.

Aşağıdakilerle İlgili Fiziksel/Ruh Sağlığı Sorunları:

Cinsel enerji, kafa, kan, sindirim sistemi, safra, kazalar, metabolizma, yanık kırıkları, ateş, basur, deri döküntüleri, elektronik şok, intihar eğilimleri, pankreas, Endokrin bezi: Adrenaller.

çareler:

Manipura Çakra için Asanalar: Tekne Duruşu,

Anahata/Kalp Çakrası


İlişkili element havadır. Anahata Çakra, Venüs gezegeni tarafından yönetilir. Boğa ve Terazi Venüs tarafından yönetilir.

Anahata çakra bloke/dengesiz/Aşırı aktif ise, Venüs'ün kozmik enerjisini almaz, bu nedenle aşağıdaki nitelikler bozulur.

Aşk başarısızlığı, maddi şeylere aşırı bağlılık, lükslere önem ve sağlıksız ilişkiler

Aşağıdakilerle İlgili Fiziksel/Ruh Sağlığı Sorunları:


Boğaz, boyun, Cinsel organ, pelvis, adet düzensizliği, meni, idrar kesesi, böbrekler, Endokrin bezi: Timüs.


Vishuddha/Boğaz Çakrası


İlişkili eleman Akash'tır. Vishuddha Çakra, Merkür gezegeni tarafından yönetilir. İkizler ve Başak, Merkür tarafından yönetilir.

Vishuddha çakra bloke olmuş/dengesiz/Aşırı aktif ise, Merkür'ün kozmik enerjisini almaz, bu nedenle aşağıdaki miktarlar bozulur.

Zeka ve İletişim eksikliği, kötü karar verme.

Aşağıdakilerle İlgili Fiziksel/Ruh Sağlığı Sorunları:

Karın, deri, sinir sistemi, boyun, ağız, bronşit tüp, dil, akciğerler, eller kollar, uykusuzluk, sağırlık, hazımsızlık, Endokrin bezi: Tiroid ve Paratiroid bezi.

çareler:


Vishuddha dengelemesi için Asanalar: Sasakasana, Bhujangasana,


Ajna/Üçüncü Göz Çakrası:Güneş(ruh)&Ay(Zihin) gezegeni tarafından yönetilir ve Yengeç ve Aslan ile ilişkilidir. Ajna çakra bloke/dengesiz/Aşırı aktif ise, Mars'ın kozmik enerjisini almaz, bu nedenle aşağıdaki nitelikler bozulur.


Kendine aşırı güvenme, farkındalık eksikliği, hükmetme, yanlış yargılama,

Aşağıdakilerle İlgili Fiziksel/Ruh Sağlığı Sorunları:


Görme, safra kesesi, omurga, göbek, baş ağrısı, kabızlık, kan zevki, bağışıklık sistemi, meme, yüz, ruhsal sorun, uyku bozukluğu, öksürük, soğuk algınlığı, aşırı duyarlılık, aşırı tepki, iştahsızlık.

çareler:


Ajna dengesi için lord shiva'ya dua edin.


 Meditasyon Ajna dengeleme için Asanalar: Virabhadrasana III, yunus duruşu, Piramit Duruşu.Sahasrara/Taç Çakra:


Sahasrara Çakra, karmanın ötesinde olduğu için herhangi bir gezegen veya zodyak işaretiyle ilişkili değildir. İlahi olanla bağlantısı, ruhsal uyanışı, aydınlanmayı ve evrensel bilince bağlanmayı çağıracaktır. Saf bir ruh hali ve ilahi mutluluk verecektir.Aşağıdakilerle İlgili Fiziksel/Ruh Sağlığı Sorunları:Hafıza sorunları, üretkenlik, kadınlık, annelik, depresyon, duygu bozukluğu, kötü ve korkulu rüyalar, sinir sistemi, nörolojik Parkinson, Alzheimer, felç, epilepsi, Baş, epifiz bezi, iskelet ve kas sistemleri Endokrin bezi: Epifiz bezi.

çareler:


Nefes egzersizleri yapın.

Sahasrara dengelemesi için Asanalar: Sirsasana, Natarajasana, Savasana ve arabuluculuklar.

Rahu(Kuzey Düğüm) : Rahu, Satürn'e eşit olarak kabul edilir. Rahu'nun evleri yok. Sahasrara Çakranın yanına yerleştirilir.


Aşağıdakilerle İlgili Fiziksel/Ruh Sağlığı Sorunları:


yılan ısırığı, ülserler.

Ketu (Güney Ay Düğümü): Ketu, Mars'a eşit olarak kabul edilir.

Ketu'nun evleri yok. Muladhara Çakranın yanına yerleştirilir.


Aşağıdakilerle İlgili Fiziksel/Ruh Sağlığı Sorunları:


Yaralanmalar, omurga hastalıkları, ameliyatlar, eklemeler, kürtajlar, sağırlık, spazm, düşük tansiyon, alerjiler, AIDS.


Not: Herhangi bir kişinin enerjisi Sushumna Nadi burç aracılığıyla Muladhara'ya Sahasrara'ya ulaşırsa, onun üzerinde çalışmaz.

Bu kişi ilahi kozmik enerji ile bağlantı kurar.

faiz meselesi Doğum haritasındaki lagnadan itibaren 12. evde Kethu olan birinin son doğumu olduğu kabul edilir ve moksha alır.

DAHA FAZLASI..

NEW 831911892371253172

Yorum Gönder

emo-but-icon

Günlük Astroloji Yorumları

Satvik+Rajasık+Tamasıc+Faydaları

Translate

paylasmak güzeldir.

Sosyal Medya

facebook twitter google+ youtube

Blog Arşivi

Popüler Yayınlar

YAYINLARIMIZA ABONE OL

Enter your email address:

by www.astrolojikozmik.com

item