5. Evdeki Shani Satürn'ün Astrolojide Etkileri

5. Evdeki  Shani Satürn'ün Astrolojide Etkileri 

Vedıc Astrology 5. ev , doğum haritanızın üçgen evlerinden biridir ve çok hayırlı olarak kabul edilir.NEW,Gezegenler,Satürn Kavuşumları, 5. Evdeki  Shani Satürn'ün Astrolojide Etkileri,


5. Evdeki Satürn'ün Astrolojik Etkileri 

5. ev , doğum haritanızın üçgen evlerinden biridir ve çok hayırlı olarak kabul edilir.

Satürn gibi zararlı gezegen mutluluk evde sorunları verecek.

Astrolojide 5. ev Çocuklar, Yüksek Öğrenim, Analitik Zihin Eğilimi, Zeka, Spekülatif Kazanımlar, Manevi Takipler, Mide Bölgesi, Romantizm, Çocuklardan Mutluluk, Spor ile ilgilidir.Vücutta Mide, Karaciğer, Omurga ve Hamileliği temsil eder; Sindirim sisteminizle ilgili tüm problemler, Göbek'e ait vücut bölümleri 5. eve aittir.Satürn'ün rahat olduğu birkaç ev bırakarak, evlerin çoğunda Satürn, geçmiş karmalarınıza göre bir gecikme veya engel oluşturur. Satürn zararlı bir gezegen olarak kabul edilir ve oturma evinin özelliğinden kolayca yararlanmanıza izin vermez.5. ev Aslan burcu tarafından yönetilir ve Aslan Güneş tarafından yönetilir . Güneş ve Satürn, Vedik astrolojide düşmanlardır. Satürn, bu düşmanlık nedeniyle Güneş'in evinde rahat değildir. Bu nedenle 5. evin anlamlarıyla ilgili engeller, gecikmeler, umutsuzluk, korku ve depresyon getirecektir.Satürn bir Adalet gezegenidir. Sonunda dürüst, tutarlı ve dengeli olanları ödüllendirir. Satürn onlara sabrının meyvelerini mutlaka verecektir. Bu insanların, ne olursa olsun hayatta biraz eğlenmeyi öğrenmeleri gerekiyor, kolay olmayacak.

5. evde Satürn: kişinin yaratıcı içgüdülerini engeller ve evliliği ve soyları geciktirir. Bununla birlikte, Venüs veya Merkür ile olan ilişkisi yaratıcılığı artırabilir. 5. evden 7. evdeki görünüşü evliliği tutuyor, ancak olgun ve disiplinli bir ortak vaat ediyor. Satürn'ün 11. kazanımlar evresindeki yönü, beklenmeyen kazançlar getiriyor. Bu yerleşim aynı zamanda yerel olanın utangaç olduğunu da göstermektedir.Bazı Olumsuz Etkiler:

Zihninizin ifadesi, 4. evden (zihniyet evi ) 2. ev (zihin) olduğu için 5. eve aittir . Dolayısıyla kişisel doğanızı, zihinsel doğanızı, duygularınızı, sevginizi, nefretinizi vb. gösterir.

Satürn, duyguların olmadığı çok kuru ve nötr bir gezegendir.

5. Satürn sizi duygusallıktan uzaklaştırabilir. Romantizm, aşk, sevgi vb. nedir bilmiyor olabilirsiniz. İnsanlar sizi çok kaba görebilir. Bu insanlar genellikle kimsenin onları sevmediğini hissedeceklerdir.

Hafıza, bilgi, öğrenme yeteneklerinin tümü 5. eve aittir. Eğitsel öğrenme, öğretme yeteneği, tavsiye verme yeteneği 5. eve aittir. Kişi biraz daha yüksek eğitim almaya istekli olabilir, ancak farklı türden sürekli sorunlarla karşılaşabilir ve sonunda onu bırakabilir.

Güneş bu evin doğal sahibidir ve Satürn'e olan düşmanlığı kişinin itibarını zedeler. Kişi yaptığına dikkat etmelidir .

5. ev 8. evden 10. evdir bu yüzden spekülasyon yeteneğini ifade eder, ancak burada Satürn herhangi bir spekülatif düşünceye karşı bir uyarıdır. Kişi mutlaka zarar görür.

5. ev, 10. (meslek) evinizden 8. (kayıp) dır, bu nedenle profesyonel kariyerdeki sıkıntıları ifade eder.

Geçmiş yaşam eylemleri de 5. eve aittir ve buradaki Satürn, Satürn'ün oturduğu ev için önceki hayatınızdan borçlu olduğunuz anlamına gelir. Geçmiş karmalarınızı geri ödemek için çok çaba sarf etmeniz gerekiyor.

5 inci ev temelde eğlenceli bir evdir ama Satürn bu yağma edecektir. Bu insanlar, hayatın çalışmaktan ibaret olduğunu ve kimsenin eğlenmesine izin verilmediğini düşünerek hayatı fazla ciddiye alacaklardır.

Bu kişinin anne ve babasıyla, özellikle de babasıyla iyi ilişkileri olmayacaktır. Ayrıca ebeveynliği rahat bir iş bulamayacaklar veya çocuklara bağlı olmayabilirler.

Satürn'ün engellerini aşabilirlerse, harika aşıklar ve ebeveynler olabilirler.

Satürn hamilelik, geç doğum, sorunlu çocuk doğum, erken doğum gibi sorunlar yaratacak.

Ayrıca yeni doğanlar başlangıçta aileye biraz sıkıntı getirebilir.5. Evdeki Satürn'ün Bazı Olumlu Etkileri:

Burada Satürn ile ilgili iyi bir şey, kendileri hakkında çok fazla konuşmayacakları için insanları mütevazı hale getirmesidir.

Bağlılığınız, dine inancınız, Tanrı buradan görülüyor çünkü aynı zamanda 9. evden de 9. Satürn'ün varlığı. Bu durumda Satürn iyidir çünkü size hayatta gelişme ve materyalizmin üzerine çıkma fırsatı verecektir.

Bakanlık görevi (danışmanlık) veya Devlet işinde gerekli olan herhangi bir görevde danışmanlık yeteneği 5. eve aittir. Buradaki Satürn size devlet işi verebilir.

İşe çok fazla odaklanmak, yaptıkları işte başarılı olmalarını sağlayacaktır. İş odaklı olmaları onları harika liderler ve endüstri profesyonelleri yapar.

Sıkıcı olabilirler, ancak başkalarının eğlenmek için yapmaktan hoşlandığı şeylere kendilerini iyi hissettirdiği için çok fazla ilgi gösterirler.

Sevilmek isterler çünkü içlerinde bir boşluk hissederler ama bunu ifade edemezler, bu yüzden birazcık sevgisi olan herkes onlarla anında bağlantı kurar.

Burası düşman evi ve Satürn düşmanlara karşı çalışacak, bu yüzden rekabeti kazanmak için iyi bir yerleşim.

Bu ev aynı zamanda siyasi kazanç/kayıplara da aittir. Buradaki Satürn, etkili insanlardan size siyasi bir iyilik yapacak.

5. evden Satürn açıları:

7. evdeki açı:

7. ev yönü, geç evlilik veya evlilikten zevk alamama gibi evlilikle ilgili bazı sorunlar yaratabilir. Öte yandan, size dayanıklı ama çok rutin odaklı bir evlilik verir. Her iki taraf da evlilik hayatının sorumluluğunun baskısını hissedecektir.11. evde açı:

Bu da yine çok iyi bir yön. Satürn'ün kendi evidir. 11. ev upachaya evlerinden biridir ve kâr evidir. Bu yön, yaşamın sonlarında çok fazla zenginlik ve başarı verebilir. etkili insanlar ve politikacılarla dolu çok büyük bir sosyal çevreye sahip olacak. Sağlığı çok iyi olacak. Ancak kişinin tüm bu başarılardan ve materyalizmden sıkılıp farklı bir yol seçme şansı vardır.2. evdeki görünüm:

Bu durum finansal ve mesleki sorunlara neden olabilir. Kişi çok yoksul bir çocukluk geçirmiş olabilir ve daha sonraki yaşamda hayattaki temel maddi şeyleri elde etmek için mücadele edebilir. Ancak bu, onu hayattaki mali konularda çok ciddi hale getirecek ve sevdiklerinin asla aynı sorundan muzdarip olmamasını sağlayacaktır. Bu tür bir finansal deneyim, kişinin temel şeylere bile daha fazla tasarruf etmeye ve daha az harcamaya çalışacağı para takıntısına da yol açabilir ve bu da depresyona yol açabilir.Önemli:Bunlar genel gözlemlerdir. Genel sonuç hayıra bağlı olacaktır. 5. evdeki gezegenlerin görünümü, 5. evdeki diğer gezegenin yönü ve yerleşim evleri.

DAHA FAZLASI..

Satürn Kavuşumları 2214111085825522895

Yorum Gönder

emo-but-icon

Günlük Astroloji Yorumları

3+4 Aralık 2021 Güneş Tutulması

Translate

paylasmak güzeldir.

Sosyal Medya

facebook twitter google+ youtube

Blog Arşivi

Popüler Yayınlar

item