*/------Blogger Efendisi-----/* Hint Astroloji Vedıc Astroloji : Satürn Kavuşumları

Translate

19 Kasım 2020 Perşembe

Satürn Kavuşumları

 

PUNARPHOO YOGA, Satürn ve Ay'ın birleşmesiyle oluşur.

 Ay, aklın, ruhun, duyarlılığın, evin, ailenin ve annenin göstergesidir.

 Satürn disiplini, fazlalığı, sertliği, gecikmeyi ve düzeni gösterir.

Ay, hassas şeyleri gösteriyor ve Satürn sert çizgidir.

 Yani, Ay, Satürn ile kavuştuğunda, derecelere göre, Satürn Ay'ın kalitesini yakalayacak ve bunun tersi de geçerli olacaktır. Satürn genellikle en sertlik ve disiplin  anlamına gelir ve Satürn Ay'ın kalitesini yakaladığında, Ay'ın gösterdiği zihin, ruh, duyarlılık, ev, aile ve anne gibi temel faktörlerin başı dertte olacaktır.

Bu birleşimi gördüğünüzde, hayatınızın detaylı bir analizini yapmalısınız. Duygusal hayatınızdan memnuniyet oranı nedir? Duygusal güvenlikle yeterince mutlu musun?

Hayatınızda duygusal tatminsizlik yaşadığınızı görebilirsiniz. Ebeveynleriniz, akrabalarınız veya çevrenizin size sağladığı duygusal güvenlik olabilir.

Yakın veya uzak çevrenizden duygusal olarak beslenemediğinizi hissediyorsanız, zihninizi düzeltmekten başka bir çare yoktur. İlişkileriniz konusunda çok seçici olmalısınız.

Bu kombinasyon genellikle anneden sevgi eksikliğini gösterir. Bunun da farklı bir fikri var.

Bu kombinasyon aydınlanmaya ulaşmak için rehberlik edebilir. Bu yoga pek çok ruhani liderde görülür çünkü bir noktada dünyanın sevgisinin ve ilgisinin sadece illüzyon olduğunu ve en büyük sevginin ancak yüce ile birlikte görülebileceğini düşüneceksiniz.

Haritanızda PUNARAPHOO YOGA olduğunda evren bu tür olayları hayatınıza getirecektir. Belki de asıl amacınız kendinizi yüce olanın hizmetine adamaktır.

Ayınız dikkati dağılmış bir modda olacak ve bu size aşırı düşünme kalıbı verebilir ve bu da ruhunuzu etkiler. Tek yapmanız gereken, zihninizi size huzur ve cesaret verebilecek bir şeye odaklamaktır. Etrafa bakarsanız bir şey bulamayabilirsiniz ama sadece rüzgarın peşinden koştuğunuzu fark edeceksiniz.

 

Punaraphoo yoga, kişinin maneviyata seyahat edeceği anlamına gelir. Maneviyat yolunu seçen kişi maddi dünyadan kopacaktır. Hayatı, hayatın maddi yönlerine olan inancını kaybettiği olaylar getirebilir.

Punaraphoo yoga felsefe, maneviyat ve öğretim alanında bir kariyer için iyidir.depresyon, anksiyete, uyuşturucu veya alkol bağımlılığı,  hastalık veya şizofreniye neden olabilir.

 Anne için zorluk, hayatı zorluklarla dolu olacak.

Sohbet ederken çok fazla depresif hisler olacak.

Satürn ve Ay, işaret nedeniyle birlikte etkilenmiş veya zayıfsa, o zaman psikolojik sorun anksiyete bozukluğu  depresyon  yaşama ve gün geçtikçe onları sosyal olmayan hale getirecek çok fazla güvensizlik olasılığı büyük olabilir

4. evdeki Satürn ve Ay birleşimi, dişilerin anne sütü eksikliği olabileceği bir kişiye çekingenlik verebilir.

Satürn ile Ay birleşimi, fakir insanlara yardım etmek ve bazı STK'lar ve muhtaç insanlar için çalışmakla ilgilenebilir.

Kadın haritasında 4. evdeki bu tür bir birleşim, ev içi mutluluk eksikliğine neden olacaktır.

Nişanlanma kopması veya evlilik saplantısında gecikme olabilir, evlilik tarihinin artıları da Punarphoo Dosha yapar.

8. evde Satürn ve Ay birlikte intihara ve birçok zihinsel travmaya neden olabilir.

7. evrede böyle bir birleşim, öncelikle evlilikte büyük bir gecikmeye ve evlilik sonrası evlilikte sorunlara yol açacaktır. Etki Azaltma faktörü yoksa, evlenmeme şansı hiç göz ardı edilemez.

Satürn ve Ay, işaret nedeniyle birlikte etkilenmiş veya zayıfsa, o zaman psikolojik sorun yaşama ve gün geçtikçe onları sosyal olmayan hale getirecek çok fazla güvensizlik olasılığı büyük olabilir

                                          

            SATÜRN MARS YOGA

Mars şunları belirtir: Gençlik, Saldırganlık, Hızlılık, Coşku, Dürtü, Girişim, Eylem.

Satürn , Kanun ve Düzen, Hizmetkar, Zorluk, Yoksulluk, Bilinmeyen korku, Yavaş, Eski, Karamsarlık anlamına gelir.

Satürn ve Mars birbirlerine düşmandır, çünkü yukarıdaki listeden, aralarında herhangi bir arkadaşlık kurmak için ortak hiçbir şeyin olmadığını görebiliriz.

 Her şeyden önce, bu insanlar çok hırslılar ve toplum için de hayatta büyük bir şey yapmak, toplumda değişiklik getirmek vb. İçin doğduklarını hissediyorlar. Ama sonra Satürn bunu o kadar kolay gerçekleştirmiyor ve oradan hüsran başlıyor. bu birleşim hayal kırıklığı yaratıyor mu?

 

Satürn ve Mars  birleşimi geniş omuz verir ve bu tür insanlar oldukça sağlıklıdır, egzersiz yapmayı veya spor salonuna gitmeyi severler.

 Kadın haritasında 4. evdeki bu tür bir birleşim aile içi mutluluktan yoksunluğa neden olacak, evlilikte de şiddete neden olabilir.

 Satürn'ün ya da Mars'ın efendisi Yükselen lordu ya da 10.'un lorduysa, meslek, Fırın, Kazan, cerrahi alet ile ilgili iş sahibi olan Mülkiyet, Fitness eğitmeni, Boksör, Cerrah ile ilgili olabilir.

 6. evdeki Satürn ve Mars kavuşması yasal sorunlardan kaynaklanıyor. Ödemeyi zamanında ödeyeceğinizden çok emin değilseniz Borç almamak daha iyidir. 6'ncı hizmet / iş evi olduğu için iki zıt kutup gezegeninin bu birleşimi zor zamanlar verecektir. daha uzun süre tek bir işe bağlı kalmak.

 

 

Satürn ve Mars kavuşması veya karşılıklı yönü hasara, kırılmalara, kanayan yaralanmalara, kazalara, felaketlere, cehenneme neden olurlar, sonuçta biri Mars olan doğal 8. evin efendisidir.

 

Satürn ve Mars birlikte cilt hastalığına yaşamda ara sıra neden olabilir ve kötü görünüm nedeniyle kişinin kendine güven eksikliği hissetmesine neden olabilir.

 

                            SATÜRN KETU  YOGA

 

Satürn ve Ketu Bu nadir birlikteliği  Maddi ve Manevi yaşam arasında gidip gelen, çoğunlukla kafa karıştırıcı bir karakter yaratır.

Satürn ile Ketu: Satürn yasa ve düzenin gezegenidir ve Ketu sınırsız, sınır tanımayan, kuralları çiğneyen gezegendir, bu nedenle böyle bir birleşime sahip olan kişi insanlığa karşı olma eğilimindedir.

Satürn, Gezegeni fedakarlık, ilgisizlik, ayrılıkla geldiğinde Mesleği, sıkı çalışmayı, başarıyı, güvenilirliği, hırsı ifade eden doğal 10. ve 11. evin lordu olan Satürn, işe veya kariyere karşı kendine özgü bir tutuma sahiptir. Çoğunlukla isteksizdirler, dağınıktırlar, ancak gerektiğinde başkalarının eşleştirmesi imkansız olacak kadar çok sıkı işler yapacaklardır.

Burçta Satürn Ketu Birleşimi olan kişi, hayatın ilk yarısında başarısız .36 yaş sonrası ise  ikinci yarısında iyi bir performans gösterir.

Bu birleşim Yükselen'de gerçekleşirse, kişi neredeyse her şeyde başından beri kötümser bir yaklaşıma sahip olur. Bu, sahip oldukları bir tür önceden belirlenmiş zihindir ve hayatta olumlu bir şekilde her şeyi almaları zorlaşır.

Ketu,  Satürn korku, memnuniyeti, güvensiz zihin, çekirdek pratiklik eksikliği

Çoğunlukla Satürn Ketu kavuşumuna sahip kişiler, eylemlerinin sonuçlarından yoksundur, ideolojileri  yoktur ve çok inatçıdır.

Bir haritadaki Satürn Ketu birleşimi eylemlerinden sorumlu olmayacaktır, Eylemleri aileyi, milleti veya topluluğu yok ederse, buna pek bir şey vermeyeceklerdir.

Sadece Venüs yönü veya Satürn Ketu birleşimi ile olan ilişkisi bu birleşmenin etkisini yumuşatabilir.

Satürn, Karma gezegenidir, sıkı çalışma ve Ketu, bir kişiyi eylemlerinden veya Karma'dan dolayı  toplumdan, aileden uzaklaştırdığında veya izole ettiğinde izolasyon gezegenidir.

4. evdeki Satürn Ketu birleşimi, 4. evde yararlı bir yönü yoksa, soğuk algınlığı, öksürük, meme kanseri veya herhangi bir göğüs akciğeri ile ilgili sorunlara neden olabilir.

SATÜRN + GÜNEŞ

 Her yıl  30günlük evrede kavuşumu yaşar  

Güneş  göstergesi : Baba, Otorite, Güç, Ego, Kişilik.

Satürn göstergesi: Kanun ve Düzen, Hizmetkar, Zorluk, Yoksulluk, Bilinmeyen korku.

Satürn ve Güneş birbirine düşmandır, zararları ise blundukları  evine ve onlara göre değişir.

Her şeyden önce, büyük baba veya baba figürü veya koca gibi evde baba veya otorite ile fark.

Çoğunlukla Baba, o oğlunun toplumda utanmak zorunda kalacağı eylemler..Hükümetten gelen sorun.

İşteki çalışma arkadaşlarınız veya patronunuz  her zaman sizi  hareketinizi Sınırlandıracaktır.

KENDİNDEN ŞÜPHE ETMEK BU BİRLEŞMENİN EN BÜYÜK LANETİNDEN BİRİDİR.

4. evdeki Satürn ve Güneş kavuşması, mülk konusunda baba ve oğul arasında kavga verir.

Kadın haritasında 4. evdeki bu tür bir birleşim, ev içi mutluluk eksikliğine neden olacaktır.

 

Bu birleşim 9. evde ise inanç yoksunluğu veya başka inançlara değişim yüksek öğrenimde sorunlar olabilir.

 

6. evdeki Satürn ve Güneş kavuşması, krediler  bitemeyen borçlar iş arkadaşlarınla sorunlar  sağlık sorunları verir

Satürn ve Güneş birleşimi 12. veya 6. evde ise ayak bileği veya diz eklemlerinde akut ağrıya neden olabilir.

Satürn ve Güneş 7. evde bir arada olurlarsa veya o zaman karı koca arasında kesinlikle bir ego çatışması olacaktır. İş dünyasında ortaklık anlaşması böyle bir kişi için asla verimli olmaz.

Yedinci sıradaki bu birleşim evlilik hayatında sıkıntı yaratacak ve baba eş seçerken oğlunu / kızını etkilememelidir.

Satürn ve Güneş de işaretten dolayı birlikte etkilenmiş veya zayıfsa, kayma diski problemi yaşama olasılığı büyük olabilir.

 VENÜS SATRÜN KAVUŞUMU 

doğal 2., 7. lordu Venüs ile 10., 11. lordu Satürn'ün kavuşumudur ve bu, hepsi Karma ile ilgilidir ve buna göre ilişki kurulur.Yani haritada bu birleşimi kim yaşarsa, belirlemek için bu Satürn ve Venüs birleşimine güvenecek çok şey vardır. hayattaki başarı oranı. Venüs ve Satürn birbirleriyle dost olsalar da, yine de bu birleşim hayatımızda zor bir rol oynamaktadır.

Satürn ile Venüs: Satürn yavaş ve durgundur, Satürn ile ilişkili her şey yavaş ilerler. Venüs evliliği gösterir ve Satürn ile bağlantılı olarak evlilik ertelenir.

Venüs ve Satürn kavuşması Yükselen'de gerçekleşirse, kişi yavaş ve tembel olabilir.

Bu kombinasyon, Satürn'den etkilenen Venüs'ün cinsel dürtüsünü azaltır.

Eşten gelen rahatlık, materyalist zevk, zenginlik ya da zenginlik ya da rahatlık, zengin yiyecekler vb., Venüs'ün, Satürn'ün erteleme eğiliminin nedeninin yaşamın pater aşamasında keyif alacağı anlamlarına atfedilir. Satürn'e atanan yaş olan 50.

Satürn, Venüs ile fazla sorun yaratmaz, ancak Venüs'ten aldığı tek şey özgürlüktür. Ne zaman: Satürn ve Venüs birlikte olduğunda, kişi her Lüks Maddeye sahip olabilir, ancak onlardan zevk alma özgürlüğüne sahip olmayabilir. Sevecen bir ortak ancak koşullar bunu kamuya açık olarak paylaşmaya izin vermez.

Venüs Mutluluğu, Lüksü, Konforu, Satürn ise çok çalışmayı ifade eder, bu yüzden mutluluk hayattaki sıkı çalışmanın ardından gelmek zorunda kalacak.

Eğer Venüs ve Satürn kavuşması, evimizi ifade eden 4. evde gerçekleşirse, o zaman kişi antikaları, eski dekoratif eşyaları, Eski arabayı, eski mobilyaları toplama eğiliminde olacak, sonuçta Satürn, Eski şeyden hoşlanacaktır.

5. evdeki Venüs ve Satürn kişiyi daha cimri ve geç gebe bırakabilir.

6. evdeki Venüs ve Satürn kavuşması gerçekten dualistiktir. Satürn 6. evdeki borçları kapatmak için para sağlamaya çalışır ve Venüs'ün altıncı evde olması para kazanmayı zorlaştırır.Kazanç orantılı olarak çabalardan çok daha azdır. dişiler, kumarbazlar, dansçılar topluluğu. Sefalet yaşam boyunca musallat olur.

8. evdeki Venüs ve Satürn, Venüs eşi ve Satürn uzun yaşamı temsil ettiği için eşe uzun ömür verecektir.

SATRÜN MERKÜR KAVUŞUMU

.Saturn & Merkür kavuşumu size hedef odaklı yapabilirsiniz iki dost gezegenleri çok nadir bir yılda üç kere oluşum olur

Merkür şunları belirtir: Konuşma, iletişim becerisi, yazma yetenekleri, mizah, keskin zihin, zeka, akıllılık, güzel söz, diplomasi, düşünme yeteneği, akılcılık, mantık vb.

Satürn şunları belirtir: Kanun ve Düzen, Hizmetkar, Zorluk, Yoksulluk, Gecikme, Bilinmeyen korku, Güvensizlik, Yaşlılık.

Satürn ve Merkür birbirlerine düşman değildir, bu iki dost gezegen bir burçtayken gerçek sonuç İç Çekme evine ve onlara göre değişir.

Yükselen'de muazzam bir analitik yetenek sağlar.

Satürn'ün yavaş hareket etme eğilimi nedeniyle, konuşma problemi yaratabilir, dolayısıyla kendini ifade etme eksikliği olabilir.

Merkür ve Satürn'e sahip insanlar çoğunlukla detay  odaklıdır ve hayatta zorluk çekmek için asla kafa sallamaya gitmezler.

 Satürn burada güçlüyse - ya kendi burcunda ya da yüceltme işaretinde - bu birleşim hayatta çok iyi çalışır. Bu, İngiltere Başbakanı Margaret Thatcher gibi hedeflere her geçen gün ulaşılmasıyla karakterde büyük bir sağlamlık sağlıyor.

Satürn ve Merkür, bir insanı çok dikkatli ve hesapçı yapar.

4. evdeki Satürn ve Merkür kavuşması eğitimde çok yavaş ilerleme sağlayabilir. Öğrenci sınavları geçmekte zorlanır.

Merkür'ün cildi ifade ettiği gibi, Satürn ile  cilt problemi yaratabilir.

Merkür çok çalışan bir gezegen değildir, işi başkaları tarafından yapılır ve Satürn ile bağlantılı olduğunda, beyin işi yapma eğilimini fiziksel olarak zor bir iş haline getirebilir.

Satürn ve Merkür birleşimi, sohbet ederken alaycı olma eğilimindedir.

Satürn veya Merkür 1. veya 10. evin lordudur, çok fazla diplomasi becerisi ve iş yoluyla para kazanmanın iyi bir yolunu verebilir.

Bu doğal 3'üncü, 6'ncı ve 10'uncu lord birleşimi, hedeflerine ulaşmak için gece gündüz akıllıca çalışmaya devam etmek için yavaş ama tutarlılıktan vazgeçiyor.

İkisi de hadım gezegenleri, cinsel aktivite için iyi bir şekilde burgu yapmıyorlar ya da acımasız / soğuk bir eşe işaret ediyor olabilir.  birçok insanın tutsaklığını sağlar, ama aynı zamanda aldatma, karamsar, gezgin, itaatsiz, kötü fikirli, gergindir, romatizma, umutsuzluk, zayıf hafıza, aşağılık kompleksi ve sapkın düşünceden muzdariptir.

                                SATRÜN JUPİTER KAVUŞUMU

                   DHARMA KARMA ADHİPATİ Yoga

 Astrolojideki en nadir kavuşumlardan biridir. Jüpiter ve Satürn, 19 yılda bir  kavuşur.

Jüpiter: Dharma, Guru, Yüksek bilgi, genişleme, iyimserlik, maneviyat, hac, dini faaliyet, adalet, servet, çocuklar, sabır, bilgelik, ortodoks vb.

Satürn: Kanun ve Düzen, Hizmetkar, Zorluk, Yoksulluk, Gecikme, Bilinmeyen korku , Güvensizlik, Yaşlılık, zaman, dakiklik, sınırlama, materyalist Karma vb

. Satürn'ün burcunda Oğlak Jüpiter zayıflar, çünkü Jüpiter bilgeliğin Efendisi olarak Karma'nın Doğal 10. evinin burcunda materyalist işler yapmak o kadar kolay değildir.

Jüpiter ve Satürn yavaş hareket eden gezegenler olduğundan, bu kavuşuma sahip bir kişi asla hiçbir şey için acele etmeyecektir. Her zaman sistematik, disiplinli, yavaş ve istikrarlı bir yaklaşımla ilerleyeceklerdir.

Satürn'ün yavaş hareket etme eğiliminin nedeni, hepimizin bildiği gibi, Satürn ve Jüpiter kavuşumuna sahip bir kişi, çoğunlukla 29 yıl sonra, yaşamın sonlarında yükselecektir.

Jüpiter genişlemeyi ve Satürn daralmayı ifade ettiğinden, iki zıt özellikli gezegen Yükselen'de konumlandırılırsa, kişiyi acımasız, hoşgörüsüz, tembel, kendi isteğine göre hareket eder

Bu, pozitif evlerde değilse veya yüksek öğrenim için diğer iyi yogalar tarafından burçlar desteklenmiyorsa, yüksek öğrenim veya çalışmalar için uygun bir bağlantı değildir.

Hem Jüpiter hem de Satürn Retrograd ise, bu durumda Jüpiter'in etkisi belirginleşecek ve sonuç olumsuz olmayacaktır.

Çoğunlukla Jüpiter ve Satürn kavuşumuna sahip olan kişi, hayatta destekçileri olsun ya da olmasın hedeflere ulaşmak için hayatta dağları aşan yüksek garip durumları aşarak ilerler. Tam bir kanıt planlama ve yöntemlerle ilerleyebildikleri için.

Satürn ve Merkür'ün birleşiminden farklı olarak, Jüpiter ve Satürn'ün bu birleşiminde kısa yol veya kolay kazanç yoktur. Hayatta kısayol için koşmak, kesinlikle hayatta yasal hasatçıları verecektir.

Bu birleşim herhangi bir satürin burcunda veya Satürn'ün yüceltme burcunda, yani Terazi burcunda meydana gelirse, Satürn'ün olumsuzluğu otomatik olarak iptal edilecektir.

Jüpiter ve Satürn'ün Birleşimi, ateşli burçlarda, toprak burçlarından daha iyidir.

Doğal 9. ve 10. lordu Jüpiter ve Satürn'ün birleşimi bir haritada Doğal DHARMA KARMA ADHİPATİ Yoga yapar.

Satürn'ün Jüpiter'inden herhangi biri Yükselen'in veya 10. evin lordu ise, kişi mesleği yasal alanlarda yapabilir.

Jüpiter ve Satürn'ün

birleşimi, eğer bu gezegenler Yükselen veya 5. eve katılırsa Yükselen Koç, Aslan ve Yay için iyidir. Yükselen Kova burcu, kombinasyon diğer evler için kötü iken 2., 7. ve 12. evlerde hayırlıdır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme