Paapa Krura yoga sarpa dosh (yılanın gazabı )


Paapa ve Krura yoga  Sapra Dosh'a (Yılanın Gazabı)

Satürn, acıyı, hastalığı, bağımlılığı, yaşlılığı, ataları ve maddi arzuların yönlendirdiği hayatı gösteren bir gezegendir. Satürn  materyalist bir gezegendir, çünkü her şeyin paraya satıldığı piyasanın işareti olan Terazi ve Boğa  burcunda nefes alır. Olumlu tarafı Satürn atalarımızı, soylarını, geleneğini gösterir,Satürn yaşlanan, eski ya da eski bir şeydir.

Ketu, Ay gezegenin gölge gezegenidir (Chhaya Graha) vücudu yoktur v Ayın Güney Düğümüdür (Azalan Düğüm). Kişileşmiş bir gezegen olarak Ketu'nun kafası yoktur, sadece kafa Rahu olduğu gibi bedendir, bu nedenle Ketu  kafasını kullanmaz  sezgiseldir  diplomatik bir kafası yoktur. Bu sebepten dolayı Ketu çok manevi bir gezegendir ve Moksha-Karaka (Kurtuluş Verici) olarak da kabul edilir. Bütün azizler ve Sanyasiler  yaşamlarında ketu yogaları yada ketuları güçlü yerleşimleri mevcuttur. Ketu maddi yaşamdan vazgeçip, ruhsal aydınlanma ve kurtuluş yolunu izler. Ketu aynı zamanda ruhların ve paranormal varlıkların hükümdarıdır...


Her iki Gezegen, yani Satürn ve Ketu, doğal malefiktir (her ikisi de Paapa ve Krura)  yogalarını oluşturur ölümcül niteliktedir. Her iki gezegenin de özelliklerinin zıt olduğundan  biri  materyalist (Satürn), diğeri ise en manevi (Ketu). Birleşmeleri şahsen ruhen bedenen zihnen  bir çatışma başlangıcı başlatacaktır ..
 Bu yoga da doğan kişiler yaşam yolunu seçmede büyük  sorunlarla karşı karşıya kalırlar  Eğer Satürn güçlüyse, ruhsal olduğunu gösterecektir ancak içeride çok materyalist olacaktır. Bu yoga tehlikelidir, dünyaya çok manevi olduğunu gösterebilir ancak eylemde davranışlarda  materyalist ve günahkardır

Eğer Ketu  daha güçlü ise, insan maddi hayata ilgi duymayacak ve manevi olanı takip etmeyi seçecektir. Ancak, hem Satürn hem de Ketu, kendi yönüne sürüklemeye çalışacağı için, bir çok iç çatışmayı getirecektir..

 (1, 4, 7 ve 10. evler). Üç malefik olarak, aynı zamanda Sapra Dosh'a (Yılanın Gazabı) yol açacak olan kadranlar (Kendra Bhava) olacaktır. Örneğin 5. ve 9. Evlerde, yerleşime bağlı olarak orta yaşta veya yaşlılıkta hâkim olacaklardır, ancak serveti ciddi şekilde engelleyecektir.

Yorum Gönder

1 Yorumlar