Vastu Aura enerjimiz gezegenler ve yönleri


Vastu, Jyotisha' vedic astrolojin ayrılmaz bir parçasıdır İnsanların vücutlarında 'Aura' elektromanyetik alan vardır. Aura'da herhangi bir dengesizlik oluştuğunda   sağlık, zenginlik ilişki ile ilgili problemler yaşanır, Her yerde elektromanyetik alan vardır. Bulunduğun Yerin havasında enerjisinde  herhangi  negatif bir enerji varsa, o yerde bulunan  kişinin Aura'sıda mekanın Aura'sından etkilenecektir. 

Dokuz gezegenin  yönü hepsinin ortasındaki Güneş  Venüs'e yerleştirilir ve  Doğuyu gösterir ,  Akrep burcu Batı Satürn,  Oğlak burcu Kuzey Jüpiter,  yengeç burcu Güney Mars Güney doğu ikizler, Ay Güney yengeç , Rahu  Başak burcu Güney Batı, Yay burcu  Ketu Kuzey ve batı  yönleri gösterir..

ENERJİNİN PARA YÖNÜ

Doğuya bakan arsalar  alimler, filozoflar, rahipler, profesörler, öğretmenler . İçin iyidir .

+Kuzey'e bakan arsalar  iktidar  idare ve devlet için çalışanlar için iyidir.
+Güneye bakan  arsalar  işletme sınıfı ve işletme organizasyonunda çalışanlar için iyidir.
+Batıya bakan arsa, topluma destek hizmetleri sunanlar için iyidir..

ATEŞİN yönü Güney-Doğu'dur. Mutfak, şömine, fırın, Sadece bu yönde yerleştirilmelidir. Alternatif olarak, bunlar Kuzey-Batı'ya yerleştirilebilir, çünkü Güney-Doğuya 180 derecedir.


Vastu  Ateş elementleri  tüm odaların  Güneydoğu köşesinde bir ışık veya yanan alevle tavana dönük bir spot ışığı veya fener soba koyarsak bereketin artmasını sağlar . 

Güneydoğu köşesinde Televizyon,  Bilgisayar, Şömine, Mikrodalga fırın, radyo vb. Gibi Elektrikli aletlerde koyabilirsiniz...

 Hava binaya Kuzey-Doğu'dan girmelidir. Kapılar, pencereler,  soğutucular, klimalar, balkonlar  Hava girişi için tüm açıklıklar ve ortamlar kuzey ve kuzey doğu yönde olmalıdır. 

İDEAL SİTE : Bir bina tercihen bir kare arsada inşa edilmelidir,ev merkez inşa edilmeli ve dikdörtgen arsada olup yönü güney, güney batı ve batı cephelerinde tercih edilmelidir arsanın önünde mutlak açık alan bırakılması gerekir evin makas şekilde yani sağ sol yol arasında kalması  insan yaşamında ağır kesikler getireceğini gösterir…
Ebeveyn yatak odası için Güney, Güney-Batı'da.

Çocuk yatak odası için Doğu veya Batı tarafında.

Konuk odası için kuzey batı tarafındadır.

Oturma odasındaki renkler her zaman dairenin pozitifliğini artıran parlak renkler olmalıdır. Her gün hayatta hissetmeni sağlar. Oturma odasındaki renkler mavi, beyaz, sarı veya yeşil olabilir. Oturma odasında siyah ve koyu renklerden kaçının.

 

Aslan, Başak, Terazi, Akrep, Kova ve Balıklar gündüz burçlarıdır ve Gündüzleri  daha güçlüdürler.

Koç, Boğa, İkizler Yengeç, Yay ve Oğlak burcu gece burcudurlar  . Gece daha güçlüler.

Transit Ay göre Şans rüzgarını yakalanması ve yapılması gereken başlangıçlar

 Transit AY Sthira veya Sabit nakshatras Rohini, Uttara Phalguni, Uttara Ashadha ve Uttara Bhadrapada   Pazar günleri   ağaç dikmek, mülk satın almak, binaların temellerini atmak, ev tadilatı , fabrika vb. Gibi sabit, istikrarlı  uzun vadeli işlemlerde yapılması  ve  daha elverişli olur…

 

 Taşınmaz ve  Araç satın alma Transit AY  Punarvasu, Swati, Shravana, Dhanishtha ve Shatabhisha özellikle  pazartesi günü olduğunda  otomobil, taşıt  satın almak yolculuk ve seyahat etmek  için şanslı ve  hayırlı olacaktır Yıkım bitiş sonlandırma işlemleri Transit AY Bharani, Magha, Purva Phalguni, PurvaAshadha Bhadrapada  transitlerinde özellikle Salı ve cumartesi gününe gelmesi ile    bir yapıyı yıkmak, ateş yakmak, kişiyi hapsetmek, kuvvetli  düşmana meydan okuma  gibi yıkıcı işlemler için elverişli zamandır.. 

Ticaret ve Alım satım işlemleri Transit AY Ashwini, Pushya ve Hasta  takımyıldızlarında ve Perşembe günü olması ile   ticaret ve ticari işlemler, okul veya kolej, ilaç kullanma, kredi alma, verme, seyahat  için elverişlidir. 

Sosyalleşme romantızm işlemler Transit AY  Mrigashira, Chitra, Anuradha ve Revati Cuma günü olması ile  yeni arkadaşlar edinmek ve  bedensel zevklerden zevk almak, romantizm, dans, tiyatro, moda kıyafetler, şiir yazmak için elverişlidir. 

Astral seyahet ruhani işlemler Transit AY Ardra, Ashlesha, Jyeshtha ve Mula'dır. Ay  takımyıldızlarında olduklarında  ve cumartesi Salı  günleri olduğunda  boşanma, kara büyü, şeytan çıkarma, cezalandırma, hipnotizma, negatif enerjilerden arınma ve ruhların ve iblislerin  çağrılması için elverişlidir…

İbadet duygusal telepati işlemleri için Transit AY  Krittika ve Vishakha ve Çarşamba günleri olması ibadet, yangın törenleri, mobilya ve elektronik eşya satın alma gibi aktiviteler için elverişlidir. 


Yorum Gönder

0 Yorumlar