Ömer Hayyam

Ömer Hayyam 18 Mayıs 1048 Astroloji Haritası

Ömer Hayyam Doğum 18 Mayıs 1048 Nişabur Ölüm 4 Aralık 1131 (83 yaşında) Nişabur

Meslek Şâir, Yazar, Matematikçi, Filozof, Astronom Doğum bilgileri Swami Govinda Thirtha Hayyam’ım doğum bilgilerini araştırmalarından sonra ayrıntılandırılmıştırÖmer hayam yükselen Boğa burcu olup yükselen yöneticisi Venüs parivarta yoga oluşu özeldir .Özellikler:Lagna’da Güneş,yaşam enerjisi ve zeka gezegeni Merkür’ün,Jüpiter’den görünüm alması kişiye sağlıklı fizik,iyi hafıza ve zeka verir.

2. Lagna yöneticileri arasında olan Venüs ve Merkür arasında değişim yani parivarthana vardır,bu değişik bilgi dallarında kişiye uzmanlık vermektedir

.Venüs’ün Ay ile birleşmesi enerjik bir akla duyguları sanat şiir yoluyla ifade etmeye işaret eder.Venüs materyalizm,şiir ve bir ölçüye kadar sonuç gezegenidir.Bunun colman (ortak’)bir burçta yerleşimi ve Navamsa’da Mars ile birleşimi kişinin rasyonalist,hayatta bütün güzel şeyleri seven ve çok yönlü ilgileri olan bir adam olmasına işaret etmektedir.Görülmektedir ki,Lagna,Güneş ve Merkür hepsi Jüpiter’den görünüm almaktadır

ve 9. Evdeki jupiter ve Satürn ona felsefi bilgi,gözlem yeteneği ve derin yetenek vermektedir.

4. Evin yöneticisi olan eğitim evi yöneticisi Güneş,Lagna’da zeka gezegeni olan Merkür ile birliktedir.Açık olarak ,O,çok büyük bir gözlemci ve matematikçidir.Eseri olan Cebir Arapça yazılmıştır ve bununla aynı karakterde olan eserleri,O’nu yüzyılın matematikçileri arasına sokmuştur

.9. Evdeki Jüpiter’in debilitasyon olması babanın erken yaştaki kaybına işaret etmektedir.

Matrukaraka ve 4. Ev iyi yerleşimdedir ,annenin uzun özürlü oluşuna işaret eder.

Rasi ve Navamsa’da 5. Evde düğümlerin etkisi odak noktasıdır.

• Ömer’in yüksele ni boğadır Güneş ve Merkür boğa burcunun 3. Derecesinde yükselendedir.Jüpiter ,Güneş ve Merkür’ü üçgen noktasından etkilemektedir.Boğa yükselen derecesine göre doğum tarihi 4.48 dir.Çocuğu olmadığı söylenmektedir.Evlilik evi olan 7. Ev evlilik olmadığına işaret edecek şekilde iyi yerleşimde değildir.Kalatrakaraka Venüs,Merkür’ün yerinde Ay ile birliktedir. 5 evin yöneticisi yanık oluşunu bunu teyit eder niteliktedir..

Navamsa’da Venüs ay satrün Merkür jupiter tarafından kare yapıp melafik marsla kavuşum halinde dikkate değer şekilde etki altındadır.Bütün bunlar duyarlılık ve zevk arayan bir tabiatın göstergeleridir.ve ikili ilişkilerde yeni arayışlar göstergesidir..

Önemli Olaylar:Satürn dasası’nın başında babasını kaybetmiştir.

Jüpiter dasası’nın sonunda çok yönlü bir bilim adamı haline gelmiştir.

Lagna’daki 4. Lordu,Jüpiter,değişik branşlardaki bilimlerde uzmanlık vermeye işaret edecek şekilde etkilemiştir.26 yaşında (satürn dasa,Güneş bkuthi)Ömer,bir gözlemevinin başındaydı.Satürn yogakaraka dır ve 9. Dadır ve Güneş 4.,5., ve yükselen de rajayogaya sebebiyet vermiştir.

Rahu’nun ,Satürn dasa sındaki alt periyodundan önce bir metafizikçi,mantıkçı,doktor,matematikçi olmuştur. Ve şiir yeteneğini geliştirmiştir.Alt lord olan Rahu,işgal ettiği Merkür evine göre sonuçlar vermiştir.

Merkür dasasının sonunda ,Mekke’ye gitmiştir.1103’te Ketu dasa sında ketu 11 arzu evinde ve halk hayatından inzivaya çekilmiştir.Ketu’nın Chandra Lagna’dan itibaren 10. Da olduğu ve Jüpiter’in debilitasyonda olduğu sonuçlar yorumlanırken göz ardı edilmemesi gerekmektedir.

Rasi ve Navamsa’da marakasthana lar majör lord olan Venüs tarafından işgal edilmiştir.Alt lord Satürn,Jüpiter ile birlikte Chandra Lagna’dan itibaren marakadır.Navamsa’da hem Jüpiter’den hem Merkür’den etkilenmiştir.Ki bunlar sırasıyla Lagna ve Chandra lagnaya göre maraka olup 1131’te Venüs dasa sı ve Satürn butkhi’si sırasında…1131’te ölmüştür,DAHA FAZLASI..

vedıcastroloji 7255788503134584633

Yorum Gönder

emo-but-icon

Günlük Astroloji Yorumları

Satvik+Rajasık+Tamasıc+Faydaları

Translate

paylasmak güzeldir.

Sosyal Medya

facebook twitter google+ youtube

Blog Arşivi

Popüler Yayınlar

YAYINLARIMIZA ABONE OL

Enter your email address:

by www.astrolojikozmik.com

item