Vedıc astroloji karakamsa önemi

        Karakamsa nedir? 

Karakamsa, çoğunlukla Jaimini sutra veya Jaimini astrolojisinde kullanılan bir terimdir. Jaimini'de hayatınızdaki farklı şeyleri temsil eden yedi karakas var. Derecelerine dayanarak burçta belli bir rol oynarlar. En yüksekten en düşük (7.) dereceye kadar, gezegenlere belirli bir karaka adı verilir. Burçta 0-30 derece arasında en yüksek dereceye sahip gezegen Atmakaraka olur.

Hangi gezegenin atmakaraka olduğunu belirledikten sonra, o gezegenin navamsa haritasında işaret yerleşimine bakın. Bu, karakamsa olarak bilinir:

Karakamsa ile görebileceğiniz  ruhun bir sonraki kurtuluş seviyesine veya daha yüksek bir frekanslı  (dünya) ulaşma yeteneğidir. 
Atmakarkaa'nın navamsa'daki yerleşimine bakarken, atmakarka gezegeninden 12. sırada hangi gezegenin oturduğunu incelemelisiniz  ruha ne olacağını söyleyecektir.
Atmakarka ya da Karakamsa'dan 12. sırada  yerleşen Satürn, Mars ya da Rahu  gezegenler ruhların kendini daha yüksek bir hayata  yükseltmeden önce öğrenecekleri çok ders olduğunu gösteriyor.

 Yararlı bir gezegen karakamsa'dan 12'nci oturursa, ruhun fiziksel bedenin ölümünden sonra yüksek dünyaya taşınacağı bir noktaya ulaştığını gösterir.

Karakamsa'dan 12. sırada oturan Ketu, ruhun daha yüksek bir dünyaya gitmeyeceği, kaynak enerjiye geri döneceği ve nihayet geri dönmek istemediği sürece sonsuza dek herhangi bir azalmaya geri dönmediği gibi moksha alacağı anlamına geliyor. 
. Atmakaraka'dan 12. sırada oturan birden fazla gezegen varsa, o zaman doğum

Karakamsa'dan 9. sıraya bakarsanız, guruların manevi çalışmalarına ve rehberliğine ulaşmak için ruhların bu konuda sahip olduğu şans ve kolaylığı gösterecektir. Atmakrakanın 9'unda oturan Malefik, manevi dünyayı anlamak için bir mücadele gösterecek, 9'unda da atmakarka'dan yararlanan kişi, birinin diğer hayata  girme yolunu öğrenmek için kutsama olduğunu gösterecek. 

Bir kişinin mesleği veya kariyeri de dahil olmak üzere başka birçok şeyi karakamsa ile görebilirsiniz
Karakamsa'nın yerleştirilmesini ruhun bu hayatta gerçekte ne istediğini göreceksiniz.                  KARAKAMSA  BURÇ  YERLEŞİMLERİNE
                                GÖRE ETKİLERİ

 Eğer Atmakaraka gezegen  Navamsa'da koç burcunda olursa kişi  fareler ve kedilerden rahatsız olur

.Malefik birleşme rahatsızlığı daha da arttıracaktır.Atmakaraka,  boğa burcunda  maddi ve dünyasal zevk mutluluk verecektir .

Atmakaraka İkizler  Navamsa'da olması halinde, kişinin kaşıntıdan alerjiden  etkilenecektir.

Atmakarakka yengeç Navamsa'da ise, sudan korkacaksınız kanla ilgili sorunlar olacaktır .

Atmakaraka Aslan  Navamsa'da evcil hayvanlardan zarar görebilir 

Atmakara Başak Navamsa'da, kaşıntı, şişmanlık, yangın vb. sorunlara neden olur;

Atmakaraka Terazi Navamsa'da, tüccar ve elbise yapımında ustalık kazandıracaktır.

Atmakaraka Akrep Navamsa, yılanlardan sürüngen hayvanlardan sıkıntılara ve aynı zamanda annenin göğüslerine de sıkıntı getirecektir.

Atmakaraka'nın Yay Navamsa ise, yükseklikten ve taşıtlar uzun yolculuklardan sıkıntılı

Atmakaraka Oğlak Navamsa  denizlerden ve su ürünlerindenkabuklu, inci, mercan, vb. Kazançlar anlamına gelir.

Kova Navamsa ise, kişi taşınmazlar  inşa edecektir.

Balıklar Navamsa'da Atmakaraka nihai kurtuluşu verecektir. Faydalı bir yön, kötülükleri ortadan kaldırırken,Koç, Aslan ve Yay doğu gösteriyor .

Boğa, Başak ve Oğlak güneyi gösterir .

İkizler, Terazi ve Kova batıya doğru ilerliyor .

Yengeç, Akrep ve Balıklar kuzeyi gösterir .                 Yorum Gönder

0 Yorumlar