Mars ve Jüpiter Guru Mangal yoga

Mars ve Jüpiter Guru Mangal yoga

Bu birleşim aslında Vedik astrolojide guru mangal yoga olarak bilinen bir yoga oluşturur; Guru (Jüpiter) ve Mangal (Mars), Yoga'ya (birlik) eşittir.

Mars : Agresif, Sıcak, dinamik, güçlü, cesur, enerjisi yüksek, acımasız.

Jüpiter : Bilgi, bilgelik, bağlılık, felsefe, cömertlik, sabır, Hayırsever, genişletici, adalet, savurgan, rahip, öğretmen, Neşeli doğa, obezite vb.
Mars ve Jüpiter Guru Mangal yoga


Jüpiter güneş sistemimizdeki en büyük gezegendir, bu yüzden Jüpiter'in burcunuzda oturduğu yerle ilgili şeylerin genişlemesini temsil eder.

Şimdi bu genişlemenin olumlu mu olumsuz mu, erken mi yoksa geç mi olacağı diğer faktörlere ve gezegenlere bağlı.

Jüpiter 5. Ev ve 9. Ev'de olduğunda, bir kişinin birkaç dil öğrenme yeteneğine sahip olduğunu gösterir.

Jyotish'teki Jüpiter aynı zamanda zenginlik, finans, çocuklar, şans, seyahat ve hayattaki kazanımların bir göstergesi 2., 5., 9. ve 11. Evin karakasıdır.

Doğal 1., 8., 9. ve 12. lordlar herhangi bir haritada bir arada olduklarında, kişi derin din ve maneviyat bilgisine sahip olacaktır.


Jüpiter daha yüksek bilgi içindir ve Mars, atılganlık, güçlü ve hız anlamına gelir. Böylece Jüpiter ve Mars kavuşumuna sahip olan herkes, durumu veya konuyu derinlemesine gözlemlemede veya anlamada iyi olan çok keskin zekaya sahip olacaktır. Onlar 'Go Getter' tipi insanlardır. İstediklerine parmaklarını koymaktan asla çekinmezler.

Onlar sadece savaşçı değiller; ne zaman, nasıl ve kiminle savaşacağını belirleyecek akıl ve bilgiye sahip özetlerdir.

İlmin ve hidayetin kurtarıcısı ve koruyucusu olmak için daha yüksek bir güç tarafından yönlendirilirler ilim bilim için savaşırlar ..


Ancak Mars'ın kalitesi nedeniyle bu kişiler, yönlendirmeleri ihmal edilirse ve kurallara uyulmazsa insanları cezalandıracaktır.

Bir şey öğretmeye yönelik eylemlerinde saldırganlaşırlar.


Yetki ve amaç ile konuşurlar çünkü Jüpiter, Merkür ile birlikte konuşma yeteneğini gösteren 2. Evin karakasıdır.


Bu kişiler yüksek sesle konuşurlar çünkü bir savaşçı sesinin ve eylemlerinin duyulduğundan emin olmak ister.


Biri savaşçı, tamasik, diğeri ise öğretmen, sawtic olmak üzere iki ayrı niteliği bir arada bulundurdukları için, bu kişiler birleşme 1, 2, 5, 9. ve 11.

Bu insanların içinde çok fazla enerji var ve bir burçta böyle bir yogaya sahip olmak, rekabetçi sporları ve rekabeti seven biri üretebilir.

Jüpiter ya da Mars, Yükselen ya da 10. ev ile bağlantılı, kişi mühendis olarak çalışıyor olabilir, teknik süpervizör, Profesör, asla sıradan bir iş yapmak istemez.

Mars Jüpiter Kavuşumu


Her ikisi de birbiriyle arkadaş olsa da, Mars zararlıdır ve Jüpiter Vedik Astrolojide en faydalı gezegendir. Bir evde Jüpiter ile Mars, kişiye manevi eğilim ve dini bilgelik verir. Böyle bir kişinin entelektüel ve zeki olması muhtemeldir. İyi bir eğitim alabilirler ve iletişim onların güçlü yanı olacaktır. Bu yerleşime sahip kişiler de toplumda iyi bir üne sahiptir. Ayrıca, genellikle teknoloji, mühendislik ve inşaat gibi alanlarda emellerini yerine getirirler.


Silah, silahlı kuvvetler, öğretim, Vedalar, kutsal metinler ve liderlik pozisyonları gibi alanlarda güçlü bir zekaları var. Bu kişiler ayrıca güçlü tutma gücüne sahiptir. Özellikle kavuşum Trikone/10. evde gerçekleşirse, hayatta iyi kazanma eğilimindedirler. Bu birleşme üzerindeki bir rahatsızlık, yaralanmalara ve kazalara neden olabilir.

Guru-Mangal Yoga,


Jüpiter ve Mars birlikteyse veya birbirlerinden 7. evdeyse, bu yoga vardır. Bu yoga ile doğan kişi erdemli ve enerjiktir. Onun enerjileri dharmik yollarda kanalize edilir.

Raja Yogalar, yaşamın her alanında başarı, finansal refah ve genel şöhret elde etmek için uğurludur.

Jüpiter ve Mars kavuşumdayken Guru-Mangala Yogası yapılır. Bu yoga uzun bir ömür, mutluluk, nesil elde edilmesine yardımcı olur. Mangal eylemi ifade eder ve Guru bilgeliği ifade eder. Guru ve Mangal kombinasyonunun mucize getirdiği söylenir. Kişinin olağanüstü bir şekilde yükselmesine yardımcı olur. Geçim, azim ve Prana shakti önemli niteliklerdir. Kişi fazla servet biriktirmez ancak mutlu, rahat ve başarılıdır.

Jüpiter ~ Mars Guru-Mangala Yogası

Jüpiter Mars birleşiminin nasıl çalıştığına başlamadan önce, Jüpiter ve Mars'ın ne olduğunu anlamak gerekir.

Mars ise küçük kardeşler, enerji, cesaret, savaş, düşman, canlılık, hastalıklar, savaş, öfke ve doktorlarla ilgilidir. Ayrıca kuyumcuları, yaralanmaları ve davaları/mahkeme davalarını temsil eder.

Mars'ın anahtar kelimeleri enerji, Jüpiter ise zenginliktir.

Bu birleşme aslında Guru ~ Mangal Yoga olarak bilinir. Böyle bir yoga insanı dinamik kılar ve pozitiflikle doldurur. Kişi bu yoganın bir onur ve öz saygı duygusu olarak tezahür ettiğini görebilir.

Bu kombinasyona sahip yerliler, onlara iyi bir finansal büyüme ve doğduklarından daha yüksek bir statü veren çok enerjik ve heveslidir. Mükemmel liderlik nitelikleri, böyle bir birlikteliğin ayırt edici özelliğidir.

Ancak olumsuz bir işarette veya evde gereksiz riskler ve yasal sorunlar veya mahkeme davası nedeniyle iniş çıkışlar olabilir.

Ancak böyle bir yoga, girişimci becerilerle birlikte muazzam bir irade gücü verir. Bu tür kişiler asi bir yapıya sahiptir ve sabırsızca hızlı tepki verebilirler. Tek bir amaçları vardır ve hırslıdırlar. Biri onları hızlı ayaklı ve aktif buluyor. Artı noktaları, hayatın önlerine çıkardığı engellere uyum sağlayabilmeleri veya bunlarla başa çıkabilmeleri ve bir kazanan olarak ortaya çıkmalarıdır. İyi yöneticiler ve organizatörler olabilirler.


Bu özel kombinasyon, kalbin kan pompalaması için kasılmasından sorumlu olan kas dokusu olan organ aktivitesine hükmeder. Kalp kası denir. Ayrıca doğumdan sonraki ilk yaşam belirtisini de yönetir.

DAHA FAZLASI..

NEW 709245900378592603

Yorum Gönder

emo-but-icon

Günlük Astroloji Yorumları

3+4 Aralık 2021 Güneş Tutulması

Translate

paylasmak güzeldir.

Sosyal Medya

facebook twitter google+ youtube

Blog Arşivi

Popüler Yayınlar

item