Gezegen kavuşumları


GÜNEŞ-AY - Her ikisi de arkadaş, ama Güneş ruhu temsil eden ateşlidir.  Ay ise Mana'yı (aklı) temsil eden serin ve sulu ve Güneş'e yakın Paksh-bala'da zayıflaşıyor. Trikone / 10. ev Koç burcu, Yengeç burcu veya Aslan burcuna yerleştirildiğinde iyi sonuçlar verir.
Kişiye  kibirli yapar , taş, makine ve alet işlerinde yetenekli, sarhoş edici  zehirli maddelerin satışında uzman olur  sert etki aldığında kötü, utanmaz, küfürlü, kadınlara kolayca iletişim kurar  ve göz hastalıklarından muzdarip.

GÜNEŞ-MARS- Her ikisi de arkadaş, ateşli,, saldırgan ve zalim gezegenlerdir.  güçlü, enerjik, cesur, zeki, savaşçı komutan hükümdarlar tarafından sevilir, yaralı bedenleri olur mücadelede cesur, aceleci  aldatıcı günahkâr,
eğer bu kavuşma Jüpiter’den etkileniyorsa, kişinin  iradesi ve arzuları uyumludur ve genellikle. Bu tür kişiler polis veya silahlı kuvvetlerde istihdam edilmektedir. Ayrıca yetenekli bir cerrah veya elektrik mühendisi olur..
KADIN haritalarında  kürtaj ve düşükler veriyor. Bu birleşim yıkıcıdır Kendra / Trikones'de tercih edilmez. Yükselende  10. veya 11. evde en iyi sonuçları verir. 10. evde, her ikisi de yönelime sahip olduğu ve astlara karşı diktatörlük yaptığı için ekstra güçlüdür.  

GÜNEŞ-MERKÜR- Bu kombinasyon çok yaygındır çünkü Merkür hiçbir haritada  Güneş'ten 28 dereceden fazla uzakta değildir. Fakat bir araya geldiklerinde Budaditya Yoga'yı oluştururlar,  zeki, erdemli, çeşitli sanatlarda yetenekli, iyi konuşmacı, şerefli ve ünlü yapar .kişi  tatlı dilli, konuşkan, zeki, başkalarına danışmanlık  ederek zenginlik kazanır, bilimsel, görünüşü iyi, ama kararsız. Merkür'ün Güneş'in altında 7 derece kadar olması durumunda daha iyi sonuçlar verir; 
Konsantrasyon için yüksek güç ve kapasite verir ve birini zenginleştirir.  2. ve 11. evlerde iyi sonuçlar veriyor.


GÜNEŞ- JÜPİTER- Her iki gezegen de dost canlısı, ateşli, Satwik ve erkektir. Birleşme  erdemli, bir kralın bakanı, arkadaşlardan, varlıklı, bilge, zeki, yaygın olarak tanınan, manevi, emanetçi, kutsal yazılar bilgisi, dini arayışların takipçisi, bir öğretmen, öncü, bankacı veya hekim kazanmış ve yetenekli çeşitli aktiviteler.

 Kişi her zaman içtendir, göreve adanmış, dünya çapında bilge, diplomat, sağlıklı, uzun ömürlü, hizmetkar ve başkalarının yararına olsa bile yardımseverdir. 4. ya da 9. evde, birini yasal bir uzman yapar.
 Eğer Jüpiter yanıyorsa veya başka şekilde kötü bir şekilde etkilendiyse, erkeklerde, zenginlik ve mutluluktan soyağacında bir kayıp olur; 
kadınlarda ise evlilikte gecikme veya evlilik problemleri olabilir.

 GÜNEŞ-VENÜS  Güneş ateşlidir , Satwik, erkek, ruhu temsil eder. Venüs havadar, Rahsi , şehvetli zevkleri temsil eden faydalı kadınsal.
Kişi  müzik, oyunculuk ve güzel sanatlar konusunda uzman, şefkatli, olur karşı cinsle kazanıyor,

 (6. / 8. evde)  devlet işinde iş imkanı  (5, 8 ya da 10. ev), medeni yaşamdan yoksun (özellikle 5., 7. veya 9. evlerde), kötü niyetli ve cinsellik bağımlısı (Yengeç / Akrep'te), yüksek derecede seksüel ya da Venüs'ün Güneş'in değişken burçlarda  olumsuz olduğu  öncü burçlarda  genellikle iyidir.


GÜNEŞ-SATÜRN- İkisi birbirine düşmandır. Satürn Sun'dan oldukça farklı, havadar, Tamsik , malefik, dişi hadım.
 Güneş canlılık ve ruhu temsil eder ve Satürn uyuşukluk ve sefaleti temsil eder. Her ikisi de ayrılıkçı gezegenlerdir. Bazıları baba-oğul veya patron-alt ilişkiyi temsil ettiklerini söylüyor. Böyle bir  erdemli, zeki, kendi görevlerini dikkate alan, yaşlı bir kişi olarak davranışta olgunlaşmış,  öğrenilmiş, gelenek sahibi bir insandır.
 Sun'ın eşyalarından kazandığını, Satürn'ün eşyalarından kaybolduğunu ve ailenin hanımlarına uygun olmadığını gösteriyor.
Kişi karısının / çocukların rahatı hissetmiyor ve tenha sade  bir yaşam sürüyor.

AY-MARS: Ay sulu, Mana (akıl) ve anneyi temsil eden kadın, ama Mars ateşli, Tamsik , ateşli, cesur, dövüş yetenekleri ve küçük kardeşleri temsil eden erkek. Her ikisi de aynı arkadaş grubuna ve kontrol formasyonu ve kan dolaşımına aittir. Böyle bir  zeki, kurnaz, son derece duygusal, zihin üzerinde  kontrol, aşırı aktif, cesur, kararlı ve hırslı. Bunlardan biri zengin (Chandra-Mangal yoga), kadınlar, şaraplar, toprak kapları, deri, el sanatları, cilt veya minerallerle ilgileniyor ve iyi bir danışman.  Etkilenmişse, düşük canlılık, kan hastalıkları muzdarip ve anne ve annelik ilişkilerine düşmandır.

AY-MERKÜR: Her ikisi de doğal faydadır, ancak Merkür dünyevi,  ve hadım gezegeni olduğundan farklıdır. Ay, ilahi anne ise, Merkür, annesi ile mutlu olmayan ilahi prensdir. Bu birleşme aktif bir zihin, son derece gelişmiş bir zeka, kalıcı bir hafıza, sağduyuyla dolu, ses ifadesi, hızlı zekâ ve çeşitli değerler sunar. Kadınlara karşı  mizahi, yumuşak konuşulan, mütevazı, şanslı, ünlü, başarılı bir alim, iyi konuşmacı,  3. , 6., 8. veya 12. evlerde bile iyi sonuçlar verir
Mars / Satürn'den etkilenirse , Pisach Yoga'ya neden olur ve suçluluk, güvensizlik ve şüphe hissi uyandıran, huysuz , aşırı duyarlı, düzensiz ve karmaşık bir baskın insan olur.


 AY-JÜPİTER: Her ikisi de arkadaş canlısı, hayırsever ve Satwik'tir , ancak Jüpiter ateşli ve bilge bir erkektir. Birleşim, her ikisinin de iyi niteliklerini vurgular ve Jüpiter, Ay'ın sallanmasına veya herhangi bir yanlış yapmasına izin vermez., iyi huylu, iyimser, yardımsever, görevlerine bağlı, erdemli işler yapan, başkalarına yardım eden, sempatik, geniş görüşlü, sıcak yürekli ve çok özverili akıllı.
 Kendra / Trikone evlerinde çok iyi sonuçlar veriyor. 10. evlerde ayrıca, iyi bir pozitif yönetim becerisi ve danışmanlık çalışması sunar. Birlikte ünlü Gajkesari Yoga'yı oluştururlar Bununla birlikte, eğer etkilenirse, sert, uyuşuk, başkaları için eleştirel, kararsız ve israflı biri yapar.

AY-VENÜS: Her iki gezegen de doğal yararlıdır ve kadınlar ve Ay, Venüs'ün yani evlilik ve aile hayatının temel anlamlarının büyük kolaylaştırıcısıdır. Fakat Venüs hava, zengin, akıllı, iyi görünümlü, popüler, müzikli, güzel sanatlar, terzilik, dokuma ve giysi ticareti, alış veriş, zekâ, çiçek ve parfüm düşkünlüğü; güzelliği ile ilişkili ve kadınlardan konfor ve zenginlik elde eder. Birinin oğullarından daha çok kızı var ve deniz yolculuğundan kazanıyor. Yakın bir ilişki içindeyse, evli yaşam için zararlıdır.

 Etkilenmişse, biri tembel, günahkâr, çekişmeli, mengene bağımlısı ve suda ya da şiddet yoluyla ölüme neden olabilir. 6. ya da 8. evde, karnında rahatsızlık verirken, 12. sırada yabancılardan zenginlik verir.

AY-SATÜRN: Bu büyük bir uyumsuzluktur ve birbirine karşı bir yaklaşımdır. Ay sulu, Satwik , dişi ve en hızlı hareket eden doğal faydadır; ama Satürn havadar, Tamsik , hadım, en yavaş hareket eden doğal malefik. kişi, dul, yeniden evlenmiş veya yaşlı bir kadın olarak doğmuş olabilir, karısı hasta ya da onun için büyük olabilir, zarafetten mahrum, öz saygı, erdemler, endişeli, titiz, kasvetli, çalışkan ve Annenin mutluluğu çok az  

MARS-MERKÜR: Her ikisi de birbirine yakındır. Mars ateşli, Tamsik Malefic, dövüşçü bir erkek, fakat Merkür dünyevi, Rajsik , çok zayıf bir doğal, edebi ve hadım. zihinsel olarak uyarır, keskin görüşlü, matematik ve muhasebe konusunda ustalık, altın / metal eşyaların elektrik / yangınla ilgili çalışmaları, mühendislik / mimarlık veya güreş / boks ve tıpta / bitkilerde.
 Evliliğin mutluluğu için talihsiz bir durum, dul / bir kadının, yalnızca sınırlı neslin, servetin yoksunluğunun veya devletten servetin kaybı Eğitim kariyerinde engeller olabilir ve hatta eğitimde bir molaya neden olabilir. Hırsızlık ve ekonomik suç eğilimini arttırır.
Kendra / Trikone evlerinde iyi sonuçlar vermiyor, ancak 10. evde bilim adamları, mühendisler, araştırmacılar veya istihbarat ajanları üretiyorlar.

 MARS-JÜPİTER: Her ikisi de arkadaş canlısı ve ateşlidir , ancak Mars Tamsik ve malefiktir , oysa Jüpiter Satwik ve en iyisidir. Dolayısıyla karışık sonuçlar verir.  öğrenilmiş, saygıdeğer, varlıklı, çok zeki, silah kullanma becerisine sahip, lider, Ordu / Polis’te  kıdemli subay olarak, uzman, iyi konuşmacı veya öğretim görevlisi. Birisi kendi çabalarıyla yüksek statü kazanma eğilimindedir. Trikon / 10. evde iyi sonuç veriyor. Diğer evlerde karışık.
 Etkilenirse kazalara ve kırıklara neden olur. İkizler ve Başak yükselen, özellikle kötüdür. Normalde iyi olmayan “Guru-Mangal Yoga” ya neden olur.

 MARS-VENÜS: Mars ateşli, Tamsik , malefik ve savaş erkektir, Venüs ise havadar, Rajsik , faydalı ve şehvetli bir kadındır. Bu nedenle onların birleşimleri normalde iyi sonuçlar vermez. kişi ahlaksız, aldatma, kumarbaz, açgözlü, yalancı, başkalarının eşine bağımlı, aşık tutkulu, güçlü cinsel dürtü ile şehvetli ve kadınlara para harcıyor. Özellikle 1., 2. , 5. , 7., 8. veya 12. evlerde kötüdür. 2. / 8. sırada yoksulluğa neden olur.
 MARS-SATURN: Her ikisi de Tamsik ve birinci sınıf Malefics. Düğümlerin etkisinin birleşimi çok tehlikeli ve yıkıcı hale getirmesi YAMA YOGA oluşur  kötü olarak kabul edilir.  sefil, kavgacı, aldatıcı, hırsızlık ve çatışmalar konusunda yetenekli, ihanet eden, yalancı, anneye düşman,  aileden gelen rahatsızlıklar, günahkar işlere şüphe ediyor ve kendisinden başka bir inancı meraklıdır . Silah, ateş, zehir ve likör kullanımı ( kimyager / barmen yapma) konusunda iyidir, ancak yaralanma / ölümle sonuçlanan silah / düşme tehlikeleri vardır. Ancak, bu kombinasyon  Upachaya (3, 6, 10 veya 11.) evlerde iyi sonuçlar vermektedir.  dengeli bir zihin, olgunluk ve yaştan daha fazla olgunlaştırır.

MERKÜR-JÜPİTER: Her ikisi de çok sayıda ortak özelliği olan doğal faydadır , ancak Merkür topraksal ve hadım, Jüpiter ateşli, Satwik ve erkek. Jüpiter'in, Merkür'ün koruyucu babası olduğu söylenir.  çok öğrenilmiş, zeki, bilgin, tatlı mizaç bir dahi, dikkat çekici, müzikli, danslı, oyunculuk, astroloji, gazetecilik vb. 1, 2, 4, 5, 9 ve 10. evlerde çok iyi sonuçlar veriyor.  
MERKÜR-VENÜS: Her iki gezegen de faydalı,  arkadaş canlısı ve estetik değerlere düşkün.  güzel, erdemli, öğrenilmiş, anlamlı, hem sözlü hem de yazılı olarak çok iyi ifade gücü verir,  neşeli, heykeltraş, usta, el sanatları, iyi giyimli,  iyi bir diplomat ve ortalama karısı, daha şanslı kızları ve arkadaşları ile kutsanmış. Trikon / 10. evde, sonuçların ılımlı olduğu yerlerde çok iyi sonuçlar veriyor.

 MERKÜR-SATÜRN: Satürn birinci sınıf bir malefiktir ve Merkür ile birlikte daha sonraları bir malefik yapar. Bu kombinasyon, 1., 9. 10. evler dışında istenmeyen sonuçlar verir. İkisi de hadım gezegenleri, cinsel aktivite için iyi bir şekilde burgu yapmıyorlar ya da acımasız / soğuk bir eşe işaret ediyor olabilir.  birçok insanın tutsaklığını sağlar, ama aynı zamanda aldatma, karamsar, gezgin, itaatsiz, kötü fikirli, gergindir, romatizma, umutsuzluk, zayıf hafıza, aşağılık kompleksi ve sapkın düşünceden muzdariptir.

 JÜPİTER-VENÜS: Her ikisi de birinci sınıf yarardır, ancak Jüpiter ateşli, Satwik , & erkektir; Venüs havadar  kadın. İkisi pek çok dalda, zeki, erdemli, varlıklı, dindar, iyi görünümlü, arkadaş ve fiziksel rahatlığı, uzun ömürlü,kutsanmış, öğrendiği veya işiyle kazandığı pek çok alanda çok öğrenilir. Etkilenirse, fazladan seks veya hırsızlar veya loto yoluyla sağlık ve servet kaybına ve soy kaybına neden olabilir.

 JÜPİTER-SATÜRN: Bu, en iyi fayda sağlayan ile en kötü maleficinin birleşimidir. İkisi birbirine karşı nötrdür.   sakin, otoriter, bir grubun veya politik pozisyonun üyesi , Upchaya'da (3, 6, 10 veya 11.) evlerde, biri kral, zengin tarafından onurlandırılmış, çok ünlüdür. Başka bir yerde, kişi zenginlikten, özgüvenden ve Sanyas'a götüren feragatten yoksun olabilir. İki gezegen bilgi ve ayrılma için Karaka.

 VENÜS-SATÜRN: Her ikisi de havadar ve birbirlerine dost, ancak Venüs  faydalıdır (tüm konforları belirtir), Satürn ise Tamsik ve malefiktir (ayrılık / ayrılmayı ifade eder). Zorlu bir yolda olan fedakarlık kariyere, mutluluk şeklini geliştiren ürpertici yalnızlık hissine güvenilmez  rüyalar  göründüğünü gösterir. Sorumluluğunu kabul etmek ve görevlerini yerine getirmek onun için kendi rahatından daha önemlidir. Evlik  hayatı  yargılamalar ve sıkıntılarla dolu olabilir, evlilik cephesinde anlaşmazlığa neden olur ve cinsel yaşamda isteksizlikler . 1  4., 5. , 9. ya da 10. evde bir varlıklı ve başarılı bir hale gelir.

Yorum Gönder

0 Yorumlar