Astroloji Venüs etkileri


Venüs ile ilgili temel astronomik gerçekler
Venüs, Güneşten en uzak ikinci gezegendir. Güneş ve Ay dışında gökyüzündeki en parlak gezegen . Dünyadan görüldüğü gibi, Venüs asla Güneşten 48 dereceden fazla uzakta olmaz. Venüs'ün Güneş etrafında bir yörünge yapması 225 gün sürüyor ve ekseninde bir dönüşün tamamlanması 243 gün sürüyor. Venüs retrograd periyodu yaklaşık 40 ila 43 gündür ve yaklaşık her on dokuz ayda bir retrogra alır.

Hindu Mitolojisinde Venüs

Venüs, şeytanların gurusu, tanrılarla savaşan Sanjivini Vidya'nın yardımıyla ölüleri kaldırabilir. O son derece zeki ve gerçek bir Brahmana, her öğrenme biçiminde uzman. Ayrıca Zühre, Roma Astrolojisi'nde Lucifer isimleriyle bilinir. Eski Roma tanrıçası Venüs (Eski Yunan Mitolojisi'nde Afrodit) adını bu gezegenden almıştır. Halk arasında  Çoban Yıldızı olarak da bilinir. Kendi ekseni etrafında, Güneş Sistemindeki diğer tüm gezegenlerin aksi istikamette döner.
Astrolojide Venüs ( zühre,çoban yıldızı, ) Terazi ve Boğa burcunun yöneticiliğini üstlenir. Balık burcunda yücelir(27 derece), Başak burcunda gücünü yitirir.Akrep ve Koç burcunda zararlı konumdadır. VENÜS  üçüncü felek göğündedir, Yaratıcının esmalarından, YA VEDUD-YA GANİY-YA HAFİD' e tekabül eder.

Venüs Cinsiyeti: Kadınsı.ve Arzu Venüs ilişkiyi gösterir: Eş.
Venüs'ün Mizaç: Kolay gidiş ve uzlaşmacı.
Venüs'ün Yönel Gücü:  Yedinci / Dördüncü Evde.
Venüs'ün Zayıflığı:  sekiz ve Onuncu  altıncı Evde.
Venüs burcu yönetir: Boğa ve Terazi.: Balık.
Venüs'ün zayıflamasının işareti: Başak koç akrep
Venüs'ün arkadaşları: Merkür ve Satürn.
Venüs'ün düşmanları: Güneş ve Ay.
Venüs ile nötr: Mars ve Jüpiter.
Venüs'ün Vimshottari Dasha dönemi: Yirmi yıl.Venüs tarafından yönetilen Nakshatra  Bharani Nakshatra , Purva Phalguni Nakshatra ve Purva Ashadha Nakshatra'dır .

 Venüs vücut kısmı: Böbrekler ve  Üreme organları.
Venüs  günü : Cuma.yön: Güneydoğu yönü.
Venüs  taş: Elmas. Beyaz Safir ve Zirkon.
Venüs  renkler: Beyaz ve Alacalı Renkler İlkbahar mevsimi.
Venüs'ün  tatlar: Ekşi tatlar.geometrik şekil: Bir Sekizgen.
Venüs'ün Numeroloji'ye göre sayılar: 6, 15, 24, 33 ve altıya kadar ekleyenler buna göre yönetilir.

Venüs için olumlu anahtar kelimeler: Uyum, Adanmışlık, İyileştirme, Sevgi ve Duyarlılık
.
Venüs için olumsuz anahtar kelimeler: Tembellik, Kayıtsızlık, Kendine hoşgörü, Yüzeysel ve Çapkın.


VENÜS  vücut kısımları, işlevleri ve hastalıkları


Boğa ve Terazi üzerine hüküm süren Venüs, boğaz, tiroid ve böbrekleri düzenlemeye yardımcı olur. Venüs  Bakır vitaminlerini yönetir. Venüs ayrıca dolaşım sisteminin yarısından fazlasına hakimdir, ciltle ilgilidir. Venüs kan hastalıklarında rol oynar. Venüs ayrıca flebit, Mars, sıkı, sağlıklı kasları temsil ederken, Venüs, zıddı, yumuşak veya zayıf kasların potansiyel bir ton veya gerginlik olmadığını gösterir.
 bademcik iltihabı, difteri, larenjit, boyunda şişlik, kabakulak ve ağız veya boğazda pamukçuk veya mantar enfeksiyonu gibi boğaz ve boyun ile ilgili tüm hastalıklar. Tiroid ile ilgili problemleri, böbreğin çeşitli hastalıklarını, ayrıca deri rahatsızlıklarını, Şeker veya diyabet, idrar ve semen ile ilgili problemleri yönetir. Ellerin ve ayakların kilo ve ödemlerine veya kilo verememe sorununa neden olabilir.

VENÜS'ün yönettiği meslekler

Venüs, sanat, eğlence, güzellik ürünleri, lüks , özellikle tatlılar ile ilgili tüm meslekleri ve kariyerleri yönetir. Venüs; oyunculuk, drama, film endüstrisi, müzik, dans, şarkı söyleme, enstrümantal müzik, çizimler, resim, heykel, fotoğrafçılık, süsleme, parfümeri, sanat, dekorasyon, kuyumcular, değerli taşlar, lüks eşyalar, gelir vergisi ile ilgili olanları belirtir. gelir, finans departmanı, banka yetkilileri, yargıç, yün tüccarı, berberler, saç stilistleri, peruk yapımcısı, terzi, terzi, bayan giyim, bayan giyim, lüks eşya bayileri, oteller, restoranlar, pastane, aşçılar, bayiler, barlar, süt çiftliklerinde bayiler, buz krema, şeker, süt, şekerleme, boyalar, boyalar, asitler, benzin, yağlar, gübre, cam, plastik, parfümeri, sabun, evlilik komisyoncusu,
Venüs'ün Mantra'sı:Om dram dreem droum sah shukraya namah
Hima kunda mrinalaabham daityanam paramam gurum sarva shastra pravatkaram bhargavam pranamaamayaham

Venüs'ün burç içine iyi yerleştirilmemiş olması durumunda Venüs için yapılacaklar:
Durga chalisa'nın okunması.
Venüs Mantralarının okunması.
Yardımseverlik: Evli kadınlara cuma günleri parfüm, süslü eşya ve beyaz sandal ağacı bağışında bulunun.
Oruç: Cuma günleri.Rudraksh: Altı mukhi (altı yüzlü) Rudraksh giyin.

Yorum Gönder

0 Yorumlar