3. Evdeki Satürn'ün Astrolojik Anlamı

3. Evdeki Satürn'ün Astrolojik Anlamı


Satürn serttir, zorluklar, engeller ve gecikmeler verir, kişinin sabrını ve dayanıklılığını test eder, hayat dersleri verir, sonunda başarıya doğru gitmeden önce hayatı basit ve pratik hale getirir
NEW,Gezegenler,Satürn Kavuşumları,3. Evdeki Satürn'ün Astrolojik Anlamı,
3. ev kardeşler, meslektaşlar, okul arkadaşları, ilk-orta eğitim ve iletişim vb. ile ilgilenir. Ayrıca kısa gezileri, ulaşımı ve tüm pratik şeyleri tartışır. Bu ev, kişinin eğitiminde ve mesleğinde hayati bir rol oynar.

3 ev de Dusthsthan (kötü evin) biri olup cesaret, fiziksel güç, inisiyatif, girişimci doğasını, yazma ve iletişimsel yeteneği vb temsil Upachaya ev böylece zararlı gezegenler burada iyi kabul edilir.

Satürn için en iyi konumlardan biridir; bireyi çok çalışmaya iter, hayatın zorluklarıyla yüzleşme cesareti verir. Birey birçok engelle, gecikmeyle veya muhalefetle karşılaşabilir, ancak sonuçta başarılı sonuçlar çıkacaktır.

10. evden 6. konumdur.Kariyeri yöneten kişi, kariyerinde Satürn yolunda çok başarılı olmak için uzun bir yol kat edecektir. Birey, çalışkanlığı ve zekası ile toplumda tanınacak ve saygı görecektir.

Bu kişilerin herhangi bir türde ortaklık işine girmemeleri her zaman tavsiye edilir. Kişi genellikle ciddi, düzenli ve hayata çok odaklıdır. Bu insanlar mahremiyeti veya izolasyonu tercih eder. Onlar parlak stratejist ve analisttir. doğru ile yanlışı ayırt etmek için en iyisidir..


Bazı Olumsuz Etkiler:

Bu kişiler çocukluklarından beri konuşmaya utangaçtırlar ve sınıfta ayağa kalkıp isteseler bile konuşmaları onlar için kolay değildir. Başka bir deyişle, zamanla iyileşen konuşma korkuları vardır.

Çocuklukları pek akılda kalıcı değil, kendilerini takdir edilmediklerini, düşünme biçimleri nedeniyle hafife alındıklarını hissettiler. Kimse onları duymadığı için bu onlara bir aşağılık kompleksi vermiş olabilir ve sessiz kalmayı öğrenmiş olabilirler.

Çok sosyal olmadıkları için çok az veya yetersiz etkili temaslara sahip olacaklar ve muhtemelen çok yalnız kalacaklar. Yalnızlık zaman zaman karamsarlık ve depresyon getirecektir.

Bu yerleşime sahip insanlar zaman zaman sebepli veya sebepsiz depresif hissederler. Bunun nedeni Satürn'dür; bu depresyon duyguları çocukluktan beri gelir çünkü çocukluk çok unutulmaz olabilir. Ancak bu depresyon ve karamsarlık durumu, zaman ve yaş geçtikçe düzelecektir.

Diğer bir sosyal faktör ise kardeşleri ve akrabaları ile olan ilişkileridir; çok iyi olmayacak. Kardeşler veya akrabalar zaten yerlinin hayatında pek yardımcı olmayacaklar, aksine çoğu zaman onlardan hayal kırıklığına uğrayacaklar.

Kişinin araba kullanırken dikkatli olması gerektiği söyleniyor.

Bu insanlar iletişim konusunda iyidirler ancak çok iletişim kuramazlar, bu yüzden sadece merhaba demek için birini aramak veya mesaj atmak onlar için çok zordur.

Bu kişiler fikirlerinin ciddi biçimde eleştirildiklerine inanıyorlar; kendilerini güvensiz hissederler ve duygu ve düşünceleri konusunda sessiz kalmayı tercih ederler.

Satürn'ün bu yerleşimi eğitimde engeller yaratır, kişi eğitimini tamamlayamayabilir veya gecikebilir veya yüksek öğrenime ulaşamayabilir. Bu kariyeri etkileyecektir.

Bu yerleşim evlilik hayatına ciddi zararlar verebilir. eşinize her türlü desteği ve güveni sunacaktır, ancak sonunda incinecektir. Kişi gerçek aşkı aramaya devam edecektir.3. Evdeki Satürn'ün Bazı Olumlu Etkileri:

Bu kişiler meslektaşları ve üstleriyle fazla etkileşime girmeleri gerekmeyen görevlerde çok iyidir. Her zaman kendi işlerine baktıklarından, diğerlerinden daha hızlı sonuç almayı başarırlar.

Genellikle katıdır, düzenlidir (tıpkı Satürn gibi), parlak bir zihne sahiptirler ve strateji ve analiz uzmanıdırlar.

Kişi, hayatta bir şeyler elde etme çabalarıyla birçok engelle ve rahatsızlıkla karşılaşacak, ancak sonunda uçan renkler ve başarı ile çıkacak.

Ayrıntılara dikkatleri kesinlikle olağanüstüdür ve yalnızca gerektiğinde çok daha az konuşurlar. Bununla birlikte, ne zaman konuşurlarsa konuşsunlar, kelime seçimleri harika, cümleler kısa ve öz ve insanlar onları duymak istiyor. Ancak, kibar ve sözlerinde kimseyi incitmemek için çekingendirler.

Hangi meslekte olursa olsun, kişi görev ve sorumlulukları konusunda kendini adamış, disiplinli, aktif ve dakik olacaktır.

3. evdeki Satürn kişiyi çok mantıklı kılıyor; hayırseverlik, din, doğru ve yanlış gibi konularda insan farklı kavram, görüş ve inançlara sahip olacaktır.

Yerleşim genel olarak iyiyse, o zaman kişi zengin olabilir, siyasetle ilgilenebilir, alt sınıfa hizmet edebilir ve Satürn düşük sınıftan insanları temsil ettiği için kitlelerin refahı için çalışabilir.

Daha az konuşup daha çok dinledikleri için sürekli yeni fikirler üretirler ki bu başarılarının sırrıdır.

Satürn onları çok sabırlı ve hoşgörülü yapar, bu da onlara çok istikrarlı bir zihin verir ve hayattaki herhangi bir durumla başa çıkmak için zaman verir ve alırlar.

Satürn ile doğum haritalarında üçüncü evde doğan insanlar kesin, esnek ve olayları derinlemesine görme yeteneğine sahiptir. Çok verimli bir şekilde organize olabilirler ve yaşamla en geleneksel ve muhafazakar şekilde baş edebilirler.

3. evdeki Satürn, kişinin uzun süre bir işte veya hizmette olmasına izin vermez ve sonunda kendi işine sahip olur. Dünyevi başarı 33 yaşından sonra gelecektir.

Bu ev aynı zamanda cesareti de teşvik eder. Kişinin iradesinin ve çabasının evi, yani kişinin çabasının nerede olacağı ve yaptığı işte ne kadar çaba göstereceğidir. Bu aynı zamanda 8. evden 8. olduğu için uzun ömürlü evdir .

Satürn, Güneş ile aynı alanı paylaşıyorsa, babanızla olan ilişkinize zarar verebilir. İşin iyi yanı, bunu başarmak için yeni iş stratejileri geliştirmeniz için size ilham verecek.

Yurtdışında çalışma fırsatları bulabilirsiniz. Ya da işle ilgili seyahatlere çıkabilirsiniz. 3. evde Satürn'ü zayıflattıysanız, kardeşleriniz veya yakın arkadaşınızla olan ilişkilerinize zarar verebilir. Satürn'ün varlığı başarınızı geciktirebilir, ancak kendinizi çalışmaya adadığınız sürece, başarıyı daha yüksek bir seviyede bulabilirsiniz.

3. ev Satürn, ancak çok çalışırsanız servetinizi lehinize çevirebilir.

3. evden Satürn açıları:

5. evdeki görünüm:

Beşinci ev aşk hayatını, çocukları ve diğer zevkleri temsil eder. Bu yön, kişiyi eğlenceden, aşktan veya diğer zevklerden mahrum bırakır. Kişi, yaşam ve sorumlulukları konusunda çok ciddi olabilir ve yaşamın küçük anlarının tadını çıkarmayı unutacaktır. Aynı zamanda bu yön onu sakin, manevi, yardımsever yapacak ve hayatın anlamını ve amacını arayacaktır. Doğumda problem olabilir.9. evde açı:

Bu çok iyi bir yön. 9. ev dini, maneviyatı, kişinin hayata bakışını, şansı ve talihi temsil eder. Bu bireyler hayata felsefi bir bakış açısına sahip olacaklardır. Bu insanlar çok zekidir ve kendi din, Tanrı, maneviyat ve inanç kavramlarına sahiptirler. İnatçı tavırları vardır ve uyum sağlama konusunda fazla esnekliğe sahip değildirler. Gizli bilimlere derin bir ilgileri vardır. 9. ev ayrıca uzun yolculuğu temsil eder; yabancı ülke veya dini yerler olabilir. Satürn bu evde iyi durumdaysa, o zaman kesinlikle yabancı yerleşime yardımcı olacaktır. Bu yerleştirme aynı zamanda onlara iyi bir eğitim ve daha yüksek başarı sağlar. Genelde uzun ömürlüdürler.12. evde açı:

12. ev açısı düşmanlarınızı kontrol altında tutacaktır. Ancak kişi yabancı ülke ile ilgili eğitim, meslek veya yerleşim gibi sorunlarla karşılaşabilir. Uyku sorunları olabilir.Önemli:

Bunlar genel gözlemlerdir. Genel sonuç hayıra bağlı olacaktır. 4. evdeki gezegenlerin görünümü , diğer gezegenlerin görünümü , yerleşim evleri, yüceltme , güçten düşme, açılar, Nakshatra, efendilik, kavuşum, derece vb.

Güneş burçlarını evlilik analizi- çocuk sahibi olmak ve ruh eşi bulmakta kullanıyorum. Ay Burçlarını psikolojik denge, sağlık ve hastalık analizini ve HAYATIN TÜMÜNE YAYILAN TÜM KARARLAR için kullanıyorum. Yükselen burcu kişinin karakterini güvenirliğini görmek için kullanıyorum.
1+2 Shani-Satürn-evlerde
Satürn başarınızı inkar etmek değildir, sadece hatalarınızdan ders almanızı ve güçlenmenizi sağlar. Böylece inkar etmez, geciktirir. Kısıtlamalar, sorumluluklar ve sıkı çalışma olarak yaşadığımız gecikmeler. Satürn davranışlarınızı karma değerinize göre yargılar, dolayısıyla buna göre eylemde bulunur. Merhametli ve kibar veya acı ve sert olabilir. Öyleyse, Satürn'ün her bir evdeki bir burçta, eğer olumlu bir şekilde yerleştirildiyse (mooltrikon, kendi işareti, yüceltilmiş veya arkadaşça işaret) olası etkisi nedir? Vedik Astrolojinin iç prensiplerine dayanan genel bir bakış.
1. Evdeki Satürn
: Ascendant'daki Satürn, 10'uncu mesleğe ev sahipliği yapması nedeniyle güçlü bir kariyere sahip olacağınız anlamına gelir. Bir yandan diğer yandan disiplinli, çalışkan ve iddialı olmanızı sağlar; hayatın geri kalanında biraz daha yaşlı hissetmeni sağlar.
Satürn'ün 7. evdeki güçlüyönü nedeniyle daha yaslı bir eşiniz olması muhtemeldir.
1 Satürn'ün Yükselendeki en düşük Dig- Bala'ya sahiptir. Bu nedenle kendinizi ifade etmekten korkabilirsiniz, çekingen, yeni şeyler öğrenmek zor, düşmanca gelir, güven eksikliği, sağduyu eksikliği vb.
Bu, geçmiş yaşamlarınızda gücün kötüye kullanılmasından kaynaklanabilir. Yani bunda size bu hayal kırıklığı ve gecikme dersi öğretiliyor. Bu dengeyi bu hayatta öğrenmelisiniz. Bunu anladığınızda, hayattaki hedefleriniz için sistematik olarak çalışabilecek ve başarılı olabileceksiniz.
Olumsuzluğu artıracağı için izolasyonda yaşamaktan kaçının.
Bu pozisyonda hemen hemen her zaman aile sorunları vardır, ancak bunları çözmeyi öğrenmeye çalışın. Alçakgönüllü olmayı, yardımsever olmayı öğrenin ama aynı zamanda fikrinizi ortaya koymaya çalışın, iradenizi ifade edin. Çevrenizdeki iyi insanları tanımayı öğrenin, etrafınızı bu iyi dileklerle kuşatın, çünkü kötü arkadaşlara daha çok çekileceksiniz.
Bu kritik evdeki Uğursuz Satürn, tüm kişilik ve çevre onun kısıtlayıcı etkisi altında ezildiği için çok fazla sorun çıkarabilir.
Satürn ile ilgili tüm okumalarda olduğu gibi, 36 yaşındaki olgunluk yaşından sonra durum daha anlaşılır hale geliyor2. Evdeki Satürn:
Satürn'ün yerleşimi, kişinin başarılı olma eğiliminde olmasına rağmen aynı zamanda insanı aileden, özellikle de anneden ayırır. 2. evdeki Satürn 36 yaşına kadar otomobil ya da ev ve aynı zamanda servet edinimini geciktirir. Evde kısıtlayıcı ortam olması nedeniyle kişi disiplinli olur. Satürn'ün dördüncü evdeki yönü, annenin çok sert, katı olabileceğini ve genelinde zorluklarla karşılaşabileceğini gösteriyor. İkinci evden, 11. gelir geliri evine bakmakta ve Satürn Dasa’ndayken pek çok kazanç elde edebilmektedir.

2. evdeki Satürn sizi para konusunda bilinçlendirecek . yaşamınızda ilk dönemi kısıtlı koşullarla karşılaşmış olabilirsiniz. Doğal olarak tutumlu olacaksınız, kaynakları biriktirecek, bütçe ayıracak, vs. Ve bu sizi eninde sonunda açgözlü, çıkarcı, bencil, cimri yapabilir, her şeyi biriktirirsiniz. Zenginlikten yoksun olduğunuzu hissediyorsunuz, bu yüzden para ve mülkün peşinden koşarsın. Orta yaştan sonra para vs rahat olmalı. Ama genellikle hayat kurudur, aileden uzaktır, arkadaşlar yoktur. Geçmişteki yoksulluk ve deneyimleriniz ne olursa olsun, bu sefer Değer dersini öğrenmeye çalışın. Mutlu olmak istiyorsan paylaşmayı öğrenmelisin. Mesele para değil, mutluluğu paylaşmayı, ailenize/arkadaşlarınıza güzel sözler söylemeyi, saygı göstermeyi, banyoda yüksek sesle şarkı söylemeyi ve doğada yürüyüşe çıkmayı öğrenmeli ve ruhunuzu yükseltmeye çalışmalısınız. Hayatı güzel yapan şeyin ne olduğunu fark etmeyi öğrenmelisin. Bunu yaparsanız, güvenlik ve özgüven duygunuzu geliştireceksiniz. 
DAHA FAZLASI..

Satürn Kavuşumları 6640194520648655210

Yorum Gönder

emo-but-icon

Günlük Astroloji Yorumları

3+4 Aralık 2021 Güneş Tutulması

Translate

paylasmak güzeldir.

Sosyal Medya

facebook twitter google+ youtube

Blog Arşivi

Popüler Yayınlar

item