*/------Blogger Efendisi-----/* Hint Astroloji Vedıc Astroloji : Satürn evlerde etkileri

Translate

4 Eylül 2019 Çarşamba

Satürn evlerde etkileri


Herkesin yaşamın bir noktasında acı deneyimleri, işyerinde başarısızlığı, yakın birinin ölümünü ya da sorumluluk yükü vardır. Hepimizin üzerinde kontrolümüz olmadığını düşündüklerimizle  yüzleşmeliyiz. Kendimizden daha büyük, savaşmamız gereken bir şey var. Güçlü gezegen yalnızlık, korku, üzüntü ve kayıplarla ilgilidir. Bu aslında bir öğretmendir çünkü sizi sert gerçeklerle yüzleşmek, gerçeği kabul etmek, maddi eğilimlerden vazgeçmek ve hayatı kolaylaştırmak için eğitir. Hayatınızı zorlaştırmak için orada değil, sadece gerçek hayatınızı zorlaştıran idealist eğilimlerden kurtulmanızı istiyor.


Satürn başarınızı inkar etmek değildir, sadece hatalarınızdan ders almanızı ve güçlenmenizi sağlar. Böylece inkar etmez, geciktirir. Kısıtlamalar, sorumluluklar ve sıkı çalışma olarak yaşadığımız gecikmeler. Satürn davranışlarınızı karma değerinize göre yargılar, dolayısıyla buna göre eylemde bulunur. Merhametli ve kibar veya acı ve sert olabilir. Öyleyse, Satürn'ün her bir evdeki bir burçta, eğer olumlu bir şekilde yerleştirildiyse (mooltrikon, kendi işareti, yüceltilmiş veya arkadaşça işaret) olası etkisi nedir?  Vedik Astrolojinin iç prensiplerine dayanan genel bir bakış.


1. Evdeki Satürn: Ascendant'daki Satürn, 10'uncu mesleğe ev sahipliği yapması nedeniyle güçlü bir kariyere sahip olacağınız anlamına gelir. Bir yandan diğer yandan disiplinli, çalışkan ve iddialı olmanızı sağlar; hayatın geri kalanında biraz daha yaşlı hissetmeni sağlar. Satürn'ün 7. evdeki güçlü yönü nedeniyle daha eski bir eşiniz olması muhtemeldir. Kardeşlerle olan ilişkiniz, eğer varsa, Satürn'ün 3. evdeki görünüşünden dolayı acı çekebilir.


2. Evdeki Satürn: Satürn'ün  yerleşimi, kişinin başarılı olma eğiliminde olmasına rağmen aynı zamanda insanı aileden, özellikle de anneden ayırır. 2. evdeki Satürn 34 yaşına kadar otomobil ya da ev ve aynı zamanda servet edinimini geciktirir. Evde kısıtlayıcı ortam olması nedeniyle yerli disiplinli olur. Satürn'ün dördüncü evdeki yönü, annenin çok sert, katı olabileceğini ve genelinde zorluklarla karşılaşabileceğini gösteriyor. İkinci evden, 11. gelir geliri evine bakmakta ve Satürn Dasa’ndayken pek çok kazanç elde edebilmektedir.

3. Evdeki Satürn: Bu yerleşimin  kendi patronu olması işten muhtemelen iş dünyasında, romancı, radyo jokey ve benzeri yaratıcı kariyerleri tercih edebilir. Satürn'ün yönleri veya Güneş ile birlikte olması durumunda, babayla olan ilişkiler zarar görebilir. 3. evdeki Satürn,  kardeşleri ile olan ilişkisini bozar. Ve bir kişinin yüksek öğrenimini 9. evdeki boyutuna kadar erteleyebilir. Yine, Satürn'ün 12'nci yönü, manevi arayışların yerine getirilmesinde gerileme olduğunu öne sürüyor.

4. Evdeki Satürn: 4 konumu, evdeki disiplinli bir ortamı gösterir. Annenin hayatına oldukça geç gelmiş veya en son evladıdır. Dördüncü evden, Satürn, 6. evdir, hastalıkları geciktirir ve olumlu bir şekilde yerleştirilirse düşmanları kazanmalarına yardım eder. Ancak zayıflatılmışsa, kemik ve eklemlerle ilgili hastalıkları doğurabilir. 10. evin üstündeki yönü, kişinin halkın kariyerinde büyümesini kolaylaştırıyor.

5. evde Satürn:  kişinin yaratıcı içgüdülerini engeller ve evliliği ve soyları geciktirir. Bununla birlikte, Venüs veya Merkür ile olan ilişkisi yaratıcılığı artırabilir. 5. evden 7. evdeki görünüşü evliliği tutuyor, ancak olgun ve disiplinli bir ortak vaat ediyor. Satürn'ün 11. kazanımlar evresindeki yönü, beklenmeyen kazançlar getiriyor. Bu yerleşim aynı zamanda yerel olanın utangaç olduğunu da göstermektedir.

6. Evdeki Satürn: malefik evdeki Satürn olumlu sonuçlar verir. Hayattan düşmanları yok etmenize ve muhalefet kazanmanıza yardımcı olur. Zamanında kariyer büyümesini sağlar. Bu aynı zamanda uzun ömürlüdür. Bu yerleştirme, vatandaşa dava ve borçlarla etkin bir şekilde başa çıkmak için yapısal bir yaklaşım sunar. Satürn zayıflatılmışsa, yerli kemik sorunları vb. Gibi sağlık sorunlarına maruz kalmak zorunda kalabilir. 12. evdeki yönü yabancı toprakları ziyaret etme olasılığını öne sürer. Girişimciden ziyade çalışan olmanız ve kardeşlerden de destek almanız muhtemel.

7. evde Satürn: Satürn'ün bu konumu Terazi'de yüceltilmiş olduğu için hayırlıdır. Bu pozisyondan dolayı ciddi ve disiplinli bir ortak edinmeniz muhtemeldir ve Satürn geri dönüş döneminde olmadıkça veya kendi işaretini koymadıkça çok uzun bir bekleyişin ardından. Uzun süreli bir ilişki muhtemeldir, ancak  aşk ve duygulardan yoksundur. Satürn'ün 9. evden 7.'sine bakışı, yerli halkın daha yüksek çalışmalar ve felsefe kazanma yönündeki eğilimini göstermektedir. Yükselişe ilişkin yönü, yerli halkın ticari ve ciddi bir kişiliğini ortaya koymaktadır. Ve dördüncü evin görünüşü, düzenli  hayatı ve kısıtlayıcı bir iç atmosfer sunuyor.

Sekizinci evdeki Satürn:  uzun bir yaşam süresinde doğallık kazandırırken, birini kötü servete karşı savunmasız kılar. Yeraltı işleriyle ilgili herhangi bir işletmenin bu yerleşimden fayda sağlaması olasıdır. Satürn ayrıca 8. evin yönettiği zorlukları ve dönüşümleri geciktirmekte ve hayatı daha da istikrarlı kılmaktadır. Satürn'ün 2. evden bu bakması, kişinin  aileden ayrılmasının yaşamda oldukça erken olduğunu gösteriyor. Derin gömülü aile ile ilgili bazı sırlar olabilir. 5. evin üzerindeki yönü, halkın eğitimini geciktirebilir ve çocuklarla engel oluşturabilir.

9. evde Satürn: konumu, kişinin yasalara saygılı, yaşlılara, babalara, otoriteye ve dine saygı duyan biri yapar. Ancak, baba çocuklardan erken yaşta ayırmak zorunda kalabilir. Satürn, özellikle dasasındaki 11. evdeki görünümü nedeniyle olumlu kazançlar sağlar. Satürn'ün bu pozisyonu aynı zamanda yüksek öğrenimini de erteleyebilir. Satürn'ün 3. evi görmesi nedeniyle, din ve maneviyat hakkında yazma konusunda büyük bir eğilimi olabilir. Satürn aynı zamanda 6. evin 9'undan da görülüyor, böylece engelleri, borçları ve hastalıklardan kurtulmasını sağlıyor..

10. evde Satürn:  özellikle demir, madencilik ve petrol ile ilgili olmak üzere, ancak diğer gezegenlerin desteklenmesi koşuluyla, parlak bir kariyere işaret ediyor. Ayrıca,  halkın genel olarak kamu sektöründe veya idarede hizmet vermesi olasılığı da vardır. Ne yapmayı seçerse seçsin iş konusunda ciddi olması muhtemeldir. Satürn'ün 10. sıradaki yerleşimi, insanı çalışkan ve amaçlarına yönelik hırslı kılar. Kişi kariyer gelişimi için yurtdışına bile gidebilir. Satürn'ün 7'inci yönü,  kariyer odaklı bir ortak verir. Bu pozisyon aynı zamanda profesyonel çabalar nedeniyle evlilikte gecikmeyi de öneriyor.

11. evde Satürn: Yüce veya dostça veya kendi işaretine yerleştirilmişse, Satürn 11. evde olumlu sonuçlar verir.  mülk edinme ve yaşamda iyi bir sosyal itibar kazanma olasılığı yüksektir. Venüs ve Ay burada Satürn'le bağdaşıyorsa, başarı ve bol mallar daha da olasıdır. Satürn bir düşman düşüşte olduğu ya da zayıflatılmışsa, o zaman kişi kumar, spekülasyon vb. Gibi gölgeli kaynaklardan para kazanabilir. Bu da sıkıntılara yol açabilir.  büyük bir sosyal çevreye sahip olması muhtemel. Ancak eğer Mars ya da bazı maleik gezegenler üstündeyse, yerli sağlık komplikasyonlarından muzdarip olabilir. Bununla birlikte, çocuklar ve yaratıcı arayışlar sayesinde çok şey kazanacaktır.

12. evde Satürn : evdeki konumu, kişi stres, mülk kaybı ve kalıtımsal zenginlikten muzdarip olabileceği için elverişli değildir.  aynı zamanda zenginlik elde edebilir. Bu yerleştirme, yerlinin manevi arayışlara yatkın olacağını, ancak bu konuda da gecikmenin mümkün olduğunu göstermektedir. Satürn'ün 12. evle ve 9. evle olan ilişkisi nedeniyle dış ticarete katılabilir. İkinci evin üzerindeki yönü ise yabancı kaynaklar aracılığıyla muazzam kazançlar sağlar. Satürn, ayrıca 6. evi, düşmanlara karşı zafer kazandıran yönleriyle de ele alıyor. Bununla birlikte, aktif dönemde veya mahadasada Satürn, eklem ve bağırsak sorunları gibi sağlık sorunları yaratabilir. Kişinin ayrıca eğitim arayışları nedeniyle babasından ayrılması gerekebilir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme