Translate

13 Ocak 2019 Pazar

Dasamsa kariyer haritası

Vedıc Astroloji D 10 Dasamsa Kariyer Haritası

1.       Dasamamsa haritası  meslekte gecikmelere ve geçici hayal kırıklıklarına neden olan faktörleri tam olarak belirler

2. Dasamamsa  yöneticisi  işle ilgili şöhreti gösterirken, yöneticisi  çalışmadaki tutumu ve güdüleri gösterir

3. İkinci ev yatırımları ve grubu gösterirken, ikinci evin yöneticisi  hangi kaynaktan maddi elde edeceğinizi ve o  kaynağını ve ait olduğunuz grubu gösterir.

4. Üçüncü ev anlaşmalar ve iletişim ile ilgilidir, üçüncü  yönetici yerleşimi  kısa yolculuklar gösterir.

5.  Dördüncü ev Mülk, ofis, iş yerinin analizinde  kişisel sektör  gösteriyor .

6. Beşinci ev, çalışanları iş hayatında gösterir. Güçlü olduğu zaman yüksek terfi getirir.

7. Altıncı ev, personel işlevlerini gösterirken, efendisi hasara neden olan düşmanları getirir.

8. Yedinci evin efendisi halkla ilişkilerimizi gösterir; Eğer
Merkür  yedinci evin efendisi ise  kişi hoş bir kişiliğe sahiptir

Jüpiter iyi tavsiyelerde bulunur ve Mars ofisteki herkes için zor olabilir.

Satrün  herkesi eleştirir, eğer malefik  yedinci lordla ilişkisi varsa, halkla ilişkiler kötü olabilir. eğer malefik varsa insanlar çok kıskanabilir.

9. Sekizinci ev, iş için iyi olan borçları ve borçları gösterir, eğer yerleşimler  varsa, ticari faaliyetlerde bulunmalarının yetersiz olması durumunda, sekiz efendi sıkıntı yaratır.
10. Dokuzuncu evde hükümet, hukuk  rehber ve danışmanları gösterir

11. Onuncu ev şirket kariyerini gösterir. O gezegenin Tanrısına dua etmek ve başarıya ulaşmak için onu ofise koymak hayırlısı olacaktır

12. On birinci ev gruptaki arkadaşları gösterir, efendi ise eğitim gelişimini gösterir.

13. Onikinci ev gizli düşmanlar getirir ve orada bile bir faydası yerliler için büyük bir nimettir.

14. Eğer evler ve yöneticiler  güçlü ve iyi yerleştirilmiş ise, o zaman işin o kısmı ile ilgili servetle karşılaşılır. Kişi  zayıf ve etkilenmiş ise  hasarlar etkiler. Güçlü graha (avastha) ile bağlantılı iş / başarı bir başarı ve para kaynağı olacaktır. 

         DASHAMSHA  (D10) Evler

İlk Ev: Hayatta karma yapmak niyetimizdir Yükselen  yerleşelen gezegenler karmaları önem sırasına göre şekillendirir.  Genellikle yükselen  üzerindeki güçlü etki, kişinin mesleğine karar verir İşle ilgili şöhreti gösterir. Jüpiter ve Merkür burada digbali ve asil bir mesleği gösterir..

İkinci Ev: Yerleşik karmas sanskarları. Profesyonel alana yapılan yatırımlar gibidir. Bu ev eylemlerimize dair ifade ve bakış açısı. Deneyimden kazanılan zekadır ve eylemlerimizi gerçekleştirmede kullanılır. Malefic ikinci ev kötü deneyimler yaşatır ve bu nedenle eylemlerimizi sosyal hale getirir ve kabul edilemez hale getirir.

Üçüncü Ev: Mesleğimizdeki cesaret ve komşular. Bu anlaşmaları ve iletişimi gösterir. Kısa seyahatler ve değişim veya transferler de ondan görülür. Yararlı bir üçüncü ev yardımsever yapı  verir. Bu evde yaşayan Malefik, hayatta savaş veya agresif durumlar yaratır.

Dördüncü ev: Ev mutluluğu veren dış dünyanın kabul
edilebilirliği. Yeteneklerini tanıma. Politika gibi kamu girişimleri için güçlü bir dördüncü ev gereklidir. Bu evden ofis veya iş yeri görülüyor. Venüs ve ay burada digbali olup, kişiye kitlesel bir çekicilik verir.

Beşinci Ev: Profesyonel kariyerdeki ani gelişmeleri gösterir. Bu punya karma evidir ve aynı zamanda sizi asil astları temsil eder.

Altıncı Ev: Çalışanlarınız 6. evden görülüyor. Altıncı eve yapılan bağlantılar, size zarar verebilecek kötü çalışanlar sağlar. Aynı zamanda yarışmaların evi. Onuncu evden dokuzuncu ev ve iyi ya da kötü olabilen mesleği şans veriyor.

 Yedinci Ev: Bu önemli bir ev. Bu, onuncu, dördüncü olan dördüncü. Bu dördüncü ve onuncu evin mikroskobik görüntüsüdür. Yararlı ve güçlü bir yedinci ev etkileyici bir kamu imajı ve yüksek konum sağlar. Satürn burada digbali ve işinizi sağlam ve derinlemesine anlar.

Sekizinci Ev: Ani gelişen bir evdir ve onuncu evden de onbirincidir. Mesleğinde kazançlı bir değişim getiriyor. Borçlarınız ve borcunuz sekiz ev tarafından yönetiliyor, bu nedenle malefic  kendi işinde yardımcı olmadığından hoş karşılanmıyor.

Dokuzuncu Ev: Yasalar ve meslek dini. Bu şekilde, devlet olan otorite kuran yasadır. Onuncu form onuncudır ve eylemsizlik de göstermektedir. Rehberiniz ve Guru'nuz dokuzuncu evle belirtilmiştir. Mesleğe bağlı olarak uzun yolculuklar bu ev tarafından verilmektedir.

 Onuncu Ev: Yaşamınız için kazancınızın ana evi. Mesleğinizin yasal ve haklı kazancıdır. Bir kişinin idari yeteneğidir. İyi yerleştirilmiş bir malefik güçlü bir yönetici yapar. Mars ve güneş burada digbali ve iyi bir yönetici verir.

 On birinci Ev: Meslekte kazanımların ve arkadaşların evidir. Tüm gezegenler burada kabul edilir. Çalışma alanınızdaki ödülleri ve tanınmayı gösterir. Güçlü bir ev yüksek oranda yerleştirilmiş arkadaşlar verir.

 Onikinci Ev: Meslek kaybı evidir. Ayrıca gizli düşmanlarınızı ve mesleğinizdeki iyi dileklerinizi de gösterir. Buradaki güçlü bir faydalı gezegen, meslekte hiçbir düşman vermez.

2.       Dasamamsa Çizelgesinin Yorumlanması

1. Dasamamsa'da  yöneticisi  muazzam bir öneme sahip. Eğer yöneticisi  faydaları öngörülüyorsa, güçlenir, kişi  kariyerinin iyi bir temel üzerinde durduğu varsayılabilir,.

2. Eğer Jüpiter’in 3 / 6 10 /11  upachaya evlerinde güçlü bir Güneş  kullanılıyorsa, kişinin  kariyerinde tanınması ve saygınlığı kazanması muhtemeldir.

3. Eğer Dasa Lordu yükselen ile  birlikteyse  güçlü ise ve iyi sonuçlar verir Dasamamsa'da yeterli güce sahip değilse, bu gibi Dasa yöneticisi  kritik alt dönemlerde belirsizlikler yaratabilir.
4. Dasamamsa'daki onuncu evdeki yönetmenlik dönemlerinde gezegenlerin kariyerini daha iyi kazançlar  kazanması beklenir.
5. Dasamamsa'daki onuncu evde gezegen yoksa, hükümdarlık döneminde yöneticisi kişiye   onur verecek.
6. Daşamamsa'daki onuncu evin efendisi gezegenlerin mesleği açısından da güçlü bir rehber olduğu düşünülmelidir.
7. Daşamamsa kendra gezegenlerin dönemi,  kariyerinde bir kilometre taşı olacaktır
 

Gezegene göre kariyer

GÜNEŞ otoritesi, politikacılar, bilim adamları, liderler, yöneticiler, hükümet çalışanları, doktorlar, kuyumcular

AY hemşireliği, halk, kadınlar, çocuklar, seyahat, denizcilik, aşçılar, restoranlar, ithalat / ihracat.

MARS ateşi, enerji, metaller, inisiyatif, silahlar,  askerler, polis, cerrahlar, mühendisler.

MERKÜR zekası, yazma, öğretme, mal, memurlar, muhasebeciler, editörler, ulaşım, astrologlar.

JÜPİTER finans, hukuk, hazine, akademisyenler, rahipler, politikacılar, reklamcılık, psikolog, insani yardım.

VENÜS zevkleri, lüksler, güzellik, sanat, müzik, eğlence sektörü, seks endüstrisi, oteller.

SATÜRN yaşlılar, ölüm, emlak, emek, tarım, inşaat ticareti, madencilik, keşiş.

RAHU araştırmacıları, mühendisler, doktorlar, ilaç / ilaç, spekülatörler, havacılık, elektrik, atık.

KETU idealizmi, aydınlanma, din, gizli işler, zehirler, metafizik.

 RANÜS bilim adamları, mucitler, bilgisayar, astrologlar, laboratuar teknisyenleri, elektronik.

NEPTÜN fotoğrafçıları, filmler, denizcilik, petrol, ilaç, medyumlar, şairler.

PLUTO araştırması, araştırmacılar, sigorta, ölüm, uzun ömürlülükle ilgili teknoloji, casusluk.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme