Rahsi dasha Nakshatra dashaRashi Dasha  'Chara Dashas' olarak adlandırılır..

 [Atma / Amatya / Bhratru / Matru / Putra / Gnati / Dara Karakaş (dereceli olarak düzenlenmiş gezegenlerin azalan düzenine göre belirlenir). En yüksek dereceli gezegen = Atmakaraka, en düşük dereceli = Darakaraka] gösteren gezegenlerin durumu ve ayrıca harita  sahibinin belirlediği gezegenlerin durumu.

Nakshatra Dashas, ​​Parashara astrolojisinde kullanılan Vimshottari dashalar için başka bir isim olabilir, çünkü ilk Vimshottari Dasha, Ayınızın Nakshatralarının efendisi tarafından belirlenir. Daha sonraki dashas sırası, Ketu-Venüs-Güneş-Ay-Mars-Rahu-Jüpiter-Satürn-Merkür'deki ile aynı kalır. Örn: Ay'ın nakshatrası Jüpiter tarafından yönetilirse, düzen Jüpiter-Satürn-Merkür-Ketu-Venüs-Güneş-Ay-Mars-Rahu olacaktır.Bu dasha sistemi tarafından öngörülen etkiler, gibi bazı faktörlere bağlıdır:
1. Burç Lordu'nun burçtaki durumu
2. Dasha Lordu'ndaki evler burcunuzda kurallara uygun olarak yerleştirilir ve evin yerleşimi
3. Dasha lordunun durumu

ATMA KARAKA (AK): En yüksek boylam dereceye ulaşan gezegen burç Atma Karaka olur. Burada “Atma” Ruh anlamına gelir ve bir insanın hayatındaki en önemli özelliktir. Burada dünyada yaşadığımız şey, AK tarafından bir burçta tasvir edilen Ruh Yolculuğu'ndan başka bir şey değildir. Atma Karaka, burcun 1. / Laganı ile ilgilidir. AK, Yükselişin Beden, Fizik, Görünüm, Cilt, Akıl, Karakter, Genel Sağlık Ömrü, Şöhret, Güç ve Zayıflık gibi tüm anlamlarını temsil eder.

AMATYA KARAKA (AMK): İkinci en yüksek boylam derecesine ulaşan gezegen Amatya Karaka olur. “Amatya”, Bakan yani yüksek mevkideki bir kişi anlamına gelir. AmK'ya bakarak 2. Burç Evi'nin yani Mali Durum, İlköğretim, Geçim / Meslek, Konuşma, Aile, Yiyecek Alışkanlıkları, Yüz, Gözler (özellikle sağ göz), Giysiler ve Süs Eşyaları vb. 5. evin, yani Öğrenme, Soy, Bilgi, İktidar Koltuğu, Pozisyondan Düşme,   öğelerin önemini yargılayabilir. Servet, Dharma vb. Ayrıca Kariyer, Mesleğin Yükselişi, Telif ve Hac vb.

BHRATRİ KARAKA (BK): Üçüncü en yüksek boylam derecesine ulaşan gezegen, Bhratri Karaka'nın görevine hak kazanıyor. “Bhratri” BK'ın 3. evin, yani Küçük Kardeşlerin, komşuların, kısa yolculukların, cesaretin, hobilerin, ebeveynlerin yeteneklerinin ve ölümlerinin, vb. Önemlerini değerlendirmek için kullanılabileceği anlamına gelir. Baba, Guru, Uzun Yolculuklar, Din ve Yüksek Öğrenim vb. Ve 11. Burç Evi yani Arzunun Yerine Getirilmesi, Ağabey ve kız kardeşler, Kazançlar, Arkadaşlar, Beklentiler vs.

MATRİ KARAKA (MK): Dördüncü en yüksek boylam derecesine ulaşan gezegen, Matri Karaka'nın görevine hak kazanıyor. “Matri” Anne anlamına gelir. MK’yı Anne, Mülkiyet, Taşıt, Mutluluk, Eğitim, Akrabalar, Arazi, Tarım ve Taht gibi 4. evin anlamında uzatabiliriz.

PUTRA KARAKA (PK): Beşinci en yüksek boylam derecesine ulaşan gezegen Putra Karaka olur. "Putra", Oğul anlamına gelir. 5. Evin PK’nın önemini Çocuklardan, Bilgelik, Romantizm, Kutsal Büyüler, Zekâ, Spekülasyon ve Piyango, Mantra, Gebelik, Yaratıcılık, vb. Gibi yargılayabiliriz. 5 üzerinden 5.

GNATİ KARAKA (GK): AK'den azalan sırada altıncı gelen gezegen Gnati Karaka oldu. “Gnati” İlişkiler demektir. 6. Evi ve Düşmanlar, Anne-Akrabalar, Hastalıklar, Borçlar, Anlaşmazlıklar, Yarışmalar, Yasal Bildiriler, Kulluk vb. Gibi bir burçtaki önemini temsil eder.

DARA KARAKA (DK): Yedinci ve sonuncusu Dara Karaka olur. “Dara”, Eş anlamına gelir. 7. Evin tüm anlamları, Eş, İş Ortağı, Ticaret, Dış Seyahat, Pad-Prapti, Açık ve Kamusal İmajda Düşmanlar, vb.

1 Atma Karaka AK Ruhun Öz  
2 Amatya Karaka AmK  kariyer    
3 Bhratri Karaka BK Kardeşleri   
4 Matri Karaka MK Anne  
5 Pitri Karaka PiK Baba  
6 Putra Karaka PK Çocuklar  
7  GK (JK) GNATİ KARAKA – MÜCADELELER
 8 Dara DK Eşi EŞCİNSEL İLİŞKİDE EŞ / PARTNER 

Yorum Gönder

0 Yorumlar