Navamsa gezegen yerleşimleriNavamsa Ruhun Şifresi ve  kaderidir :

Bunu bize pek fazla kimse söylemiyor. Fakat d-9 grafiğinin ruhun seçtiği yol olduğu doğrudur. Doğum haritası, içinde doğduğumuz koşulları ve o sırada bulunduğumuz durumu yeni bir yaşam aşamasına başlar, ancak sonuçta her ikisinin de bu çizelgeleri okuyarak nasıl göründüğünü anlatır.
Navamsa haritasının etkisi evlilikten sonra görülmekte ve yaşamın ikinci yarısında etkisi göstermektedir .
          Navamsa'nın Sınıflandırılması ve  Yöneticilerin Navamsa Etkileri

1 : Birinci, 4. ve 7. Evin yöneticileri Navamsa'nın , ilahi efendisi anlamına gelen Deva'dır. Cömertlik, güç, zenginlik özelliklerini temsil eder. Navamsa'nın bu bölümünde doğan, cömert, dini ve güçlüdür
2: . 2., 5. ve 8. Navamsa'ların  yöneticileri  Nara'yı temsil eder. Ruhlar şan şöhret  refahının peşinde koşarlar
 3: . 3., 6. ve 9. Navamsa'lı yöneticileri  Rakshaha'nın veya bir iblisin özelliklerini temsil eder. Bu bölüm zalim, taş ocağı, şiddet, bencil ve olumsuz niteliklere sahip kişiyi temsil eder.
Navamsa'da iki şeyin görülmesi gereken Yöneticinin , D-9'da 6., 8. veya 12. Bhava'ya yerleşmemesidir . Hareketli yani öncü değişken burçlarda  6. Navamsa veya 8. Navamsa'da olmamalıdır, Yerleşimler  sabit burçta 4. Navamsa'da olmamalıdır ve İkili işarette 2., 4. ve 8. Navamsa'da olmamalıdır. 
İkincisi, D-1'in 6., 8. ve 12. Lordu D-9'daki Lagna Bhava veya yönetici  Lordu ile ilişkilendirilmemelidir. D1 yöneticisi  ve  D-9  yöneticisi  6, 8 ya da 12'si ile ilişkilendirilir. İlk etkilemeler düzeyi, bu yönetici Lorduna ve yöneticiye  bağlanan Gezegenlerin Mahadasha'sında etkileri verecektir. İkinci etki düzeyi, bu gezegenlerin Antradasha'sında ve Pratyanter Dashas'ta üçüncü seviyedir. Hayatta bu tür sıkıntılar yokluklar içinde geçecektir …
       Navamsa harita yükselen  yerleşimlerine örnekler
D1 Rahsi haritada 7 evin yöneticisini belirleyiniz örnek 7 evi Aslan burcu ve Güneş yönetiyor  D9 da navamsada Yay burcuna yerleşiyor jupiter sağlamlığına etkileşimine bakmalısınız kişiye güneş dasa jupiter maha dasada evlilik verecektir...

6. eve yerleştirilirse: eşinin sağlık ve iş problemleri kavga etme eğilimindedir.

8. ev:  eşinden Miras ve para kredi  özel eşyalarını saklayacak ve şeffaf olmayacak.
12. ev: kişinin sağlık hastane hapishane yaşamı  eşi için kayıtsız kalacak.
7 evde Satürn olursa ve 7 evde melafik gezegenler varsa  eş yaşlı veya geçikmeli evlilik verir
Venüs Mars Satürn yönettiği evde ise cinsel saplantılar verir
7 Evin yöneticisi 6 evin yönetici ile kavuşursa 6 evin yönetici venüsle kavuşursa boşanma ayrılık verecektir
Navamsa yükselen 12 evde olduğunda fiziksel ihtiyaçlar artar..
Navamsa 9 evin yönetici melafik gezegenle kavuşumda evlilik dışı ilişkiler verir


 Navamsa haritasında Navamsa  yükselenin ruhunun şifresi gibidir  yükselenin  yerleşimine bakınız. eşine nasıl davrandığını görebilirsiniz..
Navamsa yükselen 12. eve yerleşimi kişiyi , eşi için kayıtsız gizli işler çeviren kişi yapıcaktır..
Navamsa  efendisi  Rahsi  haritasının 2. veya 11. evlerde mevcutsa, eş, aileye servet getirecektir.
navamsa haritasında yedinci evde .Rahu veya Ketu  Mars melafik  yerleşimi , mutluluk olduğunda bile evliliğin mutluluğunun değerlerini bilmez
.12 ev Evlilik hayatının şehveti. Eşin talepleridir.ilişkiler, materyalist arzularında asla tatmin olmayan bir eşe verir. Zararlı melafik gezegenler oluşu  acı  verir cinsel arzuların yerine getirilmesini engeller..


Navamsa  haritada evlerin yöneticileri ve yerleşimleri Ruhun şifresidir. birinci  dördüncü yedinci evlerin yöneticileri  ilahi önem taşır. İkinci, beşinci ve sekizinci evlerin yöneticileri  ruhani itibarı ve şefkati gösterir; üçüncü, altıncı ve dokuzuncu efendileri ise önemsizdir.

Navamsha şemasının beşinci evi, bir kişinin maneviyatını gösterir. Kişinin iyi niyetinin ve eyleminin çabalarının ne ölçüde meyve alabileceğini bulmak için güneşin ve dost gezegenlerinin yerleştirilmesine bakılması gerekir…

 yükselen ya da onun efendisi  üçüncü evle sabır ve dayanıklılık unsurlarıyla doğrudan bağlantısı vardır.Benzer şekilde, yükselen lord, yedinci ev ve onun efendisi, Venüs ve dost canlıları, daha iyi olanların yarısı üzerinde doğrudan bir etkiye sahiptir. 

Üçüncü ev  yöneticileri yoluculuklar ve  denizaşırı yerleşim ve hastalık ile ilişkilidir. Üçüncü, yedinci, dokuzuncu ve on ikinci evin kombine özellikleri, yöneticilerin kendi evlerine yerleşimi  denizaşırı seyahatleri de beraberinde getirir. 


Navamsa yükselen yöneticisi , altıncı evin yönetici kavuşumlarında veya karmik düğüm  ketu kavuşumlarında genetik  hastalıklar ile bağlantılıdır, ama “rahu” ve onun geçişi hastalıkların iyileştirilebilirliği ile bir bağa sahiptir. 

 Satürn Ketu ve Mars, Navamsa haritasının 2., 6., 8. veya 12. Evinde yerleşimi   kontrol ederken çok dikkatli olmamız gerekir, böyle bir kombinasyon eşinize zarar verebilecek bir eşi gösterir.


Yorum Gönder

0 Yorumlar