Navtara sistemi (Dokuz yıldız sistemi)

Navtara sistemi (Dokuz yıldız sistemi)


Navtara sistemi-Hangi nakshatra'nın hayatınız üzerinde ne tür bir etkisi olacağını öğrenmenin hızlı bir yoludur.

Jnama Nakshatra'nıza veya doğum nakshatra'nıza dayanarak hangi transitin sizin için iyi olduğunu anlayabilir ve hangi transitte önemli görevlerden kaçınabilirsiniz

Navtara sistemi (Dokuz yıldız sistemi)

nakshatra'yı 9 kategoriye ayırır.

1-Jnma Tara (doğum yıldızı)

2- Sampat Tara (refah ve servet yıldızı)

3)-Vipat Tara (Uğursuz yıldız)

4-Kshema Tara(Her yerde refah için yıldız)

5-Pryatak Tara (Engel çıkaran yıldız)

6-Sadhak Tara (Başarınızın Yıldızı)

7-Naidhana Tara (talihsizlik yıldızı)

8-Mitra Tara (Senin için hayırlı bir yıldız)

9- Ati Mitra Tara (Size en hayırlı yıldız).


Hangi yıldızın sizin için uğurlu, hangisinin uğursuz olduğunu öğrendikten sonra bunu yapabilir veya kaçınabilirsiniz.

Bu nakshatralarda belirli görevler. Şimdi sizin için hangisinin iyi hangisinin kötü olduğunu nasıl belirleyebilirsiniz? İlk önce doğum yıldızınızı kontrol etmeniz gerekir. Şimdi Jnama Tara veya Doğum yıldızınızdan saymaya başlayın ve 9. nakshatra'ya kadar 1 olmayacak.

Navtara sistemi (Dokuz yıldız sistemi)


Nav-tara çakrasındaki dokuz Tara,


1. Janma Tara – bunda üç ay konağı var. Janma (doğum yıldızı) Nakshatra, Janma nakshatra'dan 10'uncu – bu ay konağı ayrıca Karna nakshatra olarak da adlandırılır Janma nakshatra'dan 19'uncu – buna Adhana nakshatra denir.


Bu üç ay konağından herhangi birinde, ister doğum haritasında ister transit olarak yerleştirilmiş herhangi bir gezegen varsa, bedeniniz / zihniniz üzerinde önemli bir etkisi vardır. Eğer Dusham-sthan'ın efendileri bu nakshtatraları işgal ediyorsa veya burada malefikler varsa, onların zihniniz/bedeniniz üzerindeki olumsuz etkilerini hissedeceksiniz. Buradaki faydalar zihinsel ve fiziksel güç verir. Burada doğumda veya geçiş halindeki gezegenler ortalama sonuçlar verir.

2. Sampat Tara –Janma nakshatranızdan sayılan 2. , 11. ve 20. Nakshatraları sayın bu Tara'yı oluşturur. Bu üç ay konağından herhangi birine yerleştirilen herhangi bir gezegen çok iyi sonuçlar verir. 'Sampat' zenginlik, refah, keyif, iyi şans demektir. Burada doğumda veya geçiş halindeki gezegenler mükemmel sonuçlar verir.

3. Vipat Tara – Janma nakshatra'dan 3. , 12.ve 21.ay konaklarını sayın


. Bu üç ay konağından herhangi birine yerleştirilen herhangi bir gezegen, maddi düzeyde uğursuz sonuçlar, hayattaki krizler, tehlikeler, düşmanca olaylar vb. Vipat sıkıntı demektir. Burada doğumda veya geçişte olan gezegenler hoş olmayan sonuçlar verir.

4. Kshema Tara – Janma nakshatra'dan sayılan 4., 13. ve 22. Nakshatralar bu Tara'yı oluşturur.


Bu üç ay konağından herhangi birine yerleştirilen herhangi bir gezegen, iyi sonuçlar, refah, refah ve servet artışı sağlar. Bu Tara özellikle en derin anlamda koruma sağlar. Kshema, her yönden refah anlamına gelir. Burada doğumda veya geçiş halindeki gezegenler çok iyi sonuçlar verir.

5. Pratyak Tara – Pratyak muhalefet demektir. 5., 14. ve 23. nakshatra Janma nakshatra'dan sayılır


.Bu üç ay konağından herhangi birine yerleştirilen herhangi bir gezegen, hayatta engeller verebilir. Burada doğumda veya geçişte olan gezegenler olumsuz sonuçlar verir.

6. Sadhaka Tara – 6., 15. ve 24. nakshatra, Janma nakshatra'dan sayılır.


Bu üç ay konağından herhangi birine yerleştirilen herhangi bir gezegen, başarılar, başarılar ve hedeflerin yerine getirilmesini sağlar. Sadhak 'ne elde edilebilir' anlamına gelir. Burada doğumda veya geçiş halindeki gezegenler çok iyi sonuçlar verir.

7. Naidhana Tara – Janma nakshatra'dan sayılan 7., 16. ve 25. nakshatralar. 

Bu üç ay konağından herhangi birine yerleştirilen herhangi bir gezegen, 'Vadha' ölüm, tehlike ve ciddi talihsizlikler olarak da adlandırılan çok uğursuz sonuçlar verir. Naidhana esasen 'atanmış bir son'dur. Burada doğumda veya geçişte olan gezegenler olumsuz sonuçlar verir.

8. Mitra Tara –, 17.ve 26. nakshatralar Janma nakshatra'dan sayılır.


Bu üç ay konağından herhangi birine yerleştirilen herhangi bir gezegen, iyi sonuçlar, mutluluk, arkadaşlık vb. verir. Mitra 'dost'tur. Burada doğumda veya geçiş halindeki gezegenler çok iyi sonuçlar verir.

9. Ati-Mitra Tara – Janma nakshatra'dan sayılan 9., 18. ve 27. nakshatralar bu Tara'yı oluşturur.


Bu üç ay konağından herhangi birine yerleştirilen herhangi bir gezegen, kazançlar ve oldukça hayırlı olaylar verir. Ati-mitra bir 'aşırı arkadaş'tır. Burada doğumda veya geçiş halindeki gezegenler iyi sonuçlar verir.


Navtara sistemi (Dokuz yıldız sistemi)

Şimdi bu Nav-tara tablosunu ve gezegenlerin konumlarını kullanalım. Aşağıdakilere dikkat et,

Doğum haritanızda, 9 grahanın her birinin yerleştirildiği nakshatraları not edin. Ay'ın nakshatra'sı doğal olarak Janma nakshatra'dır, dolayısıyla Janma-Tara'ya düşecektir. Diğer gezegenler için, bu gezegenin hayatınızın çeşitli yönlerini nasıl etkileyeceğinin kısa bir görüntüsünü almak için nakshatralarının hangi Tara'ya düştüğünü kontrol edin. Bu doğum haritasında olduğu için bu bir ömür boyu etkisi olacaktır.

Geçişleri analiz etmek için, gezegenlerin mevcut gündeki konumunu açın. 9 gezegenin her birinin hangi nakshatralara yerleştirildiğini not edin. Bu nakshatraların hangi Tara'ya düştüğünü kontrol edin. Bu, gezegenlerin geçişte hangi sonuçları vereceğini analiz etmede yardımcı olacaktır. Bu, geçişle bağlantılı geçici bir etki olacaktır.

Nakshatralar aracılığıyla birkaç ay boyunca transit Ay'ı takip edebilir ve nasıl hissettiğinizi not edebilirseniz, kendi zihniniz hakkında farklı bir bakış açısı kazanabilirsiniz. Kendi zihninizin farkındaysanız, herhangi bir durumda daha rahat olacaksınız.

O zaman bir Tara'nın gezegen efendisi tek bir gezegen olacak. Nakshatra'nın gezegen efendileri aynı sırayı takip eder, Ketu, Venüs, Güneş, Ay, Mars, Rahu, Jüpiter, Satürn, Merkür. Bu dizi, 9 Nakshatra'nın 3 döngüsünde tekrarlanır. yani. Janma tara'nın 3 Nakshatra'sı aynı gezegene vb. ait olacaktır. Örneğimizde Merkür, Sampat Tara grubunuzu yönetir, bu nedenle onun Vimshottari dönemleri bir çeşit refah verebilir.

DAHA FAZLASI..

NEW 296927564171444271

Yorum Gönder

emo-but-icon

Günlük Astroloji Yorumları

Kasım 7-8 2022 Kanlı Ay tutulması kırılma noktası.

Translate

paylasmak güzeldir.

Sosyal Medya

facebook twitter google+ youtube

Blog Arşivi

Popüler Yayınlar

YAYINLARIMIZA ABONE OL

Enter your email address:

by www.astrolojikozmik.com

item