16 Temmuz Ay Tutulması etkileri


Temmuz ayı Yay burcundaki Dolunay, Ketu ve Satürn'e katılırken, İkizler'deki Güneş ve Rahu kombinasyonuna karşı gelir. kısmi bir ay tutulması olur.

Yay burcundaki Ay Tutulması, gurunuzu kutlayacağınız gün olan Guru Purnima'da gerçekleşir. Söylemeye gerek yok, bu belki de yılın en önemli  spiritüel olayıdır.. . Mümkünse,öğretmenlerinizle zaman geçirin. Guru Purnima'da zihniniz, öğretilerin gerçek doğasını en kolay şekilde kavrar.

Dolunay'ın Nakshatrası  “daha ​​sonra zafer” anlamına gelen Uttara Ashada'dır .  bilgelik öğretilerinizin karanlık doğanızda muzaffer olarak ortaya çıkabileceği zamandır – ama cesaretle  uygulamaya koymanız gerekir.

16 Temmuz  Dolunay Tutulma Duygusal Ruhsal Arınmadır  eşyaları temizlemek ve gereksiz şeyleri (negatif insanlar dahil) dışarı atmamıza yardımcı olacaktır …


Tutulmanın enerjisi ile gitmemiz gereken ve salıvermemiz gereken her şey  kapatmamız gereken her şeyle yüz yüze gelinmesi   acılarımız geçmiş negatif enerjilerden Korkularımızdan  temizlenmemize  ve serbest bırakmanıza yardımcı olacaktır…

Tutulma Arınma Tercih edilen temizleme aracı
(örneğin tütsü, bulaşık çubukları, vb.)
3 Mum (herhangi bir renk iyi)
Temmuz Kozmik Rehberli Meditasyon
3-4 büyük avuç pişmemiş pirinç (pişmemiş diğer tahıllar, fasulye veya kurutulmuş ot ile değiştirilir)
Kalem ve kağıt
Su kabı İçme suyu
En sevdiğin esansiyel yağı


Vücudunuzu yaklaşık 5-10 dakika gevşeterek başlayın. yoga pozları yapın veya bir an için odanın etrafında dans edin. Sadece vücudunuzu dinleyin ve gerinmeye ve kaslarınızı uyandırmaya başlamak için ne gerekiyorsa yapın.


Kaslarınızın  rahat olduğunu hissettiğinizde, tüm ritüel malzemelerinizi toplayın. Mumlarınızı su kabının ortasına gelecek şekilde üçgen şeklinde yerleştiriniz. Diğer tüm malzemeleriniz yanlarda olabilir. Mumlarını yak.

 Seçtiğiniz temizlik aracını alın ve auranızı temizlemeye başlayın. Bunu yaparken ayakta durduğunuzdan emin olun,

“Enerjimi ışık ve sevgi ile temizliyorum. Artık bana hizmet etmeyen tüm ağırlıkları bırakıyorum. Beni çevreleyen ve ilerlememi engelleyen tüm korkuları salıverdim. Şimdi beni çevreleyen acıları veya hizalamaları bırakıp bırakıyorum. Ben ışığım Ben aşkım. Temizim. Ben ışığım Ben aşkım. Ben temizim. ”

Kendi enerji alanınızı temizledikten sonra, etrafınızdaki alanı ve ritüel içeriklerinizi temizleyin. Yaptığınız gibi, aşağıdakileri anlatabilirsiniz.

“Bu alanı ışık ve sevgi ile temizliyorum. Burada sadece aşk yaşayabilir. Burada sadece ışık yaşayabilir. Alanım temizlendi. Alanım saf. Alanım korunuyor. Teşekkür ederim. Teşekkür ederim. Teşekkür ederim."


Tamamlandığında, gözlerini aç ve kasene pirinç veya tahıl al. Kullandığınız pirinci veya tahılın bir kısmını alın ve salıvermek istediğiniz bir şey hakkında düşünün. Pirinci tutarken salıvermek istediğiniz her şeyi yüksek sesle söyleyin ve ardından mumların ortasındaki su kabına düşürün veya atın.Yorum Gönder

0 Yorumlar