Dolunay ve Yeni Ay Ritüelleri

Ay kadınsı, büyülü, mistik ve astrolojide en güçlü gezegenlerdendir..

Aslında birçok kişi Ay burcu ile Güneş burcundan daha fazla  değişime giriyor.

Astrolojide  AY , Zihnimizi duygularımızı ve dış dünyayı zihinsel olarak nasıl algıladığımızı  ve güvenlik duygularını nasıl işlediğini temsil ediyor. Ay ayrıca yaratıcı ve sezgisel doğayı temsil eder...

Meditasyonu  zihnimizi sakinleştirmek ve zihinden etkilenmemek için yapıyoruz. Doğum haritasında AY zihindir, kara AY evresinde  yerleşmiş ışıksız  AY zihinde endişe verir. İnsan duygusal ruhsal zihinsel olarak  kendine güvenemez ve pek çok başarıyı ıskalar
Ruhsal ve çalışma hayatında başarı, hayat planındaki başarı zihne bağlıdır.
Dolunay doğumda zihin parlaktır. Ay tek başına olmalıdır. başka gezegenle olmamalıdır, Ay diğer gezegene yardımcı olamaya çalışırken  yorulur zihin karışır .

Ay yalnız olmalıdır ama sağı ve solu boş olmamalıdır. Kemadruma yoga varsa yani sağı ve solu boş ise Ay'dan 4. ve 10. evi boş ise Kemadruma yoga olur, kişi yalnızdır, tek başına olmak ister, sosyalleşme azalır,  ruhsal işlere arayışlara  meyil verebilir. Kişi hakikati anlar inzivaya  çekilir  

Zihin temsilcisi Ay bir sürü gezegenle birlikte olduğunda da akıl karışıklığı oluşabilir

Ay'ın kendraları ve önü arkası sosyalleşme demektir diğer insanların içindesin ve onlarsız birşey yapamıyorsun demektir. 

Yeni aydan ilk 9 günlük evrede doğanlar Aile ve anneleriyle tam bağ kuramazlar !!!

duygusal  beslenme yerine  yaşamın materyalistik yönünü arzusu daha fazladır. 


Doğum gününüzde gerçekleşen  Dolunay veya Yeni Ay yeni yaşınızda o yıl ciddi etkileri olur….
Doğum gününüz temel olarak Güneş gününüz  kutlamasıdır;

DOLUNAY
Dolunay doğum gününüze  geldiğinde yeni yaşınız yani o  yılın ödüllerle dolu olacağı anlamına gelir.
 çok fazla Enerjik olacak  şans ve fırsatları ve kapıları da bulabilir ve sonunda hedefinize ulaşmış gibi hissedebilirsiniz.
Dolunay'da doğum gününe gelmesi evin durumuna göre sona erme zamanını da gösterir

DOLUNAY   diğer önemli özelliği ise Tıkanmış eski yolların temizlenmesi için  size ilham  güç enerji vermesidir aynı zamanda fikirlerimizi geliştirmek ve vizyonumuzla  yüzleşmeniz  ve yeni gerçekliğimiz  yaşamımıza gelmesinin önünü açan özel enerji günüdür


YENİ AY
Yeni Ay doğum gününüze geldiğinde hayatınızda önemli  yeni bir başlangıçların  zamanı anlamına gelir. Önümüzdeki yıl, tohum ekim ve  yaşam yolun temelini atmadır.
Önümüzdeki yıl  kendiniz ve yaşamınız için ilerlemek  gerçekte ne istediğine karar verdiğiniz bir iç gözlem yılı olabilir.


Doğum günün Yeni Ay'a düştüğünde, yaratma ve tezahür etme yeteneğin de yüksektir.

Hedef belirleme veya geleceğiniz için önceden planlama söz konusu olduğunda, başlamak için yeni aydan daha iyi bir zaman yoktur. Yüksek sesle veya kağıda yazılı olarak belirtilen niyetler ve özlemler, gücü elinde bulundurur,. "Ne istediğine dikkat et, sadece onu alabilirsin" diyerek. Yeni ay niyetinizi harekete geçirirken bir uyarıdır.

Endişelenmeyin, yine de, ayın evreleri vardır ve bireysel istek ve ihtiyaçlarımız da öyledir. Bu nedenle, her ay yeni bir ay döngüsü ziyarete döndüğünde niyet listenizi yeniden düzenlemek için iyi bir uygulamadır.

İLK ÇEYREK AY

Birinci Çeyrek Ay da önemlidir ve genellikle Yeni Ay'dan yaklaşık bir hafta sonra düşer. Doğum günün Birinci Çeyrek Ay'a düşerse, Yeni Ay'ın gelecek yıl için etkilerini biçme ve yüksek sezgi  hissetme  yılın olur..

KARA AY EVRESİ   

Ay güneşe 72 derece itibari ile kara ay evresi melafic olarak kabul edilir . doğum gününde kara evresi girildiğinde uyku  alkol zihinsel sorunlar anne veya hayatında kadınlar sağlık sorunları duygusal boşalmalar yaşatır…

 Ayın karanlık tarafı  gizemli görünmeyen kuvvetleriyle, özlemlerimizin köklerini kurabileceği besleyici bir ortam sunar. Bu mucizevi tezahürler, ay döngüsünü sürdürürken karanlık olumsuz alışkanlıklardan kurtulmanızı  yardımcı olur..

DOLUNAY VE YENİ AY RİTÜELLERİ

Her yeni  ve dolunay oluştuğu nakshatraya  ve elementine göre değişir   YENİ AY  ritüeline temizleyici bir deniz tuzu ve bitki banyosuyla başlamayı tercih eder. Bu süre zarfında, zihinsel olarak bir sonraki  ritüele  kendinizi hazırlayabilir ve niyet listenizi sonlandırabilirsiniz.
Hazır olduğunuzda, Ruhunuzu  zihninizi   açılış duasıyla veya meditasyonla tütsü yakıp , adaçayıyla veya her ikisiyle temizleyerek başlayın. Bir veya daha fazla mum yak . Doğum günü renginizi isteğinizi temsil eden renkleri seçin: refah için yeşil, tutku için kırmızı, yaratıcılık için turuncu

 YENİLEME VE TEZAHÜRÜ

Ay boyunca, yeni ay listenizdeki  size gelmesi istiyorsanız  listeden çıkarmayın.Listenin tamamını yeniden yazmak için zaman ayırın ve yazın.

Aynı zamanda, istediğiniz karar verdiğiniz başka ne varsa ekleyin. Şimdiki gibi hayatınıza daha iyi uyması için orijinal cümlelerin herhangi birini yeniden değerlendirmekten çekinmeyin. Arzularınızın zaman ilerledikçe değişmesi doğaldır.

Yorum Gönder

0 Yorumlar