Hint astrolojisi Navamsa D 9 Ruhun şifresi


Navamsa Hint Vedic Astrolojisinde D 9 bölünmüş harita net yansıtandır…

“Navamsa”  kelimenin tam anlamıyla “Dokuzuncu Bölüm” anlamına gelir. Vedic Astrologlar, Navamsa haritasına her zaman büyük önem vermişlerdir.

Navamsa çizelgesi, bir gezegenin gücünü değerlendirmek  Rasi haritasıyla birlikte birincil temel olarak ele alınır. . BV Raman önemli  astrolog  “bir gezegenin gücünün, Rasi ve Navamsa'daki konumunun dikkatlice incelenmesinden sonra yargılanması gerektiğini” belirtiyor…

Navamsa neden bu kadar önemli? Vedıc astrolojide  9. ev en hayırlı şanslı  ev olarak kabul edilir 9. Dharma   şans Güçlü evdir. Navamsa bu nedenle “servet” şans çizelgesidir. Şansınızı değiştirebilir veya kaçırabilirsiniz . Güçlü bir Rasi çizelgesi, güçlü bir Navamsa tarafından desteklenmelidir, aksi halde potansiyeline ulaşamayabilir.

Rasi haritası bir radyo gibidir. Güçlü bir Navamsa, en sevdiğiniz istasyonu duymanızı sağlayan güçlü bir sinyal gibidir. Zayıf bir Navamsa, zayıf bir sinyal gibidir, eğer telsiziniz mükemmel yapsa bile, hiçbir şey duyamazsınız!

Rasi haritanız fiziksel varlığınız, içinde bulunduğunuz koşullar, yaptığınız eylemlerdir .Ay haritası zihinsel dünyanız, olayları nasıl gördüğünüz ve nasıl tepki verdiğinizdir. Navamsa, çabalarınızın sonucunun ne olacağına karar veren, kaderin görünmez eli olan gizli güçtür.

                                    Navamsa Haritasını  okumak
Navamsa kullanarak bir gezegenin gücünü değerlendirmek için bazı basit kurallar vardır.
1. “Vargottama”, gezegenin Rasi ve Navamsa'da aynı evlerde yada burçlarda  olduğu bölümdür.Böyle bir gezegen sonuç  almak için son derece önemlidir ; Gezegen  Dasa kesinlikle olay olacak.
 ( Bir çok astrologlar basitçe bir gezegenin Avastha'sına bakarlar ve onu zayıf olarak görürler. Vargottama son derece güçlü olduğunda Koç'ta güneş doğarken, onu zayıf olarak adlandırmayacağım. ) 

2. Navamsa'daki yüceltilmesinde veya kendi işaretinde bulunan bir gezegenin güçlü olduğu düşünülmeli ve genellikle lordu veya Karaka imzası ile ilgili olarak iyi sonuçlar vermektedir. Güçsüzlüğünde bir gezegen Navechsa, Neechbhanga tarafından dengelenmediği sürece zayıftır.

3. Navamsa'da  burç değişimi (Parivartana) bulunan bir gezegenin güçlü olduğu düşünülmelidir.
4. Rasi'de veya Navamsa'da, Navamsa'da bir Karaka tarafından konjonktür edilen veya taranan bir evin efendisi iyi sonuçlar verir. Örneğin, eğer Rasi'nin veya Navamsa'nın 7. lordu Venüs'e bağlı değilse, eşe ilişkin iyi sonuçlar verir. 

5. Navamsa'daki Düğümler tarafından bir gezegene acı çekmek, tuhaf ya da çarpık sonuçlar verir. Örneğin, Navamsa'da Rahu tarafından etkilenen Jüpiter, çocuklara mutlaka zarar vermek anlamına gelmeyebilir; ilişkideki bazı problemleri veya onlara karşı kayıtsız bir tavrı gösterebilir. 

6. Navamsa evlilik ve eş için  haritasıdır. Bir insanın evlilik hayatının nasıl olacağının en iyi göstergesidir. Rasi'de 7. sırada bir malefik kötüdür  ama Navamsa'da daha kötü. Navamsa çizelgesindeki 7. Efendimiz veya Venüs'e yapılan çekimler evlilik için kötüdür; Bu, söz konusu gezegenlerin Rasi'deki düzeninden bağımsız olarak geçerlidir.

7. Kendi içinde ya da yüceltmeyen gezegenler için  Navamsa imtiyaz sahibinin pozisyonu, gücü ve Rasi lordluğu büyük bir etkidir. Örneğin Merkür'deki 10. Lordu, Navamsa’nın iletişim veya muhasebe alanında bir kariyer gösterebileceğine hükmetti. Mars'taki 10. lord, Navamsa'nın ameliyat veya kariyer ya da mühendislik alanında kariyer anlamına gelebileceğine karar verir.

8. Navamsa'da bir arada veya muhalif olan gezegenlere, sonuçları tahmin ederken öncelik verilmelidir. Örneğin: Navamsa'daki Venüs'ün karşısındaki Mars, 10'uncu Drishti ile Satürn'ün belirttiği. Burada Venüs muhalefeti Satürn boyutundan daha önemlidir. Bir kardeşi belirtir (Mars kardeşler için Karaka olduğundan), kadın, sanatsal eğilimleri (Venüs'ün önemi).
                                    Örnekler ve Gözlemler
Merkür'ün Navamsa'sındaki Mars  Rahu veya Ketu  kavuşumu cilt veya mide problemleri verir.
Venüs, Navamsa'daki Rahu ya da Ketu'yu kavuşumu . kişi kendi çevresinden değil yaşadığı çevrenin tamamiyle zıt  halkın dışındaki biriyle evliliği verir. Ayrıca ilişkilerde problemler veriyor.
 Nvamsada Satürn   dispiratör  yerleşen  Ay  kişiyi çimri maddeye takıntılı olduğunu veya parayla ilgili bir saplantı olduğunu gösterir .
Navamsa'daki Ay ve Mars dispiratör yerleştiğinde  kadınlarda jinekolojik sorunları ve erkeklerde kanla ilgili sorunları göstermektedir. Bu özellikle birleşme yengeç veya Akrep'te meydana geldiğinde geçerlidir.
Venüs, Jyeshtha'da Vargottama olsa da, hala ilişki problemleri verebilir.
Yüceltmede Jüpiter veya Navamsa'da kendi burcunda  genellikle yaş arttıkça kişiye  sağlam bir finansal pozisyon verir.
Aslan burcunda  Navamsa'daki Satürn, Vargottama hariç, neredeyse her zaman kötüdür.
Koç  Navamsa'da Güneş kişiler çoğu insandan daha erken kelleşiyorlar. Ayrıca büyük alınlara sahip olma eğilimindedirler.
Mars Navamsa'daki Venüs, ilişkilerde agresif, duygusal bir görünüm verir.
Navamsa'daki Mars Venüs değişimi, evliliğin başarısızlığını veya evliliğe yol açmayan bir aşk ilgisini gösterebilir. Ayrıca sadakatsizlik veya çok sayıda ilişki olduğunu gösterebilir.

Bütün bu kurallar, Rasi haritasının önemine zarar vermeden uygulanmalıdır.Gezegenlerin Nakshatra yerleşimleri ve yöneticileri  açısından sonuçları çok önemlidir. Navamsa, Rasi'yi tamamlayan bir araç olarak görülmeli, onunla başa çıkacak bir şey olarak değil! Navamsa, içimizdeki İlahi'nin bir penceresidir, servetimizin, kaderimizin ölçüsüdür.
Makalemi burada sonlandırıyorum. Sabrınız için teşekkürler. 

Yorum Gönder

0 Yorumlar