*/------Blogger Efendisi-----/* Hint Astroloji Vedıc Astroloji : Hint astrolojisi Burçlar

Translate

12 Ocak 2019 Cumartesi

Hint astrolojisi Burçlar


Vedik astroloji aynı zamanda Hint astrolojisi, Hindu astrolojisi, Jyotisha veya Jyotishya olarak da bilinir ve "ışık bilimi" anlamına gelir

 

Vedik Burç Tarihleri ​​ Güneş İşaretleri)

 

1: Koç     14 Nisan - 15 Mayıs

Koç burcunda konumlandığında Güneş'in gücü artar. Mars tarafından yönetiliyor ,  cesaret öfkeyi  vahşet pratikte iki katına çıkarılır. Sen bulaşacak biri değilsin! Fakat aynı zamanda, tüm bu güç sizi doğuştan bir lider yapar.

 

Vedik astrolojideki hareketli burçlardan biri olarak, derin uca atlarsınız ve yüzmeye devam edersiniz, asla geriye bakmazsınız ve aşırı düşünmezsiniz.

 

Başınıza ısının yükselmesine izin vermeyin. Diğer belirtilere göre saldırgan olmaya ve öfke ifade etmeye daha duyarlısınız . Kendi egonuzu güçlendirmek ve başkalarından yararlanmak için herhangi bir dürtüyle savaşmanız gerekir. Olası eksikliklerinizin farkında olmak, yalnızca güçlü yönlerinizi artırabilir.

 

2: Boğa   15 Mayıs - 15 Haziran

 

İstediğiniz şeylere ulaşmak için hiçbir şeyden vazgeçmeyen kararlı ve inatçı bir kişiliksiniz. İlişkilerinizde büyük bir güce sahipsiniz ve özellikle zor zamanlara dayanabilirsiniz.

 

Duygusal ifade tarafından yönlendiriliyorsunuz, bu yüzden  alınan kararlara dikkat edin.

Başkalarını etkileyecek aldığınız kararlar söz konusu olduğunda anlayışlı ve alçakgönüllü olun.

 

3: İkizler 15 Haziran - 16 Temmuz

İkizler, Vedik Astrolojide erkeksi bir burç olarak kabul edilir.

 

Tanrıların habercisi Merkür tarafından yönetildiğiniz için iletişim becerileriniz belirgindir. Konuşmak kolaydır ve yeni insanlarla tanışırken her zaman garip noktaları doldurabilirsiniz.

 

Esprili ve hızlısın, bu yüzden sana sürekli meydan okumayan insanlardan kolayca sıkılabilirsin.

 

Açık fikirli olmakla köklerinize bağlı kalın ve başkalarına sizi kazanmak için ikinci bir şans verin. Kendinizi şaşırtıcı, tatmin edici durumlarda bulabilirsiniz.

 

4: Yengeç 16 Temmuz - 17 Ağustos

Yengeç, geri gitmeyen gezegensel bir varlık olan Ay tarafından yönetilir.

Çok tutarlı ve güvenilir birisin. Duygularınızla inanılmaz derecede temas halindesiniz ve dışsal olarak duyarlılığınızı başkalarıyla paylaşıyorsunuz.

 

Doğal olarak annesiniz, bu da sizi mükemmel bir bakıcı yapar. Bazen kendinizi duygusal aşırı yüklenmenin telaşlı doğası içinde bulabilir ve bir sonraki adımda nereye gideceğinizi bilemeyebilirsiniz.

 

Merhametiniz, en çok ihtiyacınız olduğu anda size geri dönecektir. Anlık tepkilerinizden daha fazlasıyla tüm önemli kararlarınızı almaya çalışın. Ulaştığınız her kavşak için mümkün olan en iyi çözümü düşünmek için zaman ayırın.

 

Yengeç başka bir hareketli işarettir ve içgüdülerinize güvenmekte zorlansanız da, sezgileriniz sizi yaşam yolunuzda yönlendirecek güce sahiptir .

 

5: Aslan  17 Ağustos - 17 Eylül

Aslan, Güneş tarafından yönetilen bir Ateş burcudur .

Kesinlikle başkalarının uğraşmaması gereken birisin. Her zaman ilk sırada yer almayı hedefleyen agresif bir lidersiniz.

Tüm burçlar arasında en cesur ve yiğit sizsiniz.

İçgüdülerinize güvenin, ancak eylemlerinizin sonuçlarına dikkat edin. Spot ışığı sizin için çok çekici, ancak bazen bir başkasının sahneyi çalmasına izin vermek daha iyidir.

 

Sabit bir işaret olarak, inançlarınıza çok bağlısınız ve bir şeyin adaletsiz olduğunu hissettiğinizde konuşuyorsunuz. Çevrenizdeki insanlar bu özelliğe güveniyor; her zaman işleri düzeltmek için size güvenebilirler.

 

6: Başak 17 Eylül - 17 Ekim

İkizler gibi Başak da tanrıların elçisi Merkür tarafından yönetilir.

Öğrenmeyi ve eğitimi doğal bir yeteneğiniz olarak görmeyi seviyorsunuz. Çok açık sözlü ve harika bir konuşmacısın.

Eğlenceli kalabalıklar size doğal olarak gelir. Sahne korkusu kim? Her zaman sınırlara ve kısıtlamalara saygılı olan kibar bir arkadaşsınız. Mantıksal akıl yürütmeye olan doğal eğiliminiz, karar vermeyi sizin için kolay bir görev haline getirir.

Güneş ile dostane bir bağınız var, bu yüzden hayatınız boyunca çok fazla zorluk yaşamamalısınız.

 

7: Terazi 17 Ekim - 16 Kasım

Güneş'in Ateş elementine sahip eril bir gezegen olması ve Terazi'nin bir Hava elementi ile dişil bir enerji olmasıyla, genellikle kendinizi iç kargaşanın veya mücadelenin ortasında bulabilirsiniz. Burcunuz Güneş'in ateşini besliyor, ama ne pahasına? Hakim ve zıt enerjiler sizi bencil, tutarsız ve sadakatsiz yapabilir. Karar verme, en büyük zayıflıklarınızdan biridir .

 

Diplomatik ve dengeli kalma çabası içinde, olumlu bir sonucu geciktiren bir kararın küçük ayrıntılarına kendinizi kaptırabilirsiniz. Küçük rahatsızlıklardan ve hıçkırıklardan kurtulmaya çalışın. Şov devam etmeli!

 

Terazi hareketli bir burçtur, bu da kendinizi dalgaya kaptırmadığınız sürece başkaları üzerindeki etkiyi ve sakinliği yıkama gücüne sahip olduğunuz anlamına gelir.

 

 

8: Akrep 16 Kasım - 16 Aralık

Akrep, erkeksi bir gezegen olan Mars tarafından yönetilmektedir. Bu titreşimler Güneş tarafından yükseltilir ve güçlendirilir.

 

Gizemli ve ilgi çekici bir kişiliksin. Büyük bir duygusal derinlikle, şefkatli yönünüzü kullanırsanız, neredeyse diğerleri üzerinde psişik bir etki olma gücüne sahip olursunuz .

İnsanlar, gerçekte sadece sizin görmelerini istediğiniz şeyi gördüklerinde sizi çözdüklerini düşünmekten hoşlanırlar.

 

Tartışmalarda harikasın çünkü ayaklarının üzerinde hızlısın ve başkalarının sözlerinin analitik yapıyorsun.

Anın sıcaklığının eğlencenizi bozmasına izin vermeyin; her şeyin kavga olması gerekmez.

 

9: Yay     16 Aralık - 14 Ocak

Gezegen yöneticiniz Jüpiter'in Güneş'le dostane bir ilişkisi var.

 

Hayatınızın çoğunun kolayca geleceğini bulduğunuz için şanslısınız. Değer verdiğiniz insanlar için eşsiz bir şefkatiniz var.

 

Herkesin iyi vakit geçirmesini ve eğlenmesini sağlamak istersiniz. Her zaman yeni olanı arayan bir maceracısın.

 

Zihniniz geleceğe odaklanmışken, bir sonraki için plan yaparken kaybolmanız sizin için kolay olabilir. Yavaşlayın ve şu an sahip olduğunuz anların tadını çıkarın. Ne zaman sonuncusu olacaklarını asla bilemezsin.

 

10: Oğlak    14 Ocak - 13 Şubat

Sen çok ciddi ve sadık bir kişiliksin. Yeni maceralara atılırken dikkatli olursunuz ve hamlelerinizi yapmadan önce tam olarak düşünmeyi seviyorsunuz. Hayatta inanılmaz derecede sabırlısın.

Bir şeylerin sonuçlanmasını beklemekten çekinmiyorsun çünkü sonunda her şeyin senin lehine çalışacağını biliyorsun. Uyarlanabilir ve esnek olmak, başarıların size yollarını bulmalarını sağlayacaktır.

 

Kendinizi oldukça rekabetçi bir konuya girmeye meyilli bulsanız da, kendinize eğlenmenin de sorun olmadığını hatırlatın.

 

11: Kova 13 Şubat - 14 Mart

Beyniniz diğer burçlardan farklı bir şekilde bağlanmıştır; insanlar genellikle eksantrik fikirlerine ve tefekkürlü düşüncelerine çekilir.

 

Yeni bir şey öğrenmek istiyorlarsa, ilk durakları sizsiniz. Tanıştığın herkese karşı çok sosyal ve arkadaş canlısısın. Cazibenize katkıda bulunur. Duygularınıza derinden bağlı olsanız da, genellikle başkalarının ihtiyaçlarını kendinizin önüne koyarsınız.

 

Sizi harika bir takım oyuncusu veya grup üyesi yapar, ancak kişisel mutluluğunuz bundan dolayı zarar görebilir. Nerede yardıma ihtiyacınız olduğuna dikkat ettiğinizden ve ihtiyaç duyduğunuzda aradığınızdan emin olun. Başkalarına güvenmek sizi daha zayıf yapmaz.

12: Balık 14 Mart - 14 Nisan

Balık, hayattaki yeni ve heyecan verici şeylerle ilgili olan Jüpiter tarafından yönetilir.

Çok arkadaş canlısı birisiniz, bu da sizi karışık kalabalıklarda en popüler demografinin bir parçası haline getiriyor. Aşina olmadığınız bir bölgede son derece uyumlu ve içgüdülerinize güveniyorsunuz .

 

Başkalarının fikirlerinin dışsal etkileri sizi güvensiz ve şüpheli hale getirebilir. Boşver - insanların fikirleri tam da budur: fikirler. İçgüdülerinizle gidin ve kişisel büyüklüğünüze doğru ilk adımı atın.

 

Dualiteler - Pozitif  Eril ve Negatif veya Dişil Burçlar

Eril ve Gündüz burçlar Ateş ve Hava grupları: Koç, İkizler , Aslan, Terazi, Yay  ve Kova'nın Pozitif Eril  Gündüz burçları ve Boğa çift burçlarıdır.

Dişil ve Gece burçları Toprak ve su gruplarıdır :Yengeç  Başak Akrep Oğlak ve Balık

 tüm Ateş ve Hava burçları Pozitif, Eril ve Gündüz burçlarıdır ve tüm Toprak ve Su burçları Negatif, Dişil ve Gece burçlarıdır.

Eril işaretler dışa dönük ve aktiftir ve Dişil işaretler alıcı ve içe dönüktür.

 

Ateş burçları (İlham Verici ve Fiziksel Olarak Aktif Grup) Koç , Aslan ve Yay

Toprak burçları (Pratik ve Üretken Grup) Boğa Başak ve Oğlak

Hava burçları (Zihinsel ve Sosyal Yönelimli Grup) - İkizler , Terazi ve Kova

Su burçları (Duygusal ve Aile Odaklı Grup) Yengeç , Akrep ve Balık

 

Ateş Elementi Koç, Aslan ve Yay burçları ile ilişkilendirilir ve aynı zamanda astrolojideki doğal birinci, beşinci ve dokuzuncu evleri sembolize eder. Ateşli işaretler, yaşamsal ruhu ve etkinliği temsil eder. Bu işaretler kendinden emin, eylem odaklı, dışa dönük, güçlü, aktif, güçlü, maceracı, hevesli, geniş ve iyimser olma eğilimindedir. Olumsuz olarak sabırsız, istekli, tepkisel, dikkatsiz olma eğilimindedirler.

Bu burçlara yerleştirilen herhangi bir gezegen veya ev bu nitelikleri kazanacaktır.

Ateş burçlarında ne kadar çok gezegen varsa, bu niteliklerden o kadar fazla telaffuz edilecektir.

 

Dünya meteryal  Boğa, Başak ve Oğlak burçları ile ilişkilidir ve aynı zamanda astrolojideki doğal ikinci, altıncı ve onuncu evleri sembolize eder.

Dünyevi işaretler sorumluluk duygusunu ve güvenilirliği temsil eder. Bu işaretler düzenli, pratik, gerçekçi, hırslı, çalışkan, metodik, disiplinli, analitik, istikrarlı  olma eğilimindedir. Olumsuz olarak inatçı, tembel, çekingen, eleştirel, telaşlı, karamsar ve züppe olma eğilimindedirler.

Bu burçlara yerleştirilen herhangi bir gezegen veya ev bu nitelikleri kazanacaktır. Dünya burçlarında ne kadar çok gezegen varsa, bu niteliklerden o kadar fazla telaffuz edilecektir.

 

Hava Elementi, İkizler, Terazi ve Kova burçları ile ilişkilidir ve aynı zamanda astrolojideki doğal üçüncü, yedinci ve on birinci evleri sembolize eder.

 

Hava burçları zihinsel ve sosyal deneyimleri temsil eder. Bu işaretler iletişimsel, çabuk zekalı, uyarlanabilir, çok yönlü, esnek, ilişki odaklı, işbirlikçi, girişken, dengeli, hoşgörülü ve orijinal olma eğilimindedir.

 

Olumsuz olarak, gevezelik, gergin, yüzeysel, kararsız, uzak ve eksantrik olma eğilimindedirler. Bu burçlara yerleştirilen herhangi bir gezegen veya ev bu nitelikleri kazanacaktır. Hava burçlarında ne kadar çok gezegen varsa, bu niteliklerden o kadar fazla telaffuz edilecektir.

 

Su Elementi, Burçlar Yengeç, Akrep ve Balık ile ilişkilidir ve ayrıca astrolojide doğal dördüncü, sekizinci ve onikinci evleri sembolize eder.

 

Sulu işaretler duyguları, yaratıcı deneyimleri temsil eder. Bu işaretler hassas, sempatik, evcil, şefkatli, yardımsever, sezgisel, sanatsal ve anlayışlı olma eğilimindedir.

Olumsuz olarak, karamsar, yapışan, gizli, kaçak, pratik olmayan, gerçekçi olmayan ve düşünceli olma eğilimindedirler.

Su burçlarında ne kadar çok gezegen varsa, bu niteliklerden o kadar fazla telaffuz edilecektir.

 

Dörtlü Durumlar - Ana veya Hareketli, Sabit ve Ortak veya Değişken İşaretler

 

  Kardinal veya Hareketli Burçlar

 Koç , Yengeç , Terazi ve Oğlak burcudur .

Sabit veya Statik İşaretler şunlardır –

Boğa , Aslan , Akrep ve Kova .

Değişken veya Ortak Burçlar

 İkizler,Başak,Yay ve Balıklardır .

 

Kardinal veya Hareketli İşaretler girişimci ve dışa dönüktür, değişimi başlatır ve bir şeyler gerçekleştirir.

Değişimi teşvik etmek ve dünyaya yeni şeyler getirmekle ilgileniyorlar. Durumların sorumluluğunu üstlenmeyi severler ve ikincil rolleri sevmezler. Değişiklikleri ve reformları severler. Bu mod için olumsuz özellikler, huzursuz ve aşırı aktif olmalarıdır.

 

Sabit ve burçlar  kalıcılık eylemi  dayanıklılığa sahiptir. Zihinleri bir şeye odaklandığında, tamamlanıncaya kadar takip edeceklerdir. Tutumlarında çok katıdırlar ve bir kez bir fikir oluşturulduktan sonra onu değiştirmeleri olası değildir.

 

Bu burçların olumsuz özellikleri değişime karşı dirençli olmaları, bir karara varmak için uzun zaman almaları ve çok inatçı olmalarıdır.

 

Değişken burçlar esnek ve çok yönlüdür. Doğaları sabit ve hareketli burçlar arasındaki denge olarak tanımlanabilir. Çevrelerine ve mevcut ihtiyaçlarına göre kendilerini geliştirdiler.

 Bu mod için olumsuz özellikler dalgalı, tutarsız, kararsız ve kararsız olmalarıdır.

 

Her Modda aşağıdaki tablodaki gibi bir Ateş İşareti, bir Toprak İşareti, bir Hava İşareti ve bir Su İşareti vardır.

TEK AYAKLI BURÇLAR

Koç, Boğa ve İkizler Terazi, Akrep ve Yay Vimsapada'dır

ÇİFT AYAKLA BURÇLAR

Yengeç, Aslan ve Başak  Oğlak, Kova ve Balık Samapada'dır

 

KUZEY VE GÜNEY BURÇLARI

Kuzey yön Koç, Boğa , İkizler , Yengeç , Aslan  Başak 'nın ilk altı burcu, olduğu gibi Kuzey burçları olarak adlandırılır.

göksel ekvatorun kuzeyi.

Güney Burçları Terazi  Akrep  Yay  Oğlak  Kova  ve Balık  göksel Ekvator'un güneyindeve güney burçları olarak adlandırılır.

Yengeç , Akrep ve Balık'ın tüm sulu burçları, verimli burçlar olarak adlandırılır.

Kısır Burçlar

Koç, İkizler, Aslan ve Başak  kısır burçlar olarak adlandırılır. Bunlar verimli işaretlerin tam tersidir..

Sesli Burçlar

İkizler, Terazi ve Kova, tüm havadar burçlara ses işaretleri de denir. Sese veya sese gelince, havadar bir ortam olmalı,. İkinci eve  gelen Venüs'ün yerleşimi ile örtüşen sesli işaretler, şarkı söylemeye uygun ses olduğunu ve onuncu evdeki benzer bir olay, şarkıcı, vantrilok, yorumcu, taklitçi vb. Gibi sesle ilgili kariyer önerisinde bulunur.

 

 

 

Sessiz veya Dilsiz İşaretler

Yengeç, Akrep Balık gibi tüm sulu burçlara sessiz burçlar veya sessiz burçlar denir. Bunun nedeni, suyun ses için iyi bir ortam olmaması ve dolayısıyla sessiz olması olabilir.

Acı çeken yükselen veya ikinci evdeki sulu burç, Satürn'ün bu burçlardan herhangi birine yerleştirilmiş Merkür'ü veya bu burçlarda yükselen veya ikinci evde bulunan Merkür konuşma problemlerine, kekemeliğe veya diğer konuşma engellerine neden olabilir.

 

Şiddetli burçlar

Koç  Akrep  şiddetli burçlardır. Bu burçlar hiçbir korku bilmez; cesaret ve güven dolu ve risk almaya istekliler. Aradaki fark, fiziksel düzeyde şiddetli Koç ve Akrep'in duygusal düzeyde olmasıdır.

Hayvan burçları

Koç  Boğa, Aslan , Oğlak (Keçi) ve Yay burcunun ikinci yarısı hayvan figürleriyle sembolize edilir ve bu nedenle hayvan figürleri veya dört ayaklı burçlar olarak adlandırılır.

Yay burcunun ilk yarısı insan, ikinci yarısı at ile temsil edilir; bu nedenle Yay burcunun sadece ikinci yarısı hayvan olarak adlandırılır.

İnsan Burçları

İkizler , Başak , Kova (Su taşıyıcıları) ve Yay burcunun ilk yarısı  insan formları ile temsil edildikleri için insan burçlarıdır.

Dolayısıyla, cansız bir varlık olan Terazi ile temsil edilen Terazi dışında, hayvani olmayan işaretler insan işaretleridir.

Çift gövdeli veya İkili

çift gövdeli burçlar İkizler, Yay ve Balık'tır. Bunun nedeni, bu işaretler için "çift" semboller olmasıdır. İkizler , Yay burcu bir kısım insan ve yarı at veya at veya Balık burcu iki balıkla temsil edilir.

 JUPİTER :15 :16 yaş aralığı

GÜNEŞ :   21 :22 yaş aralığı

Ay   : 23 :  24 yaş aralığı

VENÜS : 24 :25 Yaş aralığı

MARS : 27 :28 Yaş aralığı

MERKÜR: 31 :32 Yaş aralığı

SATÜRN : 35 :35 Yaş aralığı

RAHU : 40 :42 Yaş aralığı

KETU : 47 :49 Yaş aralığı 


Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme