HİNT ASTROLOJİ BURÇLAR TARİHLERİ

  • Koç Burcu (14 Nisan – 13 Mayıs)

Yönetici gezegeni MARStır. Çok yüksek hırs ve cesaret sahibi olurlar. Eleştiriden, ince davranışlardan ve diplomasiden hoşlanmazlar. Kafalarının doğrultusunda ilerleyen ve başkalarının duygularına aldırmayan kişilerdir. Doğaları gereği aceleci ve sabırsız olurlar. Yaşamda genel olarak iyi bir mevki ye gelmeyi ve para kazanmayı başarırlar. Bu kişilerin romantik serüvenleri birden gelişir. Bununla beraber evlilik yaşamları bu kadar mükemmel geçmez. Çünkü, eşlerini anlamaya çaba göstermezler.  Bu süreçte doğan kişilerin 14 Ağustos-13 Eylül veya 14  Aralık-13 Ocak arasında doğanlar ile evlenmeleri olumludur. Burcun hastalıkları baş ağrıları, göz sorunları ve kafaya gelen yaralardır…
Boğa Burcu (14 Mayıs – 13 Haziran)
Yönetici gezegeni VENUS:Güzel renkli giyinmeyi severler, hükmedici ve inatçı olurlar. Pratik işlerde başarılı ve güven duyulan insanlardır. Genel olarak sabırlı ve dayanıklı olup, büyük bir azim gücüne sahiptirler. Boğa burcları insanlarından sadık ve vefalı dostlar çıkar. Kişisel rahatlarına ve para konularına karşı hassas olurlar. Güneş’i Boğa’da olan kişi erotizmde duyarlı, kıskanç ve seks konularında duygusal olur. Boğa burcu doğumlunun 14 Eylül-13 Ekim veya 14 Ocak-13 Şubat arasında doğanlar ile evlenmesi olumludur. Duygular ve hisler bakımından kolayca yanılabilirler. Boğa Burcunun sağlık sorunları gırtlak,geniz ve ciğerlerin üst kısımlarından kaynaklanır..
İkizler Burcu (14 haziran – 13 Temmuz)
Yönetici gezegeni MERKÜR:Havai değişken karakter ve mizaç sahibi olurlar. Ruhsal durumları kolayca değişebilir. Bir kural olarak huzursuz, diplomat davranışlı ve hırslı kişilerdir. Kültürlü, eli her işe uygun ve pek çok alanda başarılı olacak karaktere sahiptirler. İkizler insanı aşk hayatında kararsız davranır. Doğal olarak şıpsevdi olurlar ve cok çeşitli aşk maceraları yaşarlar.  İkizler’de doğanlar 14 Ekim- 13Kasım veya 14 Şubat- 13 Mart arasında doğanlar ile başarılı evlilik yapabilirler. İkizler sağlık olarak sinir sistemini, sindirim sistemini ve göğüsleri etkiler

Yengeç Burcu (14 Temmuz – 13 Ağustos)
Yönetici gezegeni AY:Anac değişken, duyarlı, huzursuz ve vesveseli olurlar. Duygusal davranışlardan tutkulu kolayca vazgeçmeyen tabiatları vardır. Evlerine ve ailelerine düşkündürler. Bununla beraber mutlu aile yaşamı nadiren elde ederler. Sert işlere ve kurallara dayanıklı olduklarından genel olarak iş yaşamında başarılı olurlar.
Yaşamda yüksek mevkilere erişmelerine çok sık rastlanır. Doğal olarak romantik, sevgi dolu ve şefkatli mizaçları vardır.  Yengeç’ler 14 Kasım-13 Aralık veya 14 Mart-13 Nisan arasında doğanlarla mutlu olabilirler. Onların hastalıkları gastrit sorunları,sinir depresyonları ve ruhsal sarsıntılar olabilir.Bunlara yakın hastalıklar mide sorunları, sinirsel hastalıklar ve depresyonlar.

Aslan Burcu (14 Ağustos – 13 Eylül)
Yönetici gezegen GÜNEŞ:Aslan kişiliği Sanatı gece yaşamını cömert, açık sözlü, güvenilir ve lider yaradılışlıdır. Para konularında talihli ve dürüsttür. Çok güçlü iradeye ve amaçlarına yönelme hırsına sahiptir. Aşk ve romantizmde sahiplenici, duyarlı, dürüst ve isteklidirler. İnatçı ve dik kafalı davranışları yüzünden karşı cins ile sıkça anlaşmazlıklara düşerler. Aslan kişisi 14 Aralık-13 Ocak veya 14 Nisan-13 Mayıs arasında doğanlar ile mutlu olabilirler. Aslan’ların sağlık sorunları kalp problemleri, baş ve kulakları etkileyen ağrılar olabilir.

Başak Burcu (14 Eylül – 13 Ekim)
Yönetici gezegen MERKÜR:genel olarak hayatta başarılı olurlar. Çok titiz yargı güçleri ve keskin analiz kabiliyetleri vardır. Ne başkalarını etkilemeye çalışırlar, ne de kendileri aldanırlar. Hayatta daima yüksek yaşam düzeyi ararlar. Başak’lar halkla ilişkili muhasebe matematik alanlardaki işlerde başarılı olurlar.duygusal yanlarını anlamak zordur. Hem güçlü hem de zayıf tarafları vardır.  Başak’lar 14 Ocak-13 Şubat veya 14Mayıs-13 Haziran arasında doğanlar ile mutlu olabilirler..Başak’ları sağlık sorunları Ayrıca, göğüs sorunları, kol ve omuz sinirlerini mide bağışıklık sorunları kapsayan arazlar gibi problemleri olabilir.


Terazi Burcu (14 Ekim – 13 Kasım)
Yönetici gezegeni VENUS:düşüncelerinde ve davranışlarında kararlı insanlardır. Çok kuvvetli ileriyi görme yetenekleri ve sezgi güçleri vardır. Diplomat davranışlıdır ve her an tetikte, dengeli ve dürüst olurlar. Çevrelerinde geniş bir tanıdık ve dost halkası bulunur. Resmi işlerde güvenli kişilikleri ile yer bulurlar. Evlilik açısından ise her zaman mutlu olamazlar. Terazi’ler 14 Şubat-13 Mart veya 14 Haziran-13 Temmuz arasında doğanlar ile başarılı evlilik yapabilirler.Terazi burcu sırt bel ağrıları, böbrekler ve başını kapsayan sağlık sorunları ile karşılaşabilir.

Akrep Burcu (14 Kasım – 13 Aralık)
Yönetici gezegen MARS: Akrep’ler genel olarak çift yönlü yaşarlar. Biri kendilerine ait diğeri de başkalarına yönelik tarzları vardır. Politika ve iş alanlarında berrak görüşleri vardır. Erotizmleri güçlü ve seks yaşamları canlıdır. Evlerinde egemen ve dogmatik davranırlar, Akrep Burcu azimli, bağımsız ve enerjik olur. Çok yönlü ve çekici bir karakteri vardır. Bir paradoks olarak en asil ve en temelsiz insanlar bu burçtan çıkarlar.Evde egemen ve dogmatik davranırlar. Akrep insanı 14 Mart-13 Nisan veya 14 Temmuz–13 Ağustos arasında doğanlar ile mutlu olabilir. Akrep burcu sağlık sorunları ciğerler ve üreme organları ile alakalı olabilir.

Yay Burcu (14 Aralık – 13 Ocak)
Yönetici gezegen JUPİTER:Yay Burcu kişiliği şevkli neşeli şen fakat, düşüncesizce davranan bir özellik gösterirler. Genel olarak açık sözlüdürler ama, bu yönleri ile kolayca düşman kazanırlar. Kendileri dürüst olduklarından aldatılmaktan nefret ederler.
Dostluk yanlısı ve sosyal insanlardır. Her konuda bilgi sahibi olmak istedikleri aşırıya kaçarlar ve ani kararlar verirler. Bununla beraber hangi konu olursa olsun başarılı olabilirler. Ani bir karar ile evlenmeye kalkarlar ve bazen mutsuz olurlar. Yaylar için uygun eşler 14 Nisan- 13 Mayıs veya 14 Ağustos-13 Eylül arasında doğanlardan çıkar. Yay insanı sağlık sorunları karaciğer akciğer sinir sistemi hastalıklarından rahatsız olur.


Oğlak Burcu (14 Ocak – 13 Şubat)
Yönetici gezegen SATRUN:Hint Sisteminde Oğlak Burcu simgesi keçi yerine timsah ile gösterilmiştir. Bu süreçte doğanlar zihinsel olarak çok güçlü, kararlı hazimli Sıkı bir işçi oldukları kadar derin bir düşünür de sayılırlar. İdarecilik ve yöneticilik kabiliyeti isteyen tüm işlerde başarılı olurlar. Ne başkalarını incitici davranırlar ne de onları incitmelerine izin verirler.Aile yaşamları sorunlu geçebilir.  Oğlak’lar için uygun eşler 14 Mayıs-13 Haziran veya 14 Eylül-13 Ekim arasında doğanlardan çıkar.Oğlak’lar için başa gelen hastalıklar romatizma, deri arazları ve kemik diş rahatsızlıklarıdır…

Kova Burcu (14 Şubat – 13 Mart)
Yönetici gezegen SATRUN: Kova’lar aşırı ÖZGÜR ruhlu olurlar Bazen kendilerini kontrol etmeyi elden kaçırabilir ve sonradan pişman olacakları şeyler söyleyebilirler. Sosyal yaradılışlı olduklarından hayatta yalnız kalmak onları rahatsız eder. Bununla beraber çok iyi dostları ve rehberleri olur. Tartışma ve münakaşalardan üstün ve galip çıkarlar. Bilimsel yanları kuvvetli olduğundan böyle alanlarda çalışabilirler. Aşk maceralarında gizlilikten hoşlanırlar ve evlilik hayatları engebeli geçebilir.  Kova’lar 14 Haziran-13 Temmuz veya14 Ekim-13 Kasım arasında doğanlar ile uyuşabilirler. Mide hastalıkları ve dolaşım sistemi sorunlarından rahatsız olurlar.sağlık sorunları genelde bacaklarında olur mide hastalıkları ve dolaşım sistemi bozuklukları onları rahatsız edebilir

Balık Burcu (14 Mart – 13 Nisan)
Yönetici gezegen JUPİTER: cömert, sempatik ve kibar hassas davranışlıdır. Derin düşüncelere dalmayı ve hayeller kurmayı severler ve biraz melankolik olurlar. Dostlarına karşı dürüst ve yüklendikleri her konuda güvenilir kişilerdir. Balık insanı güçlü biçimde sevmek ve sevilmek ister.Balık’ların romantik yanları onları gizli aşk ilişkilerine iter.  Bu insanlar için uygun eşler 14 Temmuz-13 Ağustos veya 14 Kasım-13 Aralık arasında doğanlardan çıkar. Sağlık sorunları genelde ayaklarında ve ayak bileklerinde olur.

Yorum Gönder

0 Yorumlar