Evlilikte MARS Mangalik KUJA DOSHAM BaskısıEvlilikte Mars Mangalik veya Kuja Dosham nedir? 
Mangalik Dosha kundeli  nasıl oluşur?
Mars neden bu Dosha'ya neden oluyor?
Manglik Dosh'in etkileri nelerdir?
Manglik dosh'un çareleri nelerdir?
Mars'ın Olumlu Etkileri

Manglik Dosha veya Kuja Dosham, gezegen Mars doğum haritasında (yükselen), 2., 4., 7., 8. ve 12. Evlere yerleşimi sonucu, Kuja Dosham Mars baskısına  sahip olur..

Kişi hayat arkadaşının ölüm veya fiziksel yaralanma ile karşı karşıya kalır . Sianastri Haritalarında Kuja Dosham'a sahip kişinin yine Mars baskısı olan kişi ile birlikte olması durumunda  Kuja Dosham iptal edilebilir. Ortaklardan birinin sahip olması ve diğerinde Mars baskısı olmaması durumunda, ilişkilerde karşı tarafa  acı çekmesi. Sağlar..

Dolayısıyla, Mars kuja dosham evlilik haritalarında çok önemlidir


Manglik dosh'un Mars'a ek olarak, Güneş, Saturn, Rahu ve Ketu'nun yukarıda belirtilen evlere yerleştirilmesi de kısmi Manglik dosh'u oluşturur.

    Manglik Dosha'nın etkileri nelerdir?
·   Manglik dosha'nın en büyük  etkisi - Evlilikte Gecikmedir .
·   Manglik dosha, evliliği 34  38 yaşlar  hatta 40 yaşlarında evlilik verir ve evlilik yaşamında sorunlar verir
Mars tarafından oluşturulan Manglik dosh aşağıdaki etkilere neden olduğuna inanılmaktadır:
1. Evlenmede gecikme
2. Medeni yaşamdaki zorluklar
3. Çift arasında sürekli kavga.
4. Boşanma
5. Eşin ölümü

Diğer malefik gezegenlerin oluşturduğu Manglik dosh:
1. Evlenmede gecikme
2. Medeni yaşamdaki zorluklar
3. çift arasında sürekli mücadele

Manglik dosh evlilikte  gecikmeye neden olur. 
.
 Manglik'in erkek veya kizin bir manglik ortagi ile evlenmesi önerilir. Bazı uzmanlar, Manglik Dosh'in  30'lu yaşlarının sonlarına geldiğinde etkisiz hale getirildiği görüşünde bu konuda hemfikirim, 

Mars'ın Olumlu Etkileri
Mars sıcak bir gezegendir ve  Eylem gezegeni  duyguları yansıtma kapasitemiz - doğası da acımasız  kızgın cesur bir savaşçı. Doğru bir Mars enerjisi dengesi  yaşamlarda en çok istenilendir  - fakat ne yazık ki, sadece şanslı bir azınlık bu dinamik dengeye sahiptir.
Mars, en ufak bir dokunuşta şiddetli olabilecek duygusal bir heyecanlı  gezegenidir.

Mars enerjisi , Oğlak'ta Satürn'ün bir disiplinlidir  Mars enerjisinin bir kez uyumlaştırılması ve disiplinli bir şekilde hareket etmesi Olumlu tarafı, çabalarımızı yerine getirmek için bize  güç cesaret ve enerji, bağımsızlık, irade ve özgüven verir
 Mars olmazsa, hiçbir şeyi sona erdirmek ve hedefine ulaşmak için gerçek bir ilgi, tutku ya da motivasyon olmaz. Olumsuz tarafta, saldırganlık rekabete, tartışmaya ve çatışmaya neden olur - eğer kontrol edilmezse baskınlığa, şiddete, yaralanmaya ve felakete yol açabilir.


Yorum Gönder

0 Yorumlar