*/------Blogger Efendisi-----/* Hint Astroloji Vedıc Astroloji : Astroloji çakra ve gezegensel etkileri

Translate

25 Ocak 2019 Cuma

Astroloji çakra ve gezegensel etkileri

Vücutta yedi temel enerji akışı ve gezegensel etkileri 

Çakralar. Şifa, barış ve ruhsal gelişim için önemlidir . on yıldır   dünya çapında enerji şifa topluluğu, kristaller, renk terapisi, reiki vb. Gibi çakra dengeleme teknikleri için bir dizi teknik geliştirmiştir. Bu tedaviler vücuda ve zihne denge ve şifa getirebilse de çakraların klasik Yoga  Vedik Astroloji her gezegenin dasha / bhukti (gezegensel dönemi) boyunca bize karşılık gelen Çakra ve elementin evrimi üzerinde çalışma fırsatı verilmiştir.  


Güneş sisteminin dış dünyayı yönettiği gibi, ruhumuzu da yöneten bir iç güneş sistemi vardır. Her gezegen, içimizdeki dış güneş sisteminin bir yansıması olarak farklı Çakralarla ilgilidir.

insan vücudunun 'yedi çakrası' bu yedi gezegene aittir. Mikro kozmos ve makro kozmos aynı ilahi planın bir parçasıdır.

Bu çakralar, sahip oldukları gezegenlerden etkilenir ve  analiz ederken hangi gezegen enerjisinin eksik olduğunu ve dengesizliğe neyin neden olduğunu bilir.  • KÖK ÇAKRA – MARS YÖNETİR  = KÖK, KÖKEN  ĀDHĀRA = TEMEL, KURULUŞ
 •  MANANA - DÜŞÜNMEK, YANSITMAK
 • SANKALPA - DOĞRU NİYETE SAHİP OLMAK, DÜRST KARARLAR ALMAK
 • VIKALPA – ŞÜPHEYİ  KALDIRMAK VE YANLIŞ FİKİRLERİ SİLMEK
 • MATMA CHINTANA - HER ZAMAN İLAHİ BENLİĞİN (ĀTMĀ) BİLİNCİNDE OLMAK

Annenin rahmi embriyonun büyümesi için temel gereksinimi yarattığı  kök  Çakra manevi gelişimimizin temelini ve başlangıç ​​noktasını oluşturur. Çakraların merdivenlerine  tırmandığımız temelidir; Manevi gelişimimiz için besin aldığımız kök. bizi besleyen ve yükselten annedir. Bu, uyuyan bilgeliğimizin, gizli manevi güçlerimizin ve yeteneklerimizin kaynağıdır . Bu Çakrayı uyandırarak   gelişmiş bir insan bilincine doğru ve Tanrı-Gerçekleşmenin ötesine giden yolda ilk adımdır..
.Kundalinī Shakti (ruhsal enerji) kökleri kök Çakra'da bulunur, ancak derin, hareketsiz bir uykudadır.
Geçmiş yaşamlarımızın Karmaları, Mūlādhāra Çakra'da durmaktadır Karma) yaşadığı mutluluk ya da mutsuzluğu doğar. Dünya bizim annemizdir. Vücudumuz elementlerinden oluşuyor ve bizi destekliyor  besliyor.Toprak Ana'mıza her zaman minnettar olmalı ve onu koruyarak ve onunla ilgilenerek saygımızı göstermeliyiz.

1 Kök çakrası yaşamın hayatta kalmasıyla ilgili. Bu çakranın unsuru Dünya ve doğum tablosunda Boğa, Başak ve Oğlak, aile, sağlık ve kariyer ile ilgili toprak element işaretleridir. İkincisi, “arth trikon” olarak da bilinen  2 6. ve 10. burçlar evi, kök çakrasıyla ilgili konuları temsil eder. Bu çakra dengesiz olduğunda ya da yetersiz olduğunda, yaşamdaki engellerle karşılaşabiliriz.Güven eksikliği, güvensizlik, korku ve kararsızlık  belirtilerden bazılarıdır.

Mars astrolojide bir kişinin cinsel enerjisini yönetir. Kötü Yerleşen Mars kişiyi aşırı uçlara götürür. Benzer şekilde, Mooladhara çakrası üreme organlarını düzenler, ancak aşırı ve masum olmayan şeyler nedeniyle hassasiyeti zedelenir. İçimizdeki saflığı hissedebilir ve ilk çakranız güçlendikçe huzuru bulur..
 • 2. Sakral veya Swadhistana çakrası İkinci çakranımız olan Swadisthan, karın bölgemizde bulunur ve Merkür tarafından yönetilir –
 •  PRĀNA SHAKTI - yaşam gücü, hayati güç
 • DHĀRANĀ SHAKTI - Konsantrasyon gücü
 • CHETANA SHAKTI - bilincin gücü
Çakranın rengi Turuncu  ateş rengidir  arınma, aktivite, neşe, umut ve kendine güveni sembolize eder  enerjisinin aktif olduğunu gösterir. Turuncu Güneşin doğuşunun rengi ve ustalaştığında bu Çakra'dan çıkan gücün bir göstergesidir - neşe, inanç, kendine güven ve canlılık. Aynı zamanda doğanın çekildiği ve bilincin içe döndüğü sonbaharın rengidir. İçine baktığımızda ve Svādhishthāna Çakra'ya odaklandığımızda, 
 • kaderimizle ilgili birçok sorunun cevabını bulabiliriz.
kıskançlık, arzu öfke ve açgözlülük gibi olumsuz niteliklerimizi ortaya çıkıyor. Bunlar enerjiyi bloke eder, böylece tekrar Mūlādhāra  kök Çakra'ya döner. Ve bu şekilde, birçok insanın bilinci, en yükseğe çıkmadan iki en düşük Çakra arasında salınmaya devam ediyor.
 • Bu döngüyü kırmak kolay bir girişim değildir, çünkü birçok yaşam boyunca birikmiş sayısız zararlı duygu, önyargı, öfke ve korku ordusuyla karşı karşıyayız. MERKÜR gezegenin etkisinde olan insanlar sürekli zihinsel aktivite yaşarlar. Bu kolayca öfkeli ve sabırsız bir doğaya yol açabilir. İkinci çakranızın enerjisini çok fazla kullandığımız zaman sonuç aynıdır. Dengeli net kararlar alarak sağlıklı kararlar almasını sağlar.

 • Bu çakra; duygular, sevgi yaratıcılık, ilişki ve cinsellik ile bağlantılı sakral çakranın unsurudur Yengeç , Akrep ve Balık burçları duyguları dengeler. “Moksa evler” 4., 8. ve 12. evleri bu konuyla ilgili sorunları yönetiyor. Ay bir su elementi gezegenidir ve iyi yerleştirilmiş bir Ay iyi bir ilişki verir. Bu çakranın eksikliği, duygusal sıkıntılara ve ilişkilerde sorunlara yol açabilir. Uyuşukluk, kıskançlık, sevişme ve sevilme arzusu engellenmiş sakral çakranın davranışsal belirtileridir.

3. SOLAR PLEKSUS VEYA MANİPUR ÇAKRASI  JUPİTER YÖNETİR rengi SARI-TURUNCU ve radyasyonu YEŞİL, kırmızı renkte. Işık ve enerji veren ve tüm kirleticileri gideren saf bir alevin rengine sahiptir.
Bir yandan “ateş”, saldırganlık, tutku, iç sıcaklık ve huzursuzluk anlamına gelir; diğer yandan da saflaştırma ve arıtma anlamına gelir.

Kötü yerleşim  Jüpiter dengesiz ve kararsız bir kişilik verir . Kişi, düşüncesiz derecesine kadar fanatizm ve aşırılık yanlılığına düşkün olabilir.Düşünmeden borç alabilir  Böyle bir enerji aynı zamanda bir insanı lüks aramaya zorlar.
Jüpiter adalet, dürüstlük, din ve felsefeyi yönetir. Kişiyi doğuştan ahlaklı, erdemli ve dürüst yapabilir. Bizim nabhi çakranız da bu nitelikleri temsil eder. Bu çakra geliştikçe daha fazla adalet duygusu ve daha yüksek insani erdemler ortaya koyuyoruz.
 • 4. KALP ÇAKRA  MANTRA  SO HAM   SAF SEVGİ, ŞEFKAT, İYİ BİR EBEVEYN OLMA NİTELİĞİ, KENDİNE GÜVEN VE  KALP ÇAKRANIZDIR. EN ÖNEMLİSİ, RUHUMUZ KALBİMİZDE BULUNUR VE RUHU AŞKTAN BAŞKA BİR ŞEY DEĞİLDİR  VENÜS'TÜR
 •  
 • BEN, BEN BEN”. KALP ATIŞINA BENZER İNCE, RİTMİK BİR MELODİ
 • Sonsuzluğun flütü bitmeden çalınır ve sesi sevgidir. 
 • Aşk tüm sınırları bıraktığında, gerçeğe ulaşır..
 • Aşk neşe getirir, üzüntü değil
 • Aşk, anlayışı gösterir ve tartışılmaz.
 • Aşk güvenliği sağlar ve talepte bulunmaz.
 • Aşk özgürlüğü verir ve kıskançlığı bilmez.


Hepimiz kendi içimizde derin ve acı verici bir hayal kırıklığı yaraları taşıyoruz. Manevi yaraların iyileşmesi fiziksel olanlardan çok daha zordur. Kolayca tekrar açılabilirler ve bizi bir duygu girdabına sürükleyebilirler. 
Kalp Merkezi açıldıkça, manevi acıyı daha güçlü ve derinden hissederiz - ama sonunda sevgi ve bilgelik ışığında çözüleceğinden emin olabiliriz. Bu nedenle kalbimizin kapısını açık tutmayı unutmamalıyız. Çünkü kalbi daha fazla yaralanma korkusu nedeniyle kapalı tuttuğumuzda, eş zamanlı olarak duygularımızı engelliyor ve onların asimile edilmesini veya ifade edilmesini önlüyoruzHava  serbestçe aktığında sınırsızdır.Hava hareket halindeyken muazzam bir güç geliştirir. Fırtınalar güçlü ağaçları bile sökebilir ve bütün evleri tahrip edebilir. Sonsuz güç, Anhata Çakra'da da vardır; ve pozitif veya negatif olarak kullanılabilir. Aynı şiddetli bir fırtına gibi öfke ve öfke, yaşamlarımızda inşa ettiğimiz her şeyi olumlu ve güzel şekilde mahvedebilir; ama sevginin gücü mucizelere ulaşma ve dağları hareket ettirme yeteneğine sahiptir.  Kalp çakrası, üst ve alt üç çakra birleştirir. İkizler, Terazi ve Kova  Hava elementi Aşk, samimiyet, affetme, şükran, şefkat, güven ve empati tercih eden hava element işaretidir. Doğum haritasındaki 3., 7. ve 11. “Kaam trikon” evi, ilişkiyi gösterir ve  Yardımsever Venüs kalbin açılmasında yanadır.  duygular olumsuz olduğunda, samimiyet korkusu, bırakamama, ihanet, ilişkilerde sürtünme, hüzün ve suçlama kültürü gibi görünürler.
Affetmek en büyük erdem ve fedakarlıktır. İsa'nın çarmıhta söylediği sözlerden daha büyük bir şey yoktur:
“Baba, ne yaptıklarını bilmedikleri için onları affet.”

5. BOĞAZ VEYA VİSUDDHİ ÇAKRA .YÖNETİCİSİ SATÜRNDÜR  BOĞAZ DUDAKLAR  KARIN FİZİKSEL VE RUHSAL ARINMA MERKEZİDİR.  MANTRA HAM'I TAŞIR - BEN. SO HAM, “İŞTE BEN”
 • Hayattaki her deneyimin kendi duygusu ve iyiliğine sahip olduğuna güvenin.
 • Durumunuzu özel günlerde görselleştirin. Kendinizi bağımlı hissettiniz zamanlarda  kontrol edemiyor ve özgür değilsiniz.
 • Artık yetişkin ve özgür olduğunuzu ve o  zor günlerin artık geçerliliğinin olmadığını fark edin.
İfade, iletişim, özgürlük, irade gücü boğaz çakrası ile bağlantılıdır. İletişimin Merkür'ün belirleyicisi bu çakrayı yönetir. 2. eve yerleşen Venüs ay Merkür güzel ses verir. 
Vishuddhi Çakra  ses ve konuşma üzerinde de faydalı bir etkisi vardır. sözlerimiz bilgelik ve güzellikte kazanır. Bu nedenle bu Çakra ile ilgili çalışmalar özellikle yazarlar, şairler, gazeteciler, öğretmenler, politikacılar, aktörler ve şarkıcılar için önerilmektedir. Venüs Ay  şarkı söyleme ve   sanatsal  kariyer verir. Satürn, çok kötü yerleşimi, yaşamdaki iyi şeyleri göremeyen ve kendisi için üzülen karamsar bir kişilik yaratır.


6. ÇAKRA VEYA ÜÇÜNCÜ GÖZ YÖNETİCİSİ GÜNEŞ (BEN EGO) ĀGYĀ ÇAKRA' MANTRA HAMAM VE KSHAM

Bilgeliğimizin ve insanlığımızın gelişimi tamamlanması İlahi Bilincin farkındalığına  Omurganın beynine geçiş noktasında, omurganın üst ucunda bulunur. kaşların arasındaki alnın merkezi “Kaş Merkezi” veya “Üçüncü Göz” olarak “Guru Çakra  olarak bilinir Āgyā Çakra'daki Lotus  iki yapraklıdır. GURU (ana) kelimesinin oluştuğu iki heceli GU (karanlık / cehalet) ve RU (ışık / bilgi) anlamına gelirler. 
Kendinolbağımlıolmadanmutluveakıllıcayaşa. 
Yetenekleriniuyandırveonlarıkullan. 
İçselservetinitanı. 
Her şeye sahipsin. Tüm evren kendin. ”
Anahtar kelime “Ben” dir. Güneş'in bulunduğu EV bizim ana kişiliğimizdir  bu dünyada doğduğumuz evrim aşamasını ve yaşamda öğrenmemiz gereken dersleri gösterir. Kimlik duygumuzu oluşturur. Hepimizin bizi eşsiz kılan farklı kimlikleri var. Ailemiz, eğitim, arkadaş, dünya görüşü, desteklediğimiz ekipler vb. Agnya çakramız açıldığında, egomuz ve koşullarımız bizi yönetemez. İçimizdeki daha derin bir kimlik olan ruhumuzu algılarız. İçimizde alçakgönüllülük ve saf ruh olduğumuz gerçeğini oluşturmaya başlarız. Doğum haritasındaki güneşin baskın enerjisi bir kişiyi baskın, kibirli ve egoist yapabilir.
 Altıncı çakrayı engelleyen şey Egodur ; bu da bir insanı diğerlerine göre daha üstün hissettirir.
Bunun dışında, herkesin içindeki saf ruhu hissettiğimiz için affetmek içimize huzur getirir..
7. TAÇ VEYA SHASRARA ÇAKRA  YÖNETİCİSİ AY VE GÜNEŞTİR AY  LORD SHİVA'NIN SEMBOLÜDÜR VE BİNDU ÇAKRA'NIN MANTRASI AMRITAM'DIR - BEN ÖLÜMSÜZÜM.BARIŞ MANTRASIYIM.. BU MANTRA, MAHİ MRITYUN JAYA MANTRA - ÖLÜM ÜZERİNDEKİ ZAFERİN ŞANLI MANTRASIOLARAK BİLİNİR.

BU ÇAKRA; DUYGULAR, SEVGİ YARATICILIK, İLİŞKİ VE CİNSELLİK İLE BAĞLANTILI SAKRAL ÇAKRANIN UNSURUDUR YENGEÇ , AKREP VE BALIK BURÇLARI DUYGULARI DENGELER. “MOKSA EVLER” 4., 8. VE 12. EVLERİ BU KONUYLA İLGİLİ SORUNLARI YÖNETİYOR. AY BİR SU ELEMENTİ GEZEGENİDİR VE İYİ YERLEŞTİRİLMİŞ BİR AY İYİ BİR İLİŞKİ VERİR. BU ÇAKRANIN EKSİKLİĞİ, DUYGUSAL SIKINTILARA VE İLİŞKİLERDE SORUNLARA YOL AÇABİLİR. UYUŞUKLUK, KISKANÇLIK, SEVİŞME VE SEVİLME ARZUSU ENGELLENMİŞ SAKRAL ÇAKRANIN DAVRANIŞSAL BELİRTİLERİDİR.


 BİLNÇ AYDINLANMA  MANEVİ ENERJİ AY, MÜKEMMELLİK  ENERJİNİN SEMBOLÜDÜR. DOĞA, AY IŞIĞINDAN HER ŞEYİN BÜYÜMESİNE VE GELİŞMESİNE İZİN VEREN HAYAT BOYU SÜREN PRĀNA'YI ALIR, ÇÜNKÜ AY IŞIĞI AYNI ZAMANDA SADECE GÜNEŞ IŞIĞI DEĞİL BİTKİLERİN BÜYÜMESİ VE MEYVELERİN OLGUNLAŞMASI İÇİN DE GEREKLİDİR.
 SAHASRARA ÇAKRASI, BİREYSEL BİLİNCİMİZDEN EVRENSEL OLAN GÜCÜN BİLİNCİNE AÇILAN BİR KAPIDIR. DOĞUM ANINDAKİ KUVVETLİ BİR AY, BİR KİŞİYİ HASSAS, İÇGÜDÜSEL, YARATICI, FEDAKARLIK YAPAN, BAŞKALARINI ANLAYABİLEN VE MANEVİ YAPAN BİR KİŞİ YAPAR. AY AYRICA, İÇİMİZDEKİ VERİMLİLİĞİ, KADINLIĞI VE GELİŞMİŞ ANNELİK DUYGULARINI TEMSİL EDER

 “DÜNYAYA GELDİĞİMDE, TÜM CANLILARI HAYAT VEREN GÜCÜMLE KORUYORUM. NEKTAR VEREN AY OLUNCA BİTKİYİ BESLERİM.
BİZİ GERÇEKLİKTEN GERÇEĞE YÖNLENDİR ÇAKRA MANTRA ASTROLOJİ
BİZİ KARANLIKTAN IŞIĞA GÖTÜR
BİZİ ÖLÜMDEN ÖLÜMSÜZLÜĞE GÖTÜR.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme