Yükselen Burç Hesaplama ve Bulma

Aşağıdaki forma burcunuzu ve doğum saatinizi girerek yükselen burcunuzu hesaplayabilir, hemen alt kısımdaki linklerden de yükselen burç yorumunuzu okuyabilirsiniz. Gerekli bilgileri girdikten sonra “Yükselen hesapla” butonuna tıklamanız ardından yükselen burcunuz şu anda boş olan kutu içerisinde belirecektir.

Yükselen burcunuzu doğum yeri bilgilerini de girerek tam ve eksiksiz bir şekilde hesaplamanız için kullanmanız gereken doğum yerine göre yükselen burç bulma aracı, yakın bir zamanda sitemizde hizmetinize sunulacaktır.

Yükselen Burç Hesaplama

Güneş Burcunuz:

Doğum Saatiniz :

Yükselen Burcunuz:

Yükselen burç hesaplama sonucunuza göre şu listeden burcunuzu seçerek açıklamasını okuyabilirsiniz:

Yükselen Burç Nedir?

Kişinin doğum anında doğu ufkunda yükselen burca, yani takım yıldınızına verilen ada denir. Bundan dolayı yükselen burç ismi verilmiştir. Yıldız Haritası’nda, doğu ufuk çizgisine bakıldığında doğu tarafında bu burç gözükür. Yüselen Burç astrolojide aynı zaman da birinci evin yönetcisidir.

Kişilik özellikleri yaşamda başkaları ile yarışmakta kullanacağımız yeteneklerimizi tanımlar. Kişilik, Ben’i oluşturur ve bize birey duyumu verir. Başka insanlardan ayrıcalığımızı ve toplumdan özgürlüğümüzü gösterir. Bu kaba portre içinde fiziksel görünüm ile dışa vurum ve tavırlarımız yer alır. Bize doğal olarak nasıl donatıldığımız duyumunu verir. Ayrıca, kendimize güveni veya güvensizliği oluşturan ruhsal portremiz de bundan güç alır. Yükselen Burç bizi biz yapan en önemli astrolojik fonemendir. Başka insanlar bunun merceği altından bizi izlerler. Yükselen burç hesaplama bu bakımdan önemlidir.

Yükselen Burç Hesaplama nasıl yapılır?

yükselen burç hesaplama

Yükselen burç hesaplama tablosu…

Yükselen burç hesaplaması yapılırken doğum saati faktörü baz alınır.  Yükselen burç hesaplama yaparken klasik tablolarda doğru bilgiye ulaşmak pek mümkün olmamakta ve belki de tüm hayatınız boyunca yanlış bir yükselen burcu takip etmenize neden olabilmektedir. Bu nedenle yükseleninizi öğrenirken bilgisayar destekli sistemleri kullanmanız önerilir. Sitemiz yükselen burç bulma motoru ise bu hesabı sizin için bir kaç tıkla yapabilmektedir. Bu yükselen burç bulma sayfasında yer alan tüm bilgiler Astroloji Kozmik tarafından çeşitli yerli ve yabancı kaynaklar kullanılarak üretilmiştir. Konuyla ilgili Wikipedia makalesi (İngilizce) için tıklayınız. Yükselen burcunuzun yorumunu okuyabilir, bunun yanı sıra sitemizi düzenli olarak takip ederek haftalık burç yorumları takibi yapabilirsiniz.

Share on Facebook39Tweet about this on Twitter4Share on Google+0Email this to someone

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>