Hint Astrolojisinde Ay Onuncu (10.) Evde

Ay Onuncu (10.) Evde

Ay 10. kariyer evinde ve resmi dairelerde yüksek  kariyer verir. Mesleğinde uzman bir  iş adamı veya  iş kadını; tanınmış biri  olurlar. Bu kişiler genelde aileden gelen bir şöhrete sahiptir. Başkalarına yardım etmeyi severler. 27 ve 43 yaşlarında finansal kazançlar elde eder . Süs eşyalarını ilgilendiren bir işte, doktorluk, eczacılık gibi mesleklerde başarılı olabilirler.

Olumsuz ay yerleşimi  çok ise, soğuk algınlığı ve öksürük  gibi sağlık bozukluklarına ve sıksık hastalanmaya müsaittirler. Eğer malefik olumsuz ise bu kişiler dine aykırı düşüncelere sahip olabilirler.

Bu kişiler kariyerlerinde sürekli iniş ve çıkış yaşarlar. Evlenip boşanmaya da müsaittirler.

Ayın 10. evde olması hareketli bir burçta, işte istikrarsızlık verir . Mars ile olumsuz ise büyük bir kayıp verir . Satürn ile olumsuz ise iş kaybı verir. Eğer koç yengeç terazi veya oğlak burcunda ise sık sık meslek ya da iş değiştirme verir . Merkür  kavuşumu olumsuz ise yaşlılıkta acılar çekeceğini gösterir . Jüpiter  açısı veya kavuşumu varsa bu kişiler çok varlıklı olur.

Share on Facebook0Tweet about this on Twitter0Share on Google+0Email this to someone

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>