Doğum Haritası


Doğum haritası, bir canlının doğduğu anda gökyüzünde oluşan ve Burçlar Kuşağında yer alan, Güneş Sisteminin yerleşim haritasıdır. Doğum haritası, güneş değil dünya merkezlidir. Eğer haritada daha da detaya inilmek istenirse,  Güneş Sistemi ögelerine astereoidlerin, sabit yıldızların, transit planetlerin ve hatta galaksilerin bile eklenmesi mümkündür.

Doğum haritasının çıkarılması için öncelikle kişinin doğum yılı, günü, ayı ve mümkünse dakikası dakikasına saatinin biliniyor olması gereklidir. Eğer kişi doğum saatini bilmiyorsa, hastane kayıtlarından, anne-babasından veya akrabalarından yahut başka diğer kaynaklardan doğum saatini öğrenmelidir. Doğum haritası çıkarılırken, doğum saatinde yapılan 1 saatlik hata bile haritanın büyük bir kısmının yanlış sonuçlar vermesine neden olabilir. Eğer doğum saati tespit edilemiyorsa “Güneş haritası” çıkarılması daha doğru olacaktır. Bu arada hemen belirtmek gerekir ki, bu tür hesaplamalarda doğum saati “bebeğin ilk nefesi aldığı an” olarak kabul edilir.

Eğer doğum saati tam olarak bilinmiyorsa, astrologla yapılan soru-cevap şeklindeki analizin ardından doğum saati bulunabilir.

Siz de profesyonel bir doğum haritası çıkartarak yıldızların geçmiş ve geleceğinize dair neler söylediğini; iş, aşk ve insani ilişkilerinizde ne gibi gelişmeler olacağını; sağlığınızla ilgili öngörü ve diğer durumları ve hayatınızda nelere dikkat etmeniz gerektiğini öğrenmek için Ali Gül ile buraya tıklayarak iletişime geçebilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz.

Doğum Haritası Çıkarma

Doğum haritası çok ince hesaplamalar aracılığıyla elle çıkarılabileceği gibi gelişen teknoloji ışığında bazı bilgisayar programları veya internet uygulamaları ile de çıkarılabilir. Fakat yıldız haritasının tek başına çıkarılması ve astronomik/astrolojik verilerin elde edilmesi tek başına yeterli değildir. Bu veriler, bilgili bir kişi veya uzman bir astrolog tarafından detaylı bir şekilde incelendiği taktirde anlam kazanacaktır.

Astroloji Haritası Yorumu

Ben, bireysel ve kurumsal olarak doğum haritası çıkarma ve yorumlama işlemlerini hâlihazırda gerçekleştirmekteyim. Bu tür talepleriniz için “İletişim” bölümünü kullanabilirsiniz. Bu doğum haritası analizi  hizmetimize ek olarak yakın bir zamanda, sitemizden doğum bilgilerini girerek doğum haritanızla ilgili genel bilgileri okuyabileceğiniz ücretsiz bir internet tabanlı yazılım hazırlamayı planlamaktayız. Bu gelişmelerden haberdar olmak için Facebook sayfamızı beğenebilir veya Twitter hesabımızı takip edebilirsiniz.

Share on Facebook54Tweet about this on Twitter6Share on Google+0Email this to someone

Yorumlar

  1. Barkın der ki

    Merhaba ben 14 ocak 1996’da mersinde 12.00 öğlen doğdum bazı yerlerde yükselen koç bazı yerlerde yükselen boğa geçiyor.Doğum haritasında boğa çıkıyor çoğu zaman özelliklere baktığım zaman koç’da boğa’da beni yansıtıyor bu yüzden ayırt edemiyorum bunu nasıl ayırt ederim veya bir insanın 2 tane yükseleni olabilir mi?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>