Burç Hesaplama

Aşağıdaki formdan sadece doğum ayı ve gününü seçip “Hesapla” butonuna tıklayarak burç hesaplama işlemini yapabilir ve burcunuzu öğrenebilirsiniz. Doğum ay ve gününü seçtikten sonra hesapla butonuna tıkladığınızda ?? olan kısımda

Burç Hesaplama

 Ay   Gün    :   Burcunuz 
      

Burcunuzun özellikleri için listeden seçiniz:

Dikkat: Yukarıdaki linkler, yükselen burç özellikleri şeklindeki sayfalara bağlanmıştır. Unutmayınız ki, yükselen burç özellikleri ile -normal- güneş burcu özellikleri aynıdır. İnternette, astrolojiyle doğrudan ilgisi olmayan kişilerin kurduğu astroloji sitelerine içerik üretme sıkıntısı sonucu burç özellikleri ve yükselen burç özellikleri şeklinde iki ayrı başlıklandırma yapmasında kaynaklı genel yanlış bir kanıdır. Siz de bu zamana kadar örneğin oğlak burcunun asıl burçta başka, yükselende başka özellikler arz ettiğini düşünebilirsiniz fakat bu yanlış bir düşüncedir. Sonuç olarak, örneğin “Koç burcu özellikleri” ile “Yükselen koç burcu özellikleri” aynıdır. Burçların kadın ve erkekte gösterdiği farklı özellikleri okumak için Burcuna Göre Kadınlar ve Burcuna Göre Erkekler başlıklı sayfalarımızı inceleyebilirsiniz. Tam ve detaylı astroloji analizinizin yapılabilmesi için doğum haritası çıkarmanız gerektiğini unutmayınız. Batı astrolojisi burç yorumları, astrolojinin sadece küçük bir kısmıdır.

Burç Tarihleri ve Tablosu

Yukarıda otomatik olarak oluşturulan formlar, burç hesaplama işlemini aşağıdaki burç tarihlerine göre yapmaktadır. Batı astrolojisi için bu tarihler standart olup değişmez.

Koç Burcu : 21 Mart – 20 Nisan
Boğa Burcu : 21 Nisan – 21 Mayıs
İkizler Burcu : 22 Mayıs – 22 Haziran
Yengeç Burcu : 23 Haziran – 22 Temmuz
Aslan Burcu : 23 Temmuz – 22 Ağustos
Başak Burcu : 23 Ağustos – 22 Eylül
Terazi Burcu : 23 Eylül – 22 Ekim
Akrep Burcu : 23 Ekim – 21 Kasım
Yay Burcu : 22 Kasım – 21 Aralık
Oğlak Burcu : 22 Aralık – 21 Ocak
Kova Burcu : 22 Ocak – 19 Şubat
Balık Burcu : 20 Şubat – 20 Mart

Burç hesaplama ve burç bulma işlemini bundan ibarettir.  Burcum nedir sorusuna cevap bulduktan ve burç öğrenme aşamasını sonra sitemizi düzenli olarak ziyaret ederek tüm burçlar için haftalık burç yorumunuzu okuyabilir, burcunuza has yeni yazılardan haberdar olabilirsiniz. Facebook sayfamızı beğenmeyi ve bizi Twitter’da takip etmeyi unutmayınız. Astroloji Kozmik Burç Hesaplama Sayfası.

Share on Facebook0Tweet about this on Twitter0Share on Google+0Email this to someone

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>